Apple plánuje na budúci rok predstaviť prepracovanú aplikáciu Zdravie pre iPhone už v iOS 19.4. Pribudnúť má ponúknuť nová funkcia koučovania zdravia poháňaná AI, ktorá prinesie prispôsobené zdravotné odporúčania. iOS 19 bude dostupné pre širokú verejnosť v septembri, iOS 19.4 by mal nasledovať v marci alebo apríli budúceho roka.
ZDRAVIE
Apple uviedol na trh Powerbeats Pro 2, prvé slúchadlá spoločnosti s funkciou monitorovania srdcového tepu. Údaje sa môžu zdieľať s viacerými fitness aplikáciami tretích strán, napr. Peloton, Runna, Nike Run Club, Slopes, Ladder či Open. Technológia snímača srdcovej frekvencie bola prevzatá z Apple Watch.
Hodnotu zdravia človek zvyčajne spozná až vtedy, keď sa jeho kvalita zhorší. Na odhalenie potenciálnych zdravotných rizík už neslúžia len preventívne prehliadky. Teraz vďaka moderným technológiám sa dá absolvovať preventívna zdravotná prehliadka online. O čo ide, aké vyšetrenia sa takto dajú realizovať a kto takúto vychytávku ponúka?
Nanoleaf uviedol na trh svoj vôbec prvý wellness produkt, LED svetelnú terapiu tvárovú masku. Je určená na liečbu kožných problémov, ako sú jemné linky, akné, nerovnomerný tón pleti a produkcia kolagénu. Maska sa začína predávať za 149,99 dolárov.
Apple nedávno odvysielal emotívnu reklamu na novú sviatočnú sezónu propagujúcu funkcie načúvacích prístrojov AirPods Pro. Globálna šéfka Apple pre prístupnosť, Sarah Herrlinger, hovorí, že nové funkcie načúvacích prístrojov pre AirPods Pro 2 posilňujú „dlhoročný záväzok“ Apple sprístupniť modernú technológiu všetkým.
Apple rozširuje funkciu načúvacieho prístroja v AirPods Pro v iOS 18.2 v Spojených arabských emirátoch. Test sluchu prichádza do ďalších nových krajín: Cyprus, Česko, Francúzsko, Taliansko, Luxembursko, Rumunsko, Španielsko, Spojené arabské emiráty a Spojené kráľovstvo.
Nová štúdia naznačuje, že domáca stimulácia mozgu by mohla byť potenciálne prvou líniou liečby depresie. Ukázala, že pod dohľadom na diaľku mohli pacienti s depresiou úspešne používať náhlavnú súpravu, ktorá dodáva slabý elektrický prúd do určitej časti mozgu. Tento druh liečby, známy ako transkraniálna stimulácia jednosmerným prúdom (tDCS), by sa normálne poskytoval na klinike. Mnohí odborníci však ostávajú skeptickí.