- #Aplikácie a hry
- 3 min.
- 3.3.2022
TikTok budú vyšetrovať kvôli jeho vplyvu na duševné zdravie mladých ľudí
Zdá sa, že platforma TikTok má problém. Koalícia generálnych prokurátorov vyšetruje sociálnu sieť pre jej potenciálny vplyv na duševné a fyzické zdravie mladých ľudí.
Koalícia sa skladá z predstaviteľov amerických štátov Kalifornie, Floridy, Kentucky a ďalších. Podľa tlačovej správy generálnej prokurátorky Maury Healeyovej z Massachusetts sa hľadá, či spôsob, akým TikTok navrhuje, prevádzkuje a predáva svoju platformu, má negatívny vplyv na zdravie detí a tínedžerov.
To, čo používatelia na platforme vidia reguluje algoritmus TikToku. Ukázal sa ako mimoriadne účinný pri udržiavaní interakcie používateľov s aplikáciou.
Vyšetrovanie sa zameria na metódy a techniky, ktoré platforma TikTok používa na to, aby zvýšila zapojenie mladých používateľov vrátane predĺženia času, ktorí na platforme strávia.
Spoločnosť TikTok oceňuje, že sa generálni prokurátori zameriavajú na bezpečnosť mladších používateľov a teší sa na poskytovanie informácií o mnohých bezpečnostných a súkromných opatreniach.
Vyšetrovanie by mohlo mať vplyv nielen na TikTok. Iné spoločnosti akými, sú Meta a Snapchat, sa pri navrhovaní nových funkcií riadia formátom krátkych videí, pretože z toho práve TikTok ťaží.
Odhalili sa aj zaujímavé štatistiky. Zamestnanci Meta tvrdia, že tínedžeri strávili na TikToku viac ako dvojnásobok času, ktorý strávili na Instagrame a jedna správa odhaduje, že používatelia Androidu v USA trávili viac času pozeraním TikToku ako videami na YouTube.
Nie je preto čudné, že si tieto platformy chcú osvojiť koncept krátkych videí, ale zároveň to môže znamenať, že dostanú zvýšenú kontrolu, ak toto vyšetrovanie TikToku skončí legislatívou alebo inými opatreniami.
Regulačné orgány venovali zvýšenú pozornosť bezpečnosti detí v online priestore. Prezident Biden sa tejto téme venoval aj vo svojom prejave o stave Únie a vyzval Kongres, aby schválil zákony upravujúce súkromie a reklamu pre deti.
TikTok sa v minulosti snažil uspokojiť potreby svojich mladších používateľov, keď v roku 2019 musel zaplatiť 5,7 milióna dolárov, aby urovnal obvinenia, že jeho predchodca Musical.ly, nezískal riadne povolenie od rodičov malých detí, ktorí sa v aplikácii zaregistrovali.
Vyrovnanie tiež vyžadovalo, aby TikTok prísne obmedzil spôsob interakcie používateľov mladších ako 13 rokov s jej obsahom.