Tesla Cybertruck vyvolal na internete aj vo svete veľkú dávku pozornosti. Niet sa čomu čudovať, keď nový pickup od Tesly vyzerá naozaj svojsky. No zatiaľ čo oficiálny elektromobil bude dostupný až koncom roka 2021, v Rusku je Cybertruck realitou už dnes.
https://youtu.be/V-3Evo4y1aI
USA a Gruzínsko odsúdili troch ľudí za používanie malvéru GozNym, s ktorým napadli viac ako 41 000 počítačov a ukradli približne 100 miliónov dolárov. Hlavný účastník bol odsúdený na 39 mesiacov, tresty ostatných dvoch zverejnené neboli.
Vyzerá to tak, že Tesle sa črtá vážna konkurencia. Rivian totiž zabezpečil v ďalšom kole investície v hodnote 1,3 miliardy USD. Najväčším investorom bol pritom fond T. Rowe Price Associates, ktorý má podiel aj v Tesle, nechýbal ani Amazon či Ford. Momentálne Rivian pracuje na vybudovaní výrobnej haly.
Apple podľa portálu Bloomberg pracuje na novej technológii, ktorá by umožnila iPhonom prijímať internetový signál priamo zo satelitov, čím by sa výrobca vyhol bezdrôtovým sieťam. Čo spoločnosť vyvíja a aké by mohlo byť využitie technológie by sme sa mali dozvedieť do piatich rokov.
Čína sa zas a raz snaží upevniť kontrolu nad obsahom, ktorý uvidia čínski používatelia internetu. Najnovšie chce „ľudová“ republika zaviesť do praxe algoritmy, ktoré by zobrazovali pozitívne správy a potláčali tie negatívne. Podľa pravidiel by sa od 1. marca nemali na tamojšom internete objavovať správy o štátnych dokumentoch či kriticizme režimu.
Anonymný americký zdroj vyjadril svoje obavy z komunikačnej aplikácie ToTok, ktorá údajne umožňuje Spojeným arabským emirátom sledovať svojich obyvateľov a odovzdáva im údaje o ich polohe či témach rozhovorov. Apple už aplikáciu odstránil z AppStore.
San Francisco prednedávnom zakázalo používanie technológie na odomykanie tváre úradníkom na pracovných zariadeniach. Mesto teraz zrušilo tento zákaz do istej miery. Zamestnanci v štátnej správe môžu používať iPhone s FaceID technológiou, no na jeho odomknutie musia použiť iba PIN, prípadne kód.