Reklama

Vyber si pre seba tú správnu appku a nauč sa cudzí jazyk

Zdroj | Getty Images/Unsplash
Lissett Pliešovská
Zdroj | Getty Images/Unsplash
Zdroj | Getty Images/Unsplash

Kto by už len nepoznal slovenské príslovie: Koľko reči vieš, toľkokrát si človekom? Nikdy to neplatilo viac ako teraz, keď máme otvorené brány a môžeme spoznávať svet, dokonca vycestovať za prácou do zahraničia. Má to jeden háčik, každý kúsok sveta komunikuje v inom jazyku.

V časoch dávno minulých sme sa my skôr narodení učili ako ďalší jazyk v škole ruštinu, mladšia generácia je na tom oveľa lepšie, prevažne si mohli už na základnej škole vybrať medzi angličtinou a nemčinou.

Teraz cudzí jazyk začínajú deti nasávať už v materských školách. Kto chcel byť trendový v 90. rokoch, začal navštevovať rôzne jazykové kurzy a učil sa jazyky.

Obsah pokračuje pod reklamou

Doba napreduje, preto nemusíme chodiť len do kurzov, na učenie dokážeme využívať rôzne mobilné appky. Sú určené nielen pre dychtivých po gramotnosti v cudzom jazyku, ale i deťom, študentom, ktorým to až tak dobre nejde, chýba im odvaha konverzovať, robí im problém zapamätať si slová, prípadne zvládnuť gramatiku.

Busuu

Busuu patrí medzi najobľúbenejšie aplikácie, zameraná je na tvorbu viet a ich gramatickú správnosť. Výhodou je možnosť zvoliť si lekciu z množstva tém. Slovnú zásobu si viete opakovať v špeciálnom okienku spolu s prekladom textu a na utvrdzovanie máte množstvo testov.

Memrise

Memrise je aplikácia veľmi príbuzná aplikácii Duolingo, ide o hravú formu učenia. Ak ste súťaživo naladení, je to vaša šálka kávy. Budete tu zbierať body, ktoré získate správnym prekladom slov alebo viet. Nájdete tu aj hry na precvičenie rýchlosti, preverite si svoje sily i pri počúvaní, dokonca môžete vypočuť intonáciu v rodnom jazyku. Vybrať si viete z 23 prevažne európskych jazykov.

HelloTalk

HelloTalk sa dostáva do popredia vďaka možnosti komunikovať viac ako v 150 jazykoch. Doslovne behom chvíľky viete komunikovať s osobami vami zvolenej krajiny. Ako dobre vieme, vedomosti nie sú prax, čo si uvedomíte i pri používanie tejto aplikácie. Tu ste hodená ryba do rybníka a je už na vás ako rýchlo začnete plávať a zdokonaľovať sa v cudzom jazyku.

Aplikáciu si viete zdarma stiahnuť pre obe platformy (Android, iOS), vytvorite si profil, zvolíte materinský jazyk, následne jazyk, v ktorom sa chcete učiť a úroveň akú v danom jazyku dosahujete.

Clozemaster

Clozemaster je aplikácia, kde sa nielen naučíte dané slovo, ale priamo vo vetách vidíte jeho použitie, čo je vlastne niečo ako snehová guľa, preto že nabaľujete vedomosti – ako je použitie vo vete, zloženie viet, gramatika.

Poznáte to, niektoré slová si zapamätáte hneď, niektoré nie a práve v tejto aplikácii si môžete označiť slová, ktoré si neviete zapamätať, systém ich častejšie bude zobrazovať. Funguje to i opačne, viete zvoliť slová, ktoré už ovládate a aplikácia by ich už nemala zobrazovať.

Pozrite si

TOP 6 appiek na vzdelávanie a učenie

Učiť sa dá rôznymi spôsobmi. Niekto nedá dopustiť na čítanie kníh v cudzom jazyku. Vtedy pomôže napríklad aplikácia Headway: 15-Min Book Summaries. Známa appka Duolingo v našom zozname nie je, tej sme sa už totiž venovali v predchádzajúcom článku.

Dnešná doba nepozná prekážky a ak človek niečo skutočne chce, vie si nájsť cestu ako to dosiahnuť. Pre tých čo sa chcú naučiť nový jazyk, môže byť správnou cestou na dosiahnutie cieľa aj jedna z týchto aplikácii.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.