Microsoft začal konečne distribuovať svoju obrovskú dotykovú telku alebo skôr počítač s Windows 10 – Surface Hub. Zariadenie oznámené ešte v roku 2015 má pri väčšej verzii Ultra HD rozlíšenie 84-palcového panela s dotykovou vrstvou. Nechýba špeciálny dock pre stylus, 2x Full HD videokamera po stranách, mikrofóny z Kinnectu aj ďalšie senzory a procesor Intel Core i5 či i7. Cena začína na 8 999 dolároch za 55-palcovú verziu Microsoft Surface Hub, pričom 84-palcová verzia stojí 21 999 dolárov.
Je vám ľúto, že nemôžete mať vo svojej S7-čke procesor Snapdragon 820? Možno zmeníte názor, ak si pozriete video, ktoré porovnáva rýchlosti smartfónu Samsung Galaxy S7 edge s procesorom Snapdragon 820 a Exynos 8890.
Sony vytvára novú spoločnosť s názvom ForwardWorks. Jej cieľom bude prinášať tie najlepšie hry nielen z PlayStation pre smartfóny. Svoju činnosť začne už 1. apríla 2016, pričom najskôr sa bude orientovať na domáci japonský, ale aj ázijský trh. Expanzia na ďalšie trhy je však otvorená, možno sa dočkáme aj podpory pre Európu.
Chcete si pozrieť tajné sídlo Bruce Wayna z filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti? Prostredníctvom Google Street View sa dostanete do komplexu, ktorý vytvorili spoločne s Warner Bros. Nechýba Batmobil, tajné miestnosti či zbrane. Samozrejme si ho môžete užiť aj vo virtuálnej realite napríklad aj s okuliarmi Gear VR, bude to väčší zážitok.
Tesla sa rozhodla, že už nebude ponúkať svoju 10 kWh Li-Ion batériu Powerball. Po menšej 7 kWh batérii bol totiž výrazne vyšší dopyt a v podstate mnohým používateľom táto kapacita batérie pre uchovanie energie úplne postačí.
Akvizícia spoločnosti Sharp gigantom Foxconn je blízko. Hovorí sa, že obe spoločnosti podpíšu dohodu o prevzatí už 31. marca 2016. Sharp však pravdepodobne dostane menej, ako sa očakávalo. Foxconn vraj znížil svoju ponuku na kúpu akcií o približne 884 miliónov dolárov. Ak všetko prebehne podľa plánov, môžeme v budúcnosti očakávať, že Apple už nebude potrebovať OLED displeje pre svoj iPhone od LG či Samsungu.
Ak sa rozhodnete pre kúpu virtuálnych okuliarov HTC Vive, pravdepodobne budete musieť použiť manuál. Balenie totiž obsahuje takmer 20 častí, ktoré je potrebné poskladať, aby ste si mohli užívať virutálnu realitu naplno. Portál Phandroid ukázal, čo všetko v predajnom balení HTC Vive nájdete – malé Lego pre dospelých.