Ryžovary sú extrémne populárne na Ázijskom kontinente, no milovníci ryže ich majú vo svojich kuchyniach aj na Slovensku. Nie je totiž nič jednoduchšie ako uvariť voňavú ryžu v ryžovare.
Stačí ryžu iba prepláchnuť, nasypať do nádoby potrebné množstvo, doliať vodu po rysku, osoliť a nechať všetko na zázračný stroj – ryžovar. Čo tak ale smart ryžovar?
Jeden z najlacnejších a zároveň najnovších má čínske Xiaomi (má ich pritom niekoľko). Ryžovar Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker predstavený iba minulý rok je už na trhu o takmer štvrtinu lacnejší. Zvláda pritom nielen klasickú ryžu, ale vďaka naparovaciemu košíku viete zároveň s ryžou uvariť zeleninu, ryby a morské plody či dokonca aj isté druhy mäsa či húb. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.
Ovládanie funguje nielen pomocou tlačidiel a LCD displeja na tele, ale aj pomocou mobilnej aplikácie. Žiaľ, v nej dĺžku varenia ryže meniť nemožno, ten je daný fixne, . Meniť je ale možné dlžku varenia v iných režimoch. Novinkou, ktorá chýbala starším ryžovarom je program na varenie hnedej ryže. Ten je, samozrejme, dlhší. Ešte dlhší je režim Congee, ktorý varí ryžovú kašu. V ryžovare je možné variť všetko možné, dokonca aj niektoré druhy polievok.
Samozrejmosťou Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker je aj odložený štart, a to až do 24 hodín či udržiavanie teplého jedla po dobu maximálne 12 hodín. V balení nájdete nielen plastové sitko na zeleninu, ale aj dvojicu naberačiek. Plusom je možnosť vyberania a umývania parnej časti, vďaka čomu ryžovar vydrží dlhšie zdravotne nezávadný. Len nepriľnavú nádobu nikdy nechytajte takto do rúk, po dovarení ryže má veľmi vysokú teplotu.
Ryžovar Xiaomi Smart Multifunctional Rice Cooker stál (a ešte aj stále stojí) pri uvedení na trh takmer 52 €. Dnes ho však viete kúpiť už za menej ako 40 €, čo je zľava vo výške zhru 23 %, a teda novej tohtoročnej DPH.
Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.
TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.