Nikto nie je neomylný, sám Apple by o tom mohol natočit niekoľkodielny seriál. Ak by ho však zverejnil na svojej video platforme Apple TV+, veľa ľudí by ho zrejme nezhliadlo. S podobnými problémami sa trápi aj jeho hardvérová súčasť, Apple TV. Má tento model vôbec budúcnosť?
Apple tomu zatiaľ dáva šancu. Tento rok na jar prišiel Apple TV s vylepšeným modelom s prepracovaným diaľkovým ovládaním Siri Remote. Okrem toho sa čoraz viac hovorí, že intenzívne pracuje na kombinovanom zariadení HomePod – Apple TV so vstavanou obrazovkou a kamerou FaceTime.
Mark Gurman však tlmí nadšenie používateľov. Uvádza, že mu svoje obavy zo smerovania hardvérovej stratégie „pre obývačku“ tlmočili samotní inžinieri z Apple. Napriek veľkým výhodám Apple TV pre používateľov využívajúcich ekosystém Apple, sa Gurman nazdáva, že set-top box na trhu, kde dominujú lacnejšie alternatívy ako Amazon a Roku, zjavne zlyháva. Apple by mal priniesť konkurencieschopnejší, cenovo dostupnejší Apple TV, ktorý by sa mohol kľudne inšpirovať Google Chromecast. Druhým riešením je ponúknuť nové funkcie, inak sa nikdy nestane veľkým hráčom zábavy v tomto segmente.
„Nie je ťažké uveriť, že sa to čoskoro stane,“ píše Gurman, „najmä keď mi inžinieri z Apple povedali, že spoločnosť nemá silnú hardvérovú stratégiu do obývačky a že neexistuje veľký vnútorný optimizmus.“
Softvér Apple TV si prešiel mnohými redizajnami, viac ako ktorýkoľvek iný produkt od Apple, no napriek tomu nedokázal uspieť na trhu. Príchod komba Apple TV s reproduktorom HomePod ostáva podľa plánu, ktorý počíta s uvedením na trh niekedy v roku 2023.
Ak sa nepresadí na takéto riešenie, možno bude pre Apple lepšie, ak stopne jeho ďalší vývoj a čiernu škatuľku Apple TV si budete môcť položiť vedľa veľkého HomePodu. Mnohých používateľov to nepoteší (vrátane mňa), ale taký je život, taký je svet biznisu. Príchod vizionára úrovne Steva Jobsa totiž analytici neočakávajú.