Výhody
- jednoduchosť používania
- nové kefy
- vysávania podľa času
Nevýhody
- vyššia cena
- hlučnosť na tvrdej podlahe
- po opätovnom nabití nepovysáva zvyšok plochy
iRobot Roomba 880, resp. jej súrodenec Roomba 870 patria medzi to najlepšie, čo iRobot kedy na našom trhu predával a ešte stále predáva. Oba súčasné modely sú si ako vajce vajcu, jediný rozdiel je v tom, že nižší model nemá v balení dvojicu Virtual Wall Lighthouse, teda po slovensky virtuálne steny/majáky a teda neponúka systém Room-to-Room (viac o ňom nižšie).
Roomba 880 je od starších modelov viac ako slušne prepracovaná. Ak poznáte model Roomba 780, určite aj vám udreli do očí chýbajúce dotykové tlačidlá. Namiesto nich iRobot použil praktickejšie hardvérové tlačidlá, ktoré sa stláčajú omnoho pohodlnejšie a presnejšie.
Zásadnou novinkou je nový systém vysávania AeroForce, ktorý nemá klasické kefy, ale špeciálne polyuretánové valce s malými výbežkami, ktoré sa vraj nezamotávajú vlasmi. Okrem toho AeroForce je unikátny i tým, že medzi „kefami“ je úzka štrbina, ktorou vzduch prúdi intenzívnejšie. Systém sania má byť pritom až 5x výkonnejší, ako mal model 780, čo síce neviem potvrdiť meraniami, no je badateľne výkonnejší. Jednoducho, ak raz prejde po špine/prachu, neostane po ňom takmer nič. Ak aj niečo ostane, cez miesto prejde ešte raz.
Potešujúce je, že iRobot znížil hlučnosť oproti predchodcovi, no tá je stále výrazná. Osobne som od novinky čakal ešte tichší chod, no k tomu sa ešte dostanem. Podstatnejšou a dôležitejšou novinkou je nová 14,4 V NiMH batéria XLife s kapacitou 3 000 mAh. Tá má predĺženú životnosť a vydržať by mala dvojnásobok nabíjacích cyklov oproti pôvodne montovanej batérii. Jej výdrž je však rovnaká, vraj 120 metrov štvorcových.
Prepracovaná je aj nádobka na odpad. Tá je väčšia, výrobca udáva 60% nárast objemu, a hlavne má jeden a väčší HEPA filter. Ten môžete čistiť obyčajným oklepaním o roh koša, no výrobca ho však odporúča po čase vymeniť.
https://www.youtube.com/watch?v=J8SOON7UlY4
Pred kúpou
Skôr, ako sa vrhnete na kúpu akéhokoľvek robotického vysávača, mali by ste vedieť niekoľko zásadných informácií.
Robotický vysávač nie je náhradou klasického vysávania. Je len jeho vítaným doplnkom. Ak by ste chceli používať iba robotický vysávač, museli by ste mať okrúhle miestnosti, žiadne soklové lišty, nábytok zavesený na stenách, sedačky visiace zo stropu, všade na oknách namontované siete proti pavúkom a čističku vzduchu, ktorá by filtrovala prach, ktorý vytvoríte aj obyčajným prechádzaním po miestnosti.
Ak ešte nemáte zariadenú domácnosť nábytkom, myslite na jej zariadenie ešte pred jeho kúpou. Napríklad taká sedacia súprava. Buď si kúpte takú, ktorá je až po zem, alebo takú, ktorá má dostatočne vysoké nožičky, aby sa pod ňu zmestil robotický vysávač. Výška vysávačov je rôzna, no do 10 cm by sa mal zmestiť každý. Po skúsenostiach však odporúčam druhú voľbu, teda sedačku na nožičkách, v prípade sedačky až po zem sa pod ňou aj tak bude usádzať prach a postupne víriť do priestoru. Raz za niekoľko mesiacov by ste ju aj tak museli zdvihnúť či odsunúť a pod ňou povysávať ručne.
To isté platí aj o kuchynskej linke, obývacej zostave, posteli a prakticky všetkom nábytku. Inak hrozí, že namiesto robota budete popod nábytok vysávať aj tak vy ručne. Keďže sme nad robotickým vysávačom niektorej budúcej generácie uvažovali ešte pred zariaďovaním nového bývania, snažili sme sa všetko vybavenie riešiť tak, aby sme robotovi uľahčili cestu do všetkých zákutí, vrátane miesta pod sedacou súpravou či kuchynskou linkou. Síce sme tým zväčšili priestor, ktorý musí vysávať, čo zas znižuje jeho efektivitu, no vďaka vysávaniu 3x týždenne nám stačí klasický vysávač vytiahnuť raz za mesiac.
Zabudnite na koberce s vysokým vlasom (viac ako cca 3 cm). Nielen Roomba, ale akýkoľvek zo súčasných robotických vysávačov nie sú schopné vysávať tieto typy kobercov. V domácnosti máme jeden jediný malý koberec, no nakoniec musel vysávaču ustúpiť. Vždy sa na ňom zasekol a miestnosť nedovysával. S bežnými kobercami však Roomba nemá najmenší problém. Bez problémov ich vie povysávať tak, ako klasickú tvrdú podlahu, dokonca ich aj mierne vyčeše.
Schody. Ak bývate v poschodovom dome, máte určite schody. Tie sa samozrejme prášia rovnako, ako zvyšok podláh. V tomto vám robotický vysávač vôbec nepomôže. Nespadne z nich, o to sa báť nemusíte, no nezíde o schod nižšie, aby ho povysával. Ich údržba tak ostáva len a len na vás.
Prvý deň
Rozbaliť a nastaviť Roombu nie je prakticky žiadny problém. V balení okrem vysávača Roomba 880 nájdete aj dve virtuálne steny označované ako Virtual Wall Lighthouse. Do tých musíte vložiť len dve batérie typu D. Tieto steny majú pritom dva režimy, medzi ktorými sa jednoducho prepína horným tlačidlom. Lighthouse, teda maják, slúži hlavne na navigáciu Roomby v prípade, ak chcete, aby vysávala miestnosti postupne. Stačí ju tak položiť k zárubni otvorených dverí a Roomba sa odnaviguje sama. Využíva na to systém iRobot Room-to-Room.
V prípade režimu Virtual Wall (virtuálna stena) môžete Roombe zakázať vstup do konkrétneho priestoru. Dosah lúča je zhruba 2,5 m, takže ak chcete obmedziť väčší priestor, musíte použiť majáky dva. Škoda však, že nepomôže ich položenie oproti sebe. Vysielaný signál sa totiž musí „dotknúť“ nejakej prekážky, aby bola virtuálna stena vytvorená. Riešením je tak položenie nejakého predmetu medzi dve virtuálne steny.
Pre predstavu, o čom hovorím, vyššie je nákres spodného poschodia, kde Roomba vysáva. Zelené bodky sú virtuálne steny, resp. majáky rozložené tak, aby Roomba vysávala efektívnejšie podľa metrov štvorcových, ktoré tieto oddelené plochy zaberajú. Keďže medzi stĺpom v strede domu a najbližšou stenou je viac ako 3,5 m, majáky musia byť oproti sebe. Aby fungovali, pred každým vysávaním je nutné dať medzi ne napríklad papierovú krabicu, od ktorej sa bude signál odrážať. To aby človek nezlenivel.
V balení je aj špeciálna nabíjačka (Home Base), ktorú je ideálne položiť na menej viditeľné miesto, no zas také, aby bolo prístupné v prípade, že robota musíte k nabíjačke odniesť. Samozrejme, musí byť v dosahu miesta aj elektrická zásuvka. My sme zvolili miesto pod sedacou súpravou v rohu, kde sa čiastočne vieme dostať a Roomba nie je na očiach a nezavadzia.
Okrem toho je v balení aj jednoduché diaľkové ovládanie, ktorým viete Roombu ovládať. Viacsmerovým tlačidlom je možné vysávaču presne ukázať, kde má vysávať. To sa hodí najmä vtedy, ak chcete povysávať iba malú časť podlahy (tlačidlo Spot). Diaľkovým ovládaním však Roombu môžete zapnúť aj na kompletné povysávanie tlačidlom Clean, alebo aby sa vrátila na nabíjačku (spodné tlačidlo). Keďže ovládač funguje na báze IrDA, je nutné, aby ste ním mierili na Roombu.
Ak sa v Roombe pohrabete ako ja, okrem príslušenstva sa dostanete aj k nezvyčajným kefám systému AeroForce, väčšej batérii alebo veľkému HEPA filtru, pričom v balení je aj jeden náhradný.
Po teoretizovaní, ukladaní virtuálnych stien a zapojení Roomby na nabíjačku môže začať prvé vysávanie. Hneď prvé zistenie – Roomba je hlučná. iRobot síce tvrdí, že je tichšia, ako predchodca, no aj tak je hlučná. V nemých reklamách iRobot to vyzerá, že je tichá a ľudom okolo nej vôbec neprekáža jej vysávanie. Neverte tomu, prekáža. Hlučnosť pri vysávaní tvrdej podlahy je pomerne vysoká.
Musím však povedať, že Roomba je tichšia, ako klasický vysávač. Zároveň pri Roombe záleží aj na tom, čo, teda akú plochu vysáva. Ak vysáva tvrdú podlahu v otvorenom priestore, aký vidíte na nákrese vyššie, tak hluk je omnoho vyšší, ako keď vysáva celoplošný koberec v spálni. Tam si pokojne chodí, ba až pradie.
Práve preto som Roombu nastavil na vysávanie počas dňa, kedy doma nie sme. Každý deň nie je u nás potrebné vysávať (ak máte deti alebo chlpaté domáce zvieratá, tak to potrebné je), takže som Roombu nastavil na vysávanie počas pondelka, stredy a piatka, vždy 9:45.
Nastavenie je rýchle a intuitívne. Keďže na hornej strane je len 5 tlačidiel, z toho jedno (Schedule) slúži na nastavovanie dní a časov, voľba je jasná. Po jeho stlačení sa objavia dodatočné funkcie štvorice tlačidiel. Blikajúce dni stláčaním tlačidla Day ukazujú, ktorý deň sa bude vysávať, tlačidlami Hour a Minute volíte konkrétny čas, ktorý potvrdíte tlačidlom Ok. Pohoda…
Dôležité ale je, aby ste si nastavili aj správny aktuálny čas a deň, aby vám Roomba nezačala vysávať o tretej v noci, ako sa to podarilo mne hneď po prvom nastavení. To ste mali vidieť, ako sme sa tvárili, čo sa deje, keď nás prebudil hrozný a neznámy zvuk z dolného poschodia. Roomba totiž sama od seba čas neukazuje, ten sa zobrazí až po stlačení tlačidla Clock.
Prvý týždeň
Teória je pekná vec, ale až v praxi zistíte, čo všetko môže byť inak. Z neznámych príčin sa Roomba 880 nesprávala, tak, ako sme predpokladali a namiesto povysávania priestoru počas dňa sme ju našli vybitú buď v pracovni, alebo len tak v strede obývačky pár metrov od nabíjacej stanice. Tento problém ale vyriešilo servisné stredisko, ktoré odporučilo vysávač zresetovať vybratím batérií zo všetkých zariadení (vrátane virtuálnych stien) a zároveň odpojení Home Base z elektriny. Opätovné spustenie vysávača by vraj malo pomôcť. No veď uvidíme, vraj keby niečo, tak si po robota pošle distribútor kuriéra. Tak to vraj funguje so všetkými iRobot produktami na Slovensku od akéhokoľvek predajcu. Ak sa vám počas záručnej doby iRobot pokazí, distribútor si poň pošle kuriéra a o pár dní ho máte späť (väčšinou 3 dni).
Keďže v dome žijeme zatiaľ len dva a chodíme sa tam skôr len vyspať, počas týždňa sa toľko prachu či omrviniek z jedla na podlahe nenazbiera. Cez víkend je to ale už iná káva. Víkendové raňajky, varenie obedov a večere vedia na podlahe narobiť množstvo neporiadku. Hlavne pod jedálenským stolom a okolo kuchynskej linky to občas vyzerá, akoby nás bolo 3x viac. Práve na takéto lokálne znečistenia sa hodí Roomba, vie vysávať tzv. Spot, teda len určite miesto.
Na to, aby Roomba prišla na konkrétne miesto, môžete použiť diaľkové ovládanie alebo ju tam položiť ručne. Po prvom pokuse, kedy som sa musel zohnúť k podlahe a nemieriť diaľkový ovládač presne na Roombu a čakať, kým vylezie spod sedačky a dostane sa na miesto určenia, som diaľkový ovládač odložil do TV skrinky a už nikdy nepoužil.
Omnoho rýchlejšie a jednoduchšie je ísť k nabíjacej stanici, zobrať Roombu za sklápateľnú rúčku a položiť tam, kde chcete vysávať. Tak či tak, keď chceme, aby Roomba povysávala horné poschodie, musíme ju zobrať a preniesť, po schodoch sama nevyjde.
Práve horné poschodie má výhodu v tom, že miestnosti sú uzatvorené. Robota stačí dať do niektorej z nich, pustiť a o nič sa nestarať. Keď povysáva, pomerne hlasno oznámi, že skončil. Mimochodom, Roomba vie aj rozprávať. Síce pozná len niekoľko oznámení, no aj tak je to vtipné. Vie napríklad povedať, že je vybitá batéria, že má chybu apod. O tom, že je plný kôš ale informuje LED ikona na hornej strane. Tú určite neprehliadnete, no ak máte Home Base pod sedačkou tak ako my, môže sa stať to, že Roomba nebude vysávať, lebo zberná nádoba bude plná. Preto Roombu aspoň raz týždenne skontrolujte.
Takto vyzerá kôš po týždni vysávania. Roomba totiž povysávala aj tie časti podlahy, kde sa s bežným vysávačom dostanete pomerne ťažko. To je jej veľké plus.
Prvý mesiac
Prvý týždeň bol taký zoznamovací. Známy, ktorí videli popri stenách virtuálne steny sa pýtali, čo to je. Po predvedení Roomby z nej boli nadšení. To sme boli aj my. Prvý mesiac však ukázal, aké má Roomba nedostatky. Tým najväčším a najzásadnejším, ktorý ale nemá ako vyriešiť žiadny výrobca je absencia rúk a hadice, ktoré by dočiahli povysávať rohy miestností, kde si od jari do jesene s chuťou robia svoje obydlia miniatúrne pavúky. Ak bývate v dome, určite viete, že týmto malým stvoreniam sa nevyhnete a riešením na odstránenie pavučín je ich vysávanie. Toto Roomba ani žiadny iný robotický vysávač zatiaľ nedokáže. Možno o pár desiatok rokov, keď bude humanoidný robotický vysávač, ktorý teleskopickou rukou povysáva všetko do dokonalosti.
To, čo ma na jednej strane mrzí, no na druhej vôbec neprekvapuje je fakt, že Roomba nevie vysávať rohy. Popri stenách a solkových lištách jej to ako tak ide vďaka rotujúcej bočnej kefke, no do rohov sa nedostane. V tom horšom prípade ešte do nich odfúkne niekoľko machutín a dopadne to dosť nepekne. To však človek zistí až po čase. Práve preto som v úvode spomínal, že aspoň raz mesačne musíme dom tak či onak povysávať klasickým vysávačom. Riešením by bol štvorcový tvar robota, no ten by mal zas problém pohodlne obchádzať prekážky.
Na druhej strane je pozitívom, že každú sobotu alebo nedeľu nemusíme vyťahovať vysávač a hučať po dome, aby sme sa zbavili prachu a omrviniek. Šetrí to čas i energiu, ktorú môžeme využívať celkom inak.
Počas prvého mesiaca som sa pozrel na Roombu aj z opačnej strany, ako sa darí „bezúdržbovým“ kefám systému AeroForce. Musím uznať, že ma to prekvapilo. Áno, na kefách sú namotané manželkyne vlasy, no sú namotané tak, že ich jednoducho stiahnem dole ako prsteň z prsta. S klasickými kefami, ktoré mali staršie Roomby by to bola nočná mora. Pred týmto riešením musím snať pomyselný klobúk z hlavy.
Prekvapilo ma však, kde všade sa vlasy dokážu namotať. Dostali sa totiž až do vnútra valčekov, no našťastie aj odtiaľ ich stačí vytiahnuť. Mimochodom, omnoho viac vlasov sa na kefy a do ich vnútra nachytá počas vysávania koberca, keďže sú na ňom zachytené a kefy ich z neho akoby vyčesávali. Kefy tak bezúdržbovými nazvať nemôžem, no vzhľadom na jednoduchosť a ľahkosť ich čistenia im dávam 100 bodov.
Americký výrobca iRobot nám poskytol aj dáta z jeho predaja. Celosvetovo vraj predal viac ako 14 miliónov kusov iRobotov všetkých kategórií. Na Slovensku sa pritom vraj predáva okolo 600 kusov iRobotov mesačne, medzi ktoré patrí aj Roomba, Braava a Scooba.
Spotreba
Aby som nepísal iba o tom, ako Roomba vysáva a čo všetko s ňou možno zažijete, pozrime sa ne niekoľko čísiel o spotrebe. Roomba má v sebe 14,4 V 3 000 mAh batériu typu NiMH. Podľa výrobcu sa nabíja 3 hodiny, čo môžem i potvrdiť z praxe. Maximálny príkon Roomby 880 je 26 W. Z toho vyplýva, že počas nabíjania spotrebuje maximálne 78 Wh. Podľa výrobcu je spotreba nabíjacej stanice Home Base počas vysávania na úrovni 4 Wh, v stand-by režime je to vraj 5 Wh.
V nami testovaných podmienkach je tak spotreba Roomby okolo 170 Wh počas dní, kedy vysáva. V Stand-by režime v ostatných dňoch je spotreba 120 Wh denne. Mesačná spotreba tak činí 2 040 Wh + 2 160 Wh, teda 4,2 kWh. Ročná spotreba je potom zhruba 50,4 kWh. V našom prípade je to okolo 11,20 € ročne.
Klasický vysávač, ktorý máme v domácnosti má príkon 1 300 W. Vysávanie domácnosti, hoci celej, nielen spodného poschodia nám trvá okolo troch hodín. Za tento čas vysávač spotrebuje 3 900 Wh. Ak by sme nemali Roombu 880, vysávali by sme len raz týždenne, keďže počas týždňa od rána do večera pracujeme. Mesačná spotreba by tak bola zhruba 15,6 kWh, ročne by to už bolo 187,2 kWh, čo je 41,50 € ročne.
V súčasnosti používame klasický vysávač zhruba raz za mesiac, keďže Roomba nedokáže povysávať všetko. Celkovo by sme tak ročne mali kombinovaným vysávaním minúť necelých 100 kWh elektrickej energie, teda do 22,00 €. Ceny sú počítané z celkových nákladov na kWh elektrickej energie v našej domácnosti z ročného zúčtovania distribútorom.
Priznám sa bez mučenia, že čísla spotreby nemám overené meraniami na elektrickej zásuvke. Venovať sa spotrebe mi napadlo až počas písania tohto článku a tak som nemal šancu reálnu spotrebu odmerať. Najbližšie týždne však zapojím merač priamo na zásuvku Home Base a informácie z praxe doplním neskôr.
Prvý polrok
Po čase sme prišli aj na to, že Roomba občas zabudne na povysávanie ostatných častí za majákmi. Problémom je to, že pokiaľ sa Roomba vybíja pred povysávaním všetkých častí, vráti sa na nabíjaciu stanicu, no ďalej už nevysáva. Tento problém rieši nový model 980, no 880-tka to nevie. Vráti sa na nabíjačku a na dovysávanie už „zabudne“.
Práve preto sme časom zrušili niektoré majáky a Roomba musí vysávať väčšiu plochu so síce menšou efektívnosťou, no aspoň časti nevynecháva. Vysávaním 3x do týždňa je na podlahe celý týždeň poriadok, občas ho doladíme klasickým vysávačom. Počet vysávaní do týždňa sme počas dlhodobého testu nezvyšovali, nepovažovali sme to za potrebné. 3x bez domácich zvierat a detí je dostatočné množstvo.
Okrem iného som skúsil aj zaujímavý test. Celoplošný koberec s rozlohou okolo 20 m2 vysávala Roomba 3x po sebe v ten istý deň bez toho, aby sme po ňom chodili. Prvé vysávanie prinieslo istú a najväčšiu kôpku prachu, vlasov a iných nečistôt. Druhé vysávanie prinieslo menšiu kôpku a vybitú batériu. Tretie vysávanie odhalilo, že ani druhé vysávanie nebolo perfektné.
Tento test dokázal nielen to, že Roomba sa vybije po dvoch vysávaniach cca 20 m2 kobercovej plochy, ale aj to, že stále v ňom má čo povysávať. Nemôžem povedať, že tri kôpky sú iba nečistoty z prachu a vlasov, Roomba zjavne „povyťahovala“ aj miniatúrne časti koberca, ktoré sa v zbernej nádobke zmiešali s tmavším prachom a vznikla kôpka nečistôt.
Na druhej strane môže byť obsah týchto vysávaní aj následkom toho, že Roomba chodí po vysávanej miestnosti vždy rozdielne podľa svojich vcelku chaotických algoritmov. Preto sa mohla dostať na miesta, ktoré predtým vysávala („vyčesávala“ koberec ) jedným smerom tak, že ich vysávala opačným smerom. Nie raz som počas vysávania Roombu sledoval a nedokázal som prísť na spôsob, akým sa pohybuje. Vždy to vyzeralo ako totálne chaotické a nepremyslené pohyby. Napriek tomu iRobot vie, čo robí. Roomba 880 totiž využíva iDapt systém, ktorý spolupracuje so systémom DirtDetect 2.0 – pomocou senzorov vyhľadáva viac znečistené miesta a tým sa venuje o čosi intenzívnejšie, prechádza ich viackrát. Ostatné prechádza len klasicky, raz. A takto to vyzerá v praxi:
Po necelom pol roku sa batérie v Virtual Wall Lighthouse vybili. Je čas na nové…
Ročne príde do servisu 2% zariadení, z ktorých polovica je pokazená chybou používateľa, ktorý produkt nepoužíval, alebo nečistil podľa priloženého manuálu a odporúčaní výrobcom.
Ceny
A teraz pre zmenu opäť trochu matematiky. iRobot Roomba 880 stojí 699,00 €. To nie je vôbec málo, konkurencia má aj lacnejšie stroje. Tie sú však o čosi slabšie vybavené, takže Roombu 880 je možné momentálne považovať jeden z najlepších modelov, aké na trhu robotických vysávačov môžete nájsť. Konkurenciou mu môže byť Miele Scout RX1 s cenou 679,00 € a Dyson 360 Eye, ktorý dorazí pravdepodobne až budúci rok, no cenou vyše 1 000 € (ani jeden z týchto modelov sme však ešte netestovali). To tu však už bude ešte vybavenejší iRobot Roomba 980.
Ak máte veľký priestor, ktorý chcete vysávať, je vhodné používať Virtual Wall Lighthouse stanice. Okrem dvoch v balení sme pre náš dom potrebovali navyše 1-2 ďalšie. Jedna stojí 29,99 €. Batéria má tiež svoju živostnosť. Navyše XLife od iRobot je typu NiMH, takže ak ju nebudete pravidelne nabíjať, zničí sa rýchlejšie. Nová vás vyjde na 79,99 €.
HEPA filtre nie sú večné. Trio nových vás vyjde na 24,99 €. Tie vám vystačia bez problémov na celý rok. Časom sa opotrebuje aj bočná kefka, ktorá vymetá nečistoty okolo stien a iných predmetov. Trio náhradných kúpite za 14,99 €. Náhradné AeroForce valce vyzerajú odolne, ale aj tie sa časom oderú a zničia, prípadne im k tomu náhodou pomôžete aj vy sami. Nové vás vyjdu na 29,99 €. Môžete však siahnuť aj po výhodnejšom komplete za 49,99 €, v ktorom nájdete všetky tri vyššie spomínané produkty. Ak ste veľmi leniví a ešte aj zábudliví a stratíte diaľkové ovládanie, nové vás vyjde taktiež na 29,99 €.
Čo dodať na záver? Ak ste sa prelúskali celým textom, záver si určite vyvodíte vlastný. Roomba 880 je šikovný pomocník, ktorý síce nenahradí klasický vysávač, ale pri častejšom vysávaní plní úlohu domácej upratovačky veľmi slušne. Okrem toho šetrí váš čas, energiu a v konečnom dôsledku aj financie (až na prvotnú investíciu). Má svoje muchy a nedostatky, no s tými sa dá počítať a s prižmúrenými očami ich aj prehliadať. Veď aby sme úplne nezleniveli, klasický vysáč do rúk občas musíme chytiť. Osobne sa teším na prepracovanejšiu a múdrejšiu generáciu Roomba 980, ktorá má prísť na trh koncom budúceho roka.
Za zapožičanie iRobot Roomba 880 ďakujeme spoločnosti PLAY Electronics, s.r.o., distribútorovi zariadení iRobot na Slovensku.