Reklama

Sú lepšie top slúchadlá od Google alebo Samsungu? [súboj]

Michal Sobek

V posledných mesiacoch vstúpila na trh dvojica bezdrôtových slúchadiel od zvučných mien ako Google a Samsung. Túto možnosť sme si nenechali ujsť a priamo sme ich porovnali.

Cena oboch slúchadiel, konkrétne ide o Google Pixel Buds Pro 2 a Samsung Galaxy Buds3 Pro, sa zastavila na rovnakej cenovke 249 eur, takže ide o priamych konkurentov. Ktorý výrobca má v tomto segmente navrch?

NázovGoogle Pixel Buds Pro 2Samsung Galaxy Buds3 Pro
FarbyHazel, Porcelain, Wintergreen, PeonyBiela, sivá
Rozmery puzdra63,6 x 59,9 x 25 mm58,9 x 48,7 x 24,4 mm
Hmotnosť puzdra65 g46,5 g
Odolnosť puzdraIPX4
Hmotnosť slúchadiel4,7 g5,4 g
Odolnosť slúchadielIP54IP57
Meniče11 mm10,5 mm
ANCÁnoÁno
Ambientný režimÁnoÁno
Počet mikrofónov3 mikrofóny3 mikrofóny
ProcesorGoogle Tensor A1
KonektivitaBluetooth 5.4Bluetooth 5.4
Výdrž8+306+26
Bezdrôtové nabíjanieÁnoÁno
Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Dizajn a pohodlie

Začnime samotným dizajnom. Spoločnosť Google má už druhú generáciu svojich bezdrôtových slúchadiel, Samsung v sérii Pro vytiahol tretiu generáciu. Pri pohľade na nabíjacie puzdrá sú úplne odlišné. Google zvolil oblý tvar z matného mäkčeného plastu v bielej farbe. Na tele sa nachádza fyzické tlačidlo, LED dióda, USB-C konektor a reproduktor. Navyše je tu aj certifikácia IPX4.

Samsung po rokoch kompletne zmenil dizajn svojich slúchadiel, ktorý po novom pripomína AirPods Pro 2 od Apple. Navyše je v tomto prípade plast lesklejší, takže viac sa šmýka v ruke. Navyše veko je z priehľadného plastu, čo na mňa pôsobí lacnejším dojmom. Na tele sa tiež nachádza fyzické tlačidlo, LED dióda a USB-C konektor.

Je to o preferencii každého používateľa, mne viac vyhovoval zaoblený dizajn od Google. Síce na ňom bolo viac vidno nečistoty, keďže je biele, ale tie sa dajú veľmi rýchlo vyčistiť a sú ako nové.

Po stránke samotného dizajnu slúchadiel sú to dva odlišné svety. Google zvolil minimalistický dizajn bez zbytočne vystupujúcich prvkov, Samsung po rokoch zmenil kompletne dizajn a zameral sa na slúchadlá s vystupujúcou nožičkou. Je tak na každom jednotlivcovi, čo preferuje a môže to byť v tomto prípade rozhodujúci prvok pre výber jedného alebo druhého modelu.

Google Pixel Buds Pro 2 sú oproti svojmu predchodcovi značne menšie. Majú len akoby taký puk, ktorý sa pripája k samotnému prvku patriacemu do ucha. K príjemnejšiemu noseniu prispieva gumený háčik a ďalšie veľkosti gumených nadstavcov priamo v balení.

Samsung Galaxy Buds3 Pro zase spoliehajú na dizajn s vyčnievajúcou nožičkou, vďaka ktorej sa slúchadlá jednoduchšie vyberajú z uší. Samotný dizajn je navrhnutý tak, aby vyplnil celé ucho a slúchadlá držali pevne.

Mne osobne viac vyhovuje dizajn slúchadiel od Google, pretože z ucha mi nič podstatné nevytŕča a je to celé viac minimalistické. Zvlášť v tomto počasí, kedy je už chladnejšie a neraz sa využívajú aj kapucne. Pri dizajne Samsung slúchadiel môže dôjsť k ich zachyteniu a prípadnému pádu na zem, čo by ste určite neboli radi.

Obe slúchadlá sú kvalitne spracované a pohodlné, a tak v tomto prípade udeľujem bod obom slúchadlám.

Google Pixel Buds Pro 2
1
:
Samsung Galaxy Buds3 Pro
1
Obsah pokračuje pod reklamou
2.

Zvuk

Slúchadlá si kupujete hlavne kvôli zvuku, že? Model Google Pixel Buds Pro 2 má vo výbave 11-milimetrové dynamické meniče, Samsung Galaxy Buds3 Pro zase 10,5-milimetrové dynamické meniče. Rozdiel v parametroch je teda minimálny.

Musím uznať, že obe slúchadlá hrajú nadpriemerne dobre a bol som z ich zvukového prejavu nadšený a rozhodne sa v tomto segmente radia medzi to najlepšie na trhu. Zvuk je plný, hutný a musím poznamenať, že mimoriadne hlasný. Obe slúchadlá som využíval na zhruba 70-75 % maximálnej hlasitosti. Vyššie to už skutočne nebolo príjemné.

V jednotlivých mobilných aplikáciách máte niekoľko zvukových režimov. Google Pixel Buds Pro 2 ponúkajú predvolený, silné basy, mierny bas, vyvážené, zosilnenie hlasu a jasnosť. Na druhej strane Samsung Galaxy Buds3 Pro majú k dispozícii vyvážený, zvýraznenie basov, vyrovnaný, dynamický, čistý a zvýraznenie výšok.

Alebo si viete vytvoriť svoj vlastný ekvalizér, kde pomocou posuvníkov si prispôsobíte zvuk skutočne podľa seba. Ja som však zvuk hodnotil v oboch prípadoch v režime vyvážený. V tomto prípade mi zvuk znel lepšie zo slúchadiel Samsung Galaxy Buds3 Pro. Ten zo slúchadiel Google Pixel Buds Pro 2 mi znel príliš plocho. Ako sa už budem stále opakovať, bez priameho porovnania by som bol so zvukovým prejavom oboch slúchadiel nadšený.

Avšak nakoniec som aj tak skončil pritom, aby som ulahodil svojim zvukovým preferenciám, že som na modeli od Google zvolil režim silné basy a na Samsungoch to isté. Takýmto štýlom som bol maximálne spokojný, vtedy mi zase lepšie znel model od Google.

V prípade telefonovania bude lepšou voľbou model od Samsungu. Je to aj tým, že mikrofón je bližšie k ústam, tým pádom je prenos zreteľnejší. Pri slúchadlách od Google som od druhej strany počúval pripomienky, že mi je horšie rozumieť.

V tomto prípade ide za lepší zvuk bod slúchadlám od Samsungu.

Google Pixel Buds Pro 2
1
:
Samsung Galaxy Buds3 Pro
2
3.

ANC a ambientný režim

Je už samozrejmosťou, že slúchadlá v tejto cenovej kategórii sú vybavené funkciou aktívneho odhlučnenia okolitých ruchov (ANC), pričom jej náprotivkom je ambientný režim, kedy sa aktivujú vonkajšie mikrofóny. Tých majú slúchadlá rovnako, teda po tri na každom slúchadle. Ktorý model to však zvláda lepšie?

V prvom rade musím povedať, že v oboch prípadoch odvádza ANC skutočne výbornú prácu, čo som si odskúšal na rušnej ulici aj vo vlaku. Odhlučnia okolité zvuky a vy sa ocitnete takmer v dokonalom tichu.

Obsah pokračuje pod reklamou

No podľa môjho názoru túto kategóriu lepšie zvládli slúchadlá od Google, ktoré potlačili aj také tóny, ktoré som na modeli od Samsungu stále počul. Pokiaľ však nebudete mať oboje slúchadlá vedľa seba, tak ako ja, tak budete v oboch prípadoch maximálne spokojný.

Podobná situácia nastala aj v prípade ambientného režimu. Aj keď na oboch slúchadlách je veľmi čistý, tak lepší pocit som mal z modelu Google Pixel Buds Pro 2, kde som sa cítil skutočne tak, akoby som ani žiadne slúchadlá v ušiach nemal.

V tejto kategórii tak získavajú bod jednoznačne slúchadlá od Google.

Google Pixel Buds Pro 2
2
:
Samsung Galaxy Buds3 Pro
2
4.

Aplikácia a konektivita

O konektivitu sa stará v oboch prípadoch najnovší štandard Bluetooth 5.4. Skúšal som merať aj dosah a slúchadlá začali mať problémy presne na tom istom mieste. Taktiež som pri bežnom počúvaní nezaznamenal žiadne výpadky a ani nič podobné.

V oboch prípadoch je k dispozícii mobilná aplikácia. Google má Pixel Buds a Samsung Galaxy Wearable. Obe sú veľmi prehľadné a ponúkajú kompletné nastavenie slúchadiel vrátane ANC, nastavenia zvuku a ekvalizéru, ovládania hudby a aj prípadného prezvonenia slúchadiel, pokiaľ by ste ich niekde v blízkosti stratili.

No v tomto prípade ide Google ešte o niečo ďalej, keďže na tele nabíjacieho puzdra má samostatný reproduktor, ktorý model od Samsungu, bohužiaľ, neponúka. S tým je spojené aj to, že slúchadlá od Google sú napojené na vyhľadávaciu sieť Find My Device.

V jednoduchosti to znamená, že ich viete v prípade straty alebo odcudzenia lepšie lokalizovať a práve aj cez vstavaný reproduktor na nich prehrať zvuk. Je však možné, že integráciu do siete Find My Device dostanú slúchadlá od Samsungu formou aktualizácie, avšak reproduktor už na nich nepribudne.

Z tohto dôvodu putuje bod pre slúchadlá od Google.

Google Pixel Buds Pro 2
3
:
Samsung Galaxy Buds3 Pro
2
5.

Výdrž

Obsah pokračuje pod reklamou

Hodnotiť výdrž je veľmi náročné, pretože len málokto z nás počúva naraz toľko skladieb, že batériu v slúchadlách úplne vyžmýka. Papierovo má navrch Google, ktorý sľubuje 8 hodín, zatiaľ čo Samsung zhruba 6 hodín na jedno nabitie.

Tieto hodnoty musím z testovania aj potvrdiť, Google v tomto nezapracoval len prázdne marketingové reči, ale pri striedmej hlasitosti a s ANC je skutočne možné sa dostať na 8 hodín. Ani Samsung veľmi nezaostáva, tam je výdrž zhruba 6 až 6,5 hodiny, čo je taktiež výborný výsledok. Čísla však nepustia, takže Google si vedie lepšie a aj v puzdre má väčšiu batériu, tým pádom aj s puzdrom vydržia slúchadlá dlhšie ako konkurent od Samsungu.

V oboch prípadoch je k dispozícii okrem nabíjacieho USB-C konektora aj cievka pre bezdrôtové nabíjanie, takže stačí ich položiť na ľubovoľnú nabíjaciu podložku, resp. využiť funkciu reverzného nabíjania zo smartfónu, a slúchadlá sa budú nabíjať.

Keďže je výdrž lepšia v prípade modelu od Google, posledný bod poputuje tam.

Google Pixel Buds Pro 2
4
:
Samsung Galaxy Buds3 Pro
2

Verdikt

Ako je už možné z výsledkov vidieť, tak víťazom tohto súboja sa stáva model Google Pixel Buds Pro 2. Na svoju stranu si uchmatol body hlavne za príjemnejšie puzdro, kvalitnejší ambientný režim, integráciu do siete Find My Device a aj výdrž.

Avšak aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 Pro sú rozhodne skvelým modelom výrobcu. Bez priameho porovnania by som bol maximálne spokojný s oboma, no víťaz môže byť len jeden.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.