Ak ste si niekedy v aplikácii Google Earth na vašom smartfóne či tablete obzerali Zem z diaľky, určite ste si všimli tú čiernotu a ničotu okolo. To sa s najnovšou aktualizáciou aplikácie pre iOS a Android konečne zmenilo.
Google Earth pomaly, ale isto prekračuje hranice svojho vlastného mena. Samozrejme, táto webová a mobilná aplikácia slúži primárne na spoznávanie našej vlastnej planéty, no nemôžeme sa tváriť, že nepatrí do súčasti oveľa väčšieho obrazu. Ak si teda po najnovšej aktualizácii tejto aplikácie obzriete Zem z väčšej vzdialenosti, nájdete ju už obklopenú celým vesmírom.
Vďaka vyššiemu výpočtovému výkonu prenosných zariadení mohol Google už aj do verzie aplikácie Google Earth pre iOS a Android pridať obraz okolitého vesmíru. O tieto zábery sa postaralo Európske južné observatórium (ESO), vďaka ktorému môžeme na obrazovkách vidieť Zem tak, ako by sme ju mohli vidieť, ak by sme sa nad ňou vznášali v takmer 50-tisíc kilometrovej vzdialenosti.
Realistickosť zobrazenia Zeme v aplikácii už v minulosti zvýšilo aj nové zobrazenie animovaných oblakov, vďaka ktorým je možné sledovať skutočnú oblačnosť po celej planéte za posledných 24 hodín. Samozrejmosťou je už v mnohých mestách aj 3D zobrazenie budov, ktoré už nemusí manuálne modelovať komunita používateľov aplikácie.
Špecialitou aplikácie je aj funkcia Cestovateľ, ktorá vám umožní spoznať najzaujímavejšie miesta, fenomény, spoločenské udalosti či príbehy z celého sveta v spojení s poučným popisom a satelitnými snímkami z danej oblasti.
Pri cestovaní sa vám okrem vstavanej funkcie Street View bude hodiť aj zobrazenie fotografií, ktoré si môžete zapnúť v bočnom paneli. Pomocou nich sa môžete pozrieť aj na miesta, kam kamery spoločnosti Google nedosiahli. Tieto fotografie totiž pochádzajú od ostatných používateľov, či už bežných cestovateľov alebo aj profesionálnych fotografov.