Jedna vec je písať o nových technologických vychytávkach, druhá je používať ich v praxi. Zvlášť keď ide stále o pomerne nové zariadenie, v našich končinách ľúbezné nazývané smart ring.
Samsung svoj Galaxy Ring predstavil minulý rok v lete, avšak na Slovensku sa začal predávať len minulý mesiac. Aké sú naše zistenia po dvoch týždňoch testovania a non-stop nosenia na prste?
Prakticky počas celého testovania sme sa zisťovali, že okolo prsteňov je veľa mýtov a skutočnosť je trochu iná, ako časť verejnosti od zariadenia tohto druhu očakáva. V prvom rade to nefunguje tak, že si vyberiete farbu a objednáte prsteň. Najprv musíte vedieť, akú veľkosť potrebujete. Za 10 eur si viete kúpiť vzorkovník, vybrať vhodnú veľkosť a zhruba po 24 hodinách sa rozhodnúť pre správny veľkosť.
Veľkosť prsteňa môže byť problémom aj neskôr – ak ho budete chcieť niekomu darovať, resp. predať. Samozrejme, nebude to ľahké ani vtedy, ak prsteň používa manželka a chce ho požičať manželovi napr. keď ide na športové podujatie, kde by hodinky zavadzali, alebo sa mohli poškodiť.
O prsteňoch sa tiež hovorí, že sú super náhradou za smart hodinky. Nuž, nie sú. Nemajú ciferník, neviete teda, ako ste na tom so zdravím, kto vám volá, nezaplatíte si v obchode, nenadiktujete správu atakďalej. Nám sa dokonca stalo, že sme po 2 dňoch zistili, že prsteň je vybitý.
Prsteň nie je ani taký miniatúrny, ako by ste očakávali. Napriek pokročilej miniaturizácii je pomerne hrubý a ak si ho dáta napr. na ukazovák, bude vám doslova odtískať vedľajšie prsty. Zvyknúť si na nosenie prsteňa nie je jednoduché, určite rátajte s dvomi týždňami, kým sa s nim stotožníte.
Kto od mlada nosí hodinky, určite mu v noci neprekážajú. Prsteň, je keď je ľahký, môže ublížiť, keď si v noci prejdete po tvári. Nie každému bude vyhovovať dosť výrazné zelené a červené svetlo LED senzorov, ktoré v noci dokáže oslniť.
Ďalšou vecou, s ktorou sa budete musieť naučiť žiť, je umývanie rúk. Prsteň je stále dosť masívny a keď si namydlíte ruky, saponát vojde podeň a budete si ho musieť dať aj tak dole. Pri hodinkách toto nikdy neriešite.
Toto sú veci, ktoré nás pri jeho nosení nemilo prekvapili. Samozrejme, tieto zistenie neplatia len pre Samsung Galaxy Ring, ale všeobecne pre všetky smart prstene.
Samsung odporúča nosiť prsteň na ukazováku nedominantnej ruky. Vtedy toľko nezavadzia a pomocou gesta ho môžete využiť na vypnutie budíka, alebo ako dieľkovú spúšť fotoaparátu, čo je naozaj perfektná vec. Vyrobený je z kvalitného titánu a vybrať si môžete z roch farieb vo veľkostiach 5 až 15. Mimochodom, my sme dostali, nosili a testovali najväčšiu 15 s hmotnosťou niečo cez 3 gramy.
Milo nás prekvapilo nabíjacie puzdro. V porovnaní napr. s RingConn je naozaj miniatúrne a zmestí sa aj do vrecka na nohaviciach. Výdrž batérie uvádza výrobca 7 dní, nám však počas testovania nevydržal ani 5 dní. Výdrž si viete predĺžiť vraj až o 30 % tak, že budete zároveň používať aj Samsung Galaxy Watch. Vtedy obe zariadenia medzi sebou komunikujú a odovzdávajú si namerané infomácie. Prsteň vyhodnocuje rovnaké metriky, ako hodinky, čo je logické.
Zistili sme, že prsteň môže byť dobrým spoločníkom, no smart hodinky nenahradí, dokonca ani nemeria tak presne. Berte to ho ako doplnok, ktorý si viete zo sebou vziať bez toho, aby ste riešili každý druhý deň nabíjanie, alebo riskovali poškodenie hodiniek.
Ak chcete vedieť o prsteni viac, pozrite si naše TECH STORIES, kde uvidíte, ako sme testovali Samsung Galaxy Ring.
TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.