Reklama

LG G Flex 2: menší a lepší

Števo Porubský
75 %
Po prvom ohnutom smartfóne G Flex prichádza jeho nástupca, s ktorým je na trhu už aj niekoľko ďalších modelov s mierne zakriveným displejom. LG G Flex 2 je však zatiaľ tým najlepším.

Výhody

  • zaujímavý dizajn
  • vylepšenia Androidu
  • výborný fotoaparát

Nevýhody

  • vysoká cena
  • nedoladený softvér
  • vŕzgajúce plasty

LG G Flex 2

Prvým prekvapením je fakt, že LG namiesto zväčšenia predchádzajúceho modelu spravilo presný opak. Neohrabaný 6“ G Flex zmenšilo použitím 5,5“ displeja, čím sa zmenšilo aj telo. To má prijateľnejšie rozmery a omnoho lepšie sa drží v ruke. Možno mi to neuveríte, ale pri tejto veľkosti sa drží oveľa pohodlnejšie, ako rovná placka s podobnými rozmermi.

LG G Flex 2

Škoda však plastového tela, ktoré pri používaní vŕzga. Nie veľmi a nie často, ale stáva sa to. V tejto cenovej kategórii by som to nečakal. Toľko ospevované (zo strany výrobcu) samoopravovanie zadnej časti je skôr marketingovým ťahom, ako realitou. Telefón sa mi zdal jemne doškriabaný a ani miniatúrne škrabance počas týždňového testu nezmizli. Aké sa teda majú opravovať samé?

LG G Flex 2

Ovládanie, teda ON/OFF tlačidlo a nastavenie hlasitosti je opäť na zadnej strane. Výhodou je, že ho tak môžete ovládať rovnako pravou i ľavou rukou, no keďže pri položení na stôl leží na týchto tlačidlách, musíte ho zobrať do rúk.

LG G Flex 2

Alebo môžete využiť šikovnú funkciu KnockOn, ktorá prebudí telefón zo spiaceho módu. Tým je možné vyriešiť problém s ovládaním v prípade umiestnenia do držiaka v aute. Ak sa chcete cítiť bezpečne, môžete použiť aj odomykací Knock Code, ktorý si zvolíte podľa ľubovôle.

LG G Flex 2

Operačným systémom je Android 5.0 s nadstavbou od LG. Tá ponúka niekoľko zaujímavých drobností, ktoré inde nenájdete. Napríklad taká možnosť pridania viacerých ikon do spodnej ovládacej lišty – okrem známej trojice tlačidiel si môžete vložiť aj tlačidlo na spustenie rozdvojenia displeja pre 2 rôzne aplikácie.

LG G Flex 2 LG G Flex 2

Mnohých poteší aj appka Quick Remote na ovládanie TV a ďalších domácich zariadení, šikovná klávesnica s numerickým riadkom vo viacerých variantoch, nastavenie vibrácií pre rôzne notifikácie či banalita ako 5×5 ikon na obrazovke (bežne len 4×4 alebo 4×5).

LG G Flex 2 LG G Flex 2

Aj napriek výkonnému hardvéru G Flex 2 nepatrí medzi špičku ani v benchmark testoch, ani pri používaní. Čosi vyše 41 tisíc bodov v AnTuTu je málo na to, čo 64-bitový procesor vie dokázať. Rovnako prekvapivé boli i občasné zamrznutia systému, sekanie aplikácií či počas listovania webstránok, alebo pomaly zapínajúci sa fotoaparát.

LG G Flex 2

A práve fotoaparát má byť druhým lákadlom novinky. Ponúka 13 Mpx snímač s laserovým ostrením, optickou stabilizáciou a Auto HDR režimom. Táto kombinácia funguje výborne. Farby sú vcelku verné, detaily výborné. Ostrenie je aj vďaka laseru rýchle, no nie vždy úplne presné. Preto sa hodí dotykové ostrenie. Ultra HD video (cca 30 Mbit/s) je skôr na parádu, ako na reálne využitie.

LG G Flex 2

Lepšie je potom Full HD video, síce s nižším dátovým tokom (cca 17 Mbit/s), ale s menšou dátovou náročnosťou a lepším výstupom. Skúsiť môžete aj spomalené HD video, ktoré natáča pri 120 fps. Kvôli menším rozmerom utrpela batéria. Tá prišla o 500 mAh kapacity, čo je dosť. 3 000 mAh batéria ale bez problémov vydrží deň aktívneho používania, tým však nemyslím sledovanie filmov a hranie hier. V takom prípade počítajte s výdržou 5-7 hodín. Väčším sklamaním je len 16 GB vnútorná pamäť, z ktorej je dostupných okolo 6 GB! Našťastie LG nezabudlo na SDXC slot.

LG G Flex 2

Celkovo je nové LG G Flex 2 pozitívnym prekvapením. Po neohrabanej oblude v podobe prvej generácie ohnutého telefónu mám na stole praktickejší high-end smartfón s množstvom pozitív. Má však aj svoje muchy, najmä nedoladený softvér a vysokú cenu. Obe by však mal našťastie vyriešiť čas.

LG G Flex 2


Cena 639,00 € Rozmery 149,1 x 75,3 x 7,1 mm, 152 g Displej 5,5“ zakrivený P-OLED (1 080 x 1 920 px, 404 PPI), Gorilla Glass 3 Hardvér Snapdragon 810 (4x 2 GHz Cortex A57 + 4x 1,5 GHz Cortex A53, GPU Adreno 430, 20 nm), 2 GB RAM, 16 GB pamäť (cca 6 GB dostupných), LTE Cat6 (300/100 Mbps), Wi-Fi Dual Band, Miracast, Bluetooth 4.1, NFC, IrDA, 13 Mpx foto (AF, optická stabilizácia, laserové ostrenie, Auto HDR, Ultra HD/30 fps, Full HD/60 fps a HD/120 fps video) s dual LED bleskom, 2,1 Mpx Full HD webkamera, FM rádio s RDS, GPS/GLONASS, el. kompas, microUSB s OTG, microSDXC, Li-Pol 3 500 mAh Softvér Android 5.0 + LG UI 4.1, KnockOn, Safety Care, Quick Memo, ThinkFree Viewer, Q-Slide apps, Knock Code, Quick Remote

Ďalšie odborné tablet na smartfón LG G Flex 2 nájdete na Recenzie.SME.sk.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.