Reklama

Samsung Gear S3 classic - najlepšie hodinky od Samsungu

Roman Calík
94 %
Samsung má svoje obdobia, raz s jeho hodinkami môžete telefonovať a majú GPS, a potom zase nie. Teraz je ten lepší rok.

Výhody

  • kvalita spracovania a displeja
  • ovládanie otočnou lunetou
  • GPS a telefonovanie

Nevýhody

  • vyššia cena
  • nabíjanie iba cez kolísku
  • len pre vybrané smartfóny

Prvé novodobé inteligentné hodinky Samsung Galaxy Gear výrobca predstavil počas výstavy IFA 2013. Ponúkali hranatý dizajn, no už vtedy ste s nimi dokázali telefonovať, mali AMOLED displej a dokonca bol v remienku ukrytý aj fotoaparát.

Ďalšia generácia Galaxy Gear 2 z funkcií skôr ubrala, naopak Gear S prišli s ešte väčším 2-palcovým praktickým displejom, ponúkli GPS a dokonca vďaka možnosti vloženia SIM karty ste mohli okrem telefonovania využívať aj mobilné dáta.

Minulý rok nastala zase zmena, hodinky Gear S2 prišli prvýkrát s okrúhlym dizajnom a s výnimočným ovládaním pomocou lunety. Ich slabá výdrž či chýbajúce GPS však boli krokom späť.

Nastal však opäť ten lepší rok a aktuálna generácia hodiniek Gear S3 si zobrala takmer všetko najlepšie zo všetkých predchodcov. Najskôr si všimnete dizajn. Ten je evolúciou hodiniek S2, ale to je len dobre.

Okrúhly dizajn hodiniek vyzerá na rukách perfektne, navyše sa o kúsok zväčšil displej, ktorý má aktuálne 1,3 palca. Môžete si dokonca vybrať medzi verziou classic a frontier, pričom hlavný rozdiel je v dizajne hodiniek a ich ovládacích prvkov.

Frontier verzia je viac športovejšia a classic zase elegantnejšia. Mne osobne sa páči skôr testovaná classic verzia hodiniek. Možno by ste ma chceli opraviť, že medzi verziami hodiniek je ešte jeden rozdiel, a to v podpore e-SIM vo frontier verzii.

Toto však neplatí pre náš trh, kde ani jedny z hodiniek vstavanú SIM kartu neponúknu.

Testovaný kúsok teda chválim za dizajn, hodinky pôsobia skutočne hodnotne a kľudne zmýlia neznalých, že ide o štandardné hodinky na vašich rukách. Veľmi pekne je spracovaný aj kožený remienok, ktorý môžete vymeniť za iné 22 mm remienky.

Frontier verzia má gumený remienok, ktorý môže vydržať dlhšie. Na bočných stranách hodiniek nájdete dvojicu ovládacích prvkov, kde jedno tlačidlo slúži pre návrat o krok späť a druhé pre vstup do menu hodiniek.

Ak spodné tlačidlo podržíte, tak hodinky vypnete alebo spustíte režim Šetrenia energie, kedy hodinky zobrazujú len základné informácie v čiernobielom úspornom režime.

Hlavným a mimoriadne vydareným ovládacím prvkom je však otočná luneta. Už pri Gear S2 som ju vychválil a moje pocity zostávajú nezmenené, ide o najlepšie ovládanie inteligentných hodiniek, aké zatiaľ kto kedy vymyslel.

Listovanie položkami v menu, čítanie dlhších textov, čokoľvek je vďaka ovládaniu pomocou lunety rýchlejšie. Displej je aj napriek otočnej lunete dotykový, a tak musíte pre ovládanie využívať kombináciu všetkých možností ovládania. Rýchlo si však zvyknete.

Použitý Super AMOLED displej je špičkou vo svojej triede, teraz ho dokonca chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass SR+, takže by ste hodinky nemali tak rýchlo rozbiť.

Výhodou je Always On Watch funkcia, ktorá podobne ako pri Always On Dipslej funkcii známej zo smartfónov, nechá svietiť informácie na displeji neustále. Takto sa vám nestane, že sa pozriete na displej a nič na ňom nevidíte, i keď veľmi dobre funguje aj rozsvietenie displeja otočením rukou.

Aj so zapnutou Always On Watch funkciou sa dostanete na výdrž hodiniek na úrovni 3 dní, a to je perfektná správa. S2-ky vydržali priemerne deň a pol, teraz skutočne budete nabíjať zväčša až po troch dňoch.

Áno, sú na trhu aj hodinky s dlhšou výdržou, ale minimálne pre mňa sú S3-ky konečne reálne využiteľnými inteligentnými hodinkami. Nabíjanie každý večer je otravné.

Škoda len nutnosti používať nabíjaciu kolísku, v ktorej sa hodinky nabíjajú bezdrôtovo. Ocenil by som microUSB alebo USB-C konektor priamo na tele hodiniek, aby som sa pri balení na dlhšiu cestu nemusel starať o nabíjaciu stanicu.

Nabíjal by som ich z rovnakej nabíjačky ako môj smartfón, či dokonca z externej nabíjačky.

Aby ste hodinky mohli plnohodnotne používať, musíte ich spárovať s vaším Android smartfónom pomocou aplikácie Samsung Gear. Tu si nastavíte množstvo parametrov, vrátane vzhľadu či oznámení rôznych aplikácií.

Cez aplikáciu Samsung Gear si môžete stiahnuť aj ďalšie aplikácie pre hodinky, kde nájdete napríklad kalkulačku, alebo mnou obľúbenú diaľkovú spúšť fotoaparátu. Nechýbajú ani rôzne jednoduché hry. Hodinky pritom bežia na OS Tizen.

Praktická je aj možnosť nastavenia tiesňových žiadostí či vyhľadanie polohy hodiniek Gear, ak ste ich niekde stratili. Hodinky majú totiž zabudované GPS, čo sa hodí aj pri športovaní, kedy si napríklad váš beh zaznamenáte aj na mape. Novinkou je výškomer a barometer.

Osobne sa mi páči, že hodinky dokážu automaticky zaznamenávať vaše športové aktivity. Rozoznať ich dokážu desiatky. Samozrejmosťou je snímanie srdcového tepu. Do hodiniek si môžete nahrať aj vaše obľúbené skladby a počúvať ich počas športovania cez Bluetooth slúchadlá.

Návrat možnosti telefonovania je pre mňa asi nejlepším vylepšením Gear S3. I keď ide o hlasitý odposluch, verte mi, že vo väčšom dome či byte oceníte možnosť vybavenia niektorých hovorov pomocou hodiniek, zatiaľ čo váš smartfón je napríklad na nabíjačke.

Hodinky Samsung Gear S3 si rozhodne svojich fanúšikov nájdu. Nepoteší vás síce vyššia cena, naopak oceníte telefonovanie, vstavané GPS, množstvo funkcií či výborné ovládanie. Preto si od nás vyslúžili ocenenie TIP REDAKCIE.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.