- #PLATENÁ SPOLUPRÁCA
- 6 min.
- 23.1.2025
Top kryptopeňaženky na uchovanie vašich digitálnych aktív v roku 2025
Kryptopeňaženky slúžia na držanie kryptomien a uchovávanie kľúčov, ktoré potrebujete na vykonávanie transakcií s kryptomenami. Je dôležité, aby ste pri výbere peňaženky zvážili svoje preferencie ohľadom bezpečnosti, prístupnosti aj používateľskej prívetivosti. Samozrejme, kryptopeňaženka musí byť pre vás cenovo dostupná.
Predstavíme vám vlastnosti a funkcie najpoužívanejších typov kryptopeňaženiek. Výber peňaženky pre vaše digitálne aktíva bude vďaka tomuto prehľadu jednoduchší.
Softvérové peňaženky
Softvérové peňaženky fungujú ako aplikácie a programy, ktoré si nainštalujete do svojich zariadení. Poskytujú vám prístup na trh s kryptomenami a sú neustále pripojené na internet, čo podporuje rýchlu interakciu s ekosystémom DeFi. Môžete ich využívať v mobilnej aj desktopovej verzii.
Mobilná kryptopeňaženka
Mobilnú peňaženku si musíte stiahnuť priamo do svojho mobilného zariadenia. Používateľom prináša tento typ peňaženky nasledujúce výhody:
- Používateľsky prívetivé prostredie
- Neustály prístup ku kryptomenám
- Vždy dostupné aktuálne informácie o kryptoportfóliu
- Pokročilé metódy šifrovania
- Možnosť platby cez NFC alebo QR kód
Jednou z najlepších mobilných peňaženiek je digitálna kryptopeňaženka Best Wallet. Ekosystém Best Wallet integruje svoju vlastnú decentralizovanú burzu Best DEX a podporuje viac ako 60 blockchainov. Môžete nakupovať, držať aj predávať kryptomeny a riadiť celé svoje portfólio iba z jednej peňaženky.
Best Wallet vyniká svojimi bezpečnostnými prvkami na ochranu aplikácie aj kryptomien. Ide o decentralizovanú samoobslužnú peňaženku, takže vaše súkromné kľúče sú prístupné iba vám. Best Wallet využíva pokročilé kryptografické techniky a je prvou kryptopeňaženkou, ktorá zaviedla technológiu Fireblocks MPC-CPM, čo predstavuje jeden z najbezpečnejších spôsobov manipulácie s kryptomenami.
Ponúka používateľsky prívetivú aplikáciu pre iOS aj Android. Aplikácia je zadarmo a môžete si nastaviť dvojfaktorovú autentifikáciu aj biometriu. Ak by ste potrebovali s niečím pomôcť, môžete využiť zákaznícku podporu a množstvo vzdelávacích materiálov.
Best Wallet má dokonca svoj vlastný token BEST, ktorý rozširuje funkcionalitu platformy Best Wallet. Token je tvorený štandardom ERC-20 a využíva robustnú infraštruktúru blockchainu Ethereum.
Svojim držiteľom prináša token BEST množstvo výhod:
- Nižšie transakčné poplatky pri manipulácii s kryptomenami v rámci ekosystému Best Wallet
- Právo na správu platformy Best Wallet vo forme hlasovania o kľúčových rozhodnutiach
- Vyššie APY za staking rôznych kryptomien v stakingovom agregátore Best Wallet
- Prednostný prístup k predpredajom dôveryhodných kryptomien ešte skôr, ako sa k nim dostane verejnosť
Best Wallet sa pýši aj štedrou airdropovou kampaňou Best Airdrop, v rámci ktorej sú aktívni účastníci odmenení tokenmi BEST. Stačí, ak budete plniť jednoduché sezónne a denné výzvy a odporúčať Best Wallet svojim priateľom. Aj vďaka airdropom vyniká Best Wallet silnou komunitou!
Staking tokenov BEST vám prinesie pasívny príjem s dynamickým APY až 232 %. Po spustení debetnej kryptokarty Best Card zase dostanete cashback z každého nákupu.
Best Wallet má už viac ako 1 milión aktívnych používateľov. Riaďte svoje kryptoportfólio cez Best Wallet a odomknite výhody tokenu BEST.
Desktopová kryptopeňaženka
Desktopové kryptopeňaženky predstavujú typ softvérovej peňaženky, ktorú si nainštalujete do svojho počítača ako aplikáciu alebo rozšírenie pre internetový prehliadač. Súkromné kľúče sa ukladajú na harddisk vášho počítača, čo zvyšuje bezpečnosť. Nevýhodou je jej nízka flexibilita, keďže je dostupná iba na zariadení, kde ste si ju nainštalovali.
Hardvérové peňaženky
Ďalším typom kryptopeňaženky je hardvérová peňaženka. Tá na rozdiel od softvérovej peňaženky uchováva vaše kľúče offline po celý čas. Vďaka tomu sú vaše kryptomeny lepšie chránené pred hackermi. Výzor hardvérovej peňaženky spravidla pripomína USB kľúč alebo kľúč od auta.
Hoci je hardvérová bitcoin peňaženka považovaná za bezpečnejšiu oproti tej softvérovej, jej rozhranie je menej používateľsky prívetivé, pretože každá transakcia musí byť manuálne potvrdená na tomto malom zariadení. Na kúpu hardvérovej kryptopeňaženky budete potrebovať desiatky až stovky eur.
K najpoužívanejším značkám hardvérových peňaženiek patria Trezor a Ledger. Obe pôsobia na trhu už viac ako 10 rokov.
Trezor peňaženka je dostupná v rôznych modeloch. Cenovo najdostupnejší je Trezor Model One, ktorý stojí 49 €. Najpokročilejším zariadením v ponuke je Trezor Safe 5, ktorý vyniká dotykovou obrazovkou. Všetky modely podporujú tisícky coinov a tokenov.
Svoje kryptoaktíva môžete spravovať na desktopovej platformeTrezor Suite. Po pripojení svojej Trezor peňaženky tu uvidíte celé svoje portfólio. Desktopovú platformu si môžete zosynchronizovať s mobilnou aplikáciou Trezor Lite, na ktorej sa však nedajú vykonávať transakcie.
Aj hardvérové peňaženky značky Ledger podporujú tisícky coinov, tokenov a NFT. Všetky modely disponujú certfikátom bezpečnosti. Aplikáciu Ledger Live, ktorá slúži na správu vášho kryptoportfólia, si môžete stiahnuť na mobil aj počítač. Novšie modely využívajú na pripojenie k tejto aplikácii technológiu Bluetooth.
Záver
Zatiaľ čo softvérové kryptopeňaženky sú praktickejšie a jednoduchšie na používanie, hardvérové peňaženky sú bezpečnejšie. Výber vhodnej peňaženky peňaženky bude závisieť od vašich individuálnych preferencií.
Ak nad vytváraním si účtu na kryptopeňaženke nechcete straviť veľa času, vyskúšajte Best Wallet. Účet si tu založíte v niekoľkých jednoduchých krokoch už do 5 minút a nebude sa od vás vyžadovať nahratie dokladu totožnosti.