Reklama

ESET

TopExperti z ESET-u zaznamenali od roku 2024 sériu škodlivých aktivít, pri ktorých sa útočníci vydávajú za recruiterov a vývojárov softvéru lákajú na falošné pracovné ponuky. Následne sa snažia svojim cieľom ponúknuť softvérové projekty, ktoré ukrývajú škodlivý kód zameraný na krádež informácií. Výskumníci spoločnosti nazvali tieto aktivity DeceptiveDevelopment. Hoci sa výskumníkom podarilo nájsť prepojenia na Severnú Kóreu, v súčasnosti tieto aktivity nepripisujú žiadnej konkrétnej APT skupine.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

ESET sa spojil so spoločnosťou K2 production a spoločne vytvorili nový vzdelávací animovaný seriál Bajtovci, ktorý je určený pre širokú verejnosť. Seriál má za cieľ interaktívnym a zábavným spôsobom upozorňovať na nástrahy internetu a zdôrazňovať dôležitosť digitálnej bezpečnosti. Bajtovci budú mať svoju premiéru už túto nedeľu o 8:25 na Dvojke. Každá epizóda má dĺžku približne 5, celá séria obsahuje 10 častí.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

TopESET HOME Security Essential bol vyhlásený za Produkt roka 2024. Toto prestížne ocenenie poukazuje ns vynikajúci výkon a spoľahlivosť pri ochrane spotrebiteľov. AV-Comparatives minulý rok testoval 16 spotrebiteľských bezpečnostných produktov pre Windows, hodnotil ich schopnosť chrániť pred internetovými hrozbami, identifikovať nedávne škodlivé programy, brániť sa proti pokročilým cieleným útokom a poskytovať ochranu bez spomalenia počítača. ESET HOME Security Essential sa stal najúspešnejším produktom a získal najvyššie ocenenie Advanced+ vo všetkých siedmich testoch, ktoré sa počas roka uskutočnili.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu
#Bezpečnosť na internete

Obávate sa splnenia požiadaviek zákona o kybernetickej bezpečnosti? Už nemusíte!

  • 5 min.
  • 30.12.2024

TopESET predstavil nové integrácie svojej platformy ESET PROTECT s riešeniami IBM QRadar SIEM a Microsoft Sentinel SIEM a SOAR. Nové integrácie s týmito významnými dodávateľmi zabezpečujú zvýšenú ochranu firiem a efektívnejšie bezpečnostné pracovné postupy. Riašie tiež bežné slabé miesta kyberbezpečnostných operácií v oblasti správy dát o hrozbách a viditeľnosti, čím zefektívňujú správu bezpečnosti.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

TopPočet útokov cielených na bežných používateľov v domácnostiach z roka na rok rastie a čoraz častejšie sú dokonca vykonávané automaticky. Môže sa tak zdať, že držať krok s kybernetickými útočníkmi a ich metódami je prakticky nemožné. Dobrou správou však je, že okrem nich sa rovnako rapídne posúvajú vpred aj nástroje domácky stále prezývané ako „antivírusy“. Ochrana proti vírusom je však len jednou z mnohých vrstiev, pomocou ktorých vás dokážu udržať v online priestore v bezpečí. Príkladom takéhoto riešenia je aj ESET HOME Security, ktorého funkcie na platformách Windows, macOS, Android a iOS sa rozhodne oplatí spoznať.

Zobraziť celú správu

TopNenechávajte útočníkom otvorené dvere, zabezpečenie zariadení je hračka. Nie je to tak dávno, čo bola prítomnosť čo i len jedného počítača v domácnosti raritou a najväčší pozor si v rámci kybernetickej bezpečnosti bolo potrebné dávať na prílohy e-mailových správ. Dnes už má ale mnoho domácností viac zariadení než členov a pojmy ako sú dark web, ransomvér či phishing nepatria už iba do slovníka IT špecialistov. Našťastie, krok s dobou držia aj nástroje, ako je ESET HOME Security, vďaka ktorým môžeme byť online bez obáv všade, od počítačov cez tablety až po smartfóny.

Zobraziť celú správu

TopESET v novembri objavil prvý UEFI bootkit pre Linux. Do databázy VirusTotal bola nahraná dovtedy neznáma aplikácia s názvom bootkit.efi. Po bližšom skúmaní ESET zistil, že ide o aplikáciu UEFI, ktorú tvorcovia pomenovali Bootkitty. ESET sa domnieva, že tento bootkit je pravdepodobne prvotným dôkazom konceptu a na základe telemetrie spoločnosti ESET nebol nasadený v reálnych podmienkach. Je to však prvý dôkaz, že UEFI bootkity už nie sú obmedzené len na systémy Windows.

Zdroj | ESET
Zobraziť celú správu

ESET v novembri objavil prvý UEFI bootkit pre Linux. Do databázy VirusTotal bola nahraná dovtedy neznáma aplikácia s názvom bootkit.efi. Po bližšom skúmaní ESET zistil, že ide o aplikáciu UEFI, ktorú tvorcovia pomenovali Bootkitty. ESET sa domnieva, že tento bootkit je pravdepodobne prvotným dôkazom konceptu a na základe telemetrie spoločnosti ESET nebol nasadený v reálnych podmienkach. Je to však prvý dôkaz, že UEFI bootkity už nie sú obmedzené len na systémy Windows.

Zobraziť celú správu
#ŠPECIÁLNY PROJEKT

Nenechávajte útočníkom otvorené dvere, zabezpečenie zariadení je hračka

  • 7 min.
  • 2.12.2024
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.