Reklama

RECENZIA AR.Drone 2.0 - prudko návyková droga

Drahomír Piok

druhá generácia populárnej kvadrikoptéry sa objavila v prvom kvartáli roku 2012. Hračka, ktorú milujú deti aj dospelí má svoje čaro a je nesmierne návyková. Radi by ste lietali stále, učili sa a skúšali nové veci, avšak nejde to. Zariadenia dáva batérii skutočne zabrať.

AR.Drone 2.0

Pačí sa každému

Už dávno som sa nestretol s takou odozvou okolia ako pri teste AR.Dronu 2.0. Každý si chcel zalietať, vyskúša ho, dokonca sa vonku zastavovali ľudia pýtali sa čo to vlastne je. Nepochybne, hračka s podivným vzhľadom a ovládaním cez smartfón je výborná zábava. V krabici nájdete dvojicu krytov vrtuľníka pre lietanie v uzavrených priestoroch a vonku. Prvý menovaný chráni celo telo spolu s vrtuľami a druhý len telo. Sám som radšej používal len chránič pre lietanie v priestoroch, pretože ani vonku neodpadá riziko narazenia do stromu, steny atp.

AR.Drone 2.0

Nešikovné zapínanie

Prvé čo ma zarazilo bol spôsob zapínania. Zabudnite na tlačilo. Inžinieri z USA sa rozhodli, kvôli hmotnosti pre pomerne neštandardné riešenie. NA spustenie musíte odobrať kryt a ručne spojiť dvojicu drôtov, ktoré vedú od batérie do zariadenia. Následne prebehne krátka kontrola a môžete lietať. Aplikácia na ovládanie je dostupná zdarma pre Android alebo iOS. Stačí sa k AR.Drone pripojiť ako ku každej inej Wi-Fi sieti a môžete lietať. HD kamera, ktorá je umiestnená vpredu zachytáva pomerne slušný záznam, no bez zvuku. Na spodnej strane je druhá kamera, ktorá sníma okolie pod vrtuľníkom.

AR.Drone 2.0

Zachytáva videá a fotografie

Z oboch kamier môžete vytvárať videá a fotografovať. Uložia sa vám do pamäte telefónu. AR.Drone obsahuje pod krytom aj USB výstup, multimédia sa môžu ukladať aj na kľúč. Dosah pri lietaní je podľa aplikácie približne 50 metrov, čo na bežné vybláznenie úplne postačuje. V aplikácií sú bohaté nastavenia ovládania.Presne môžete určite výkon, dosah či maximálnu výšku letu. Ovládanie má viacero režimov, kde môžete využiť polohové senzory smartfónu alebo tlačidlá na obrazovke. Kvadrikoptéra nemá problém manévrovať aj v malých priestoroch. Systémy a hardvér, ktoré sa starajú o stabilizáciu odvádzajú mimoriadne dobrú prácu. Pri možnom poškodení alebo strate kontroly ju môžete navyše okamžite vypnúť. Aby ste sa ľahko zorientovali, aj z diaľky vidíte pomocou zelených diód, ktorá časť je predná. Zadná časť svieti na červeno.

AR.Drone 2.0

Zabudnite na hodiny letu

Začiatky lietania chcú cvik. AR.Drone 2.0 je výborná hračka, na ktorú si ale musíte dávať pozor. Ochranné kryty ako aj väčšina tela je z polystyrénu a plastu. Takže odolné vlastnosti určite nečakajte. S hračkou musíte naozaj zachádzať opatrne. Doba letu taktiež nepatrí k silným stránkam. Podľa počtu štartov si zalietate približne 15 minút. Batéria sa síce dobíja veľmi rýchlo, no ak ste vonku nepomôže vám to. Aj za ten krátky čas si ale stihnete užiť skvelú zábavu.

AR.Drone 2.0

Je skvelý, no stojí zato?

Môj pocit z testovania je aj napriek niektorým negatívnym vlastnostiam mimoriadne dobrý. Parrot AR.Drone 2.0 však dostanete na Slovensku za cenu približne tristo eur, a tak je potrebné rozmyslieť si, či túto hračku skutočne potrebujete. Ak nedbáte, užijete si skutočne množsto zábavy, ktorú vám budú závidieť aj všetci naokolo.

AR.Drone 2.0

Za zapožičanie ďakujeme spoločnosti m:zone.

m:zone

Foto: Techbox

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.