Internet sa stal súčasťou nášho života. Postupom času je však stále viac využívaný hlavne na sociálne siete. Aplikácia Quora vám pomôže tráviť čas na internete efektívnejšie, a to bez toho, aby ste si to uvedomovali.
Quora bola založená dvoma bývalými pracovníkmi Facebooku v roku 2009. Za ten čas si nazbierala obrovské množstvo fanúšikov, a to aj vďaka tomu, že sa stále nejedná o platený model, ktorý je taktiež bez reklám.
Po novej registrácii, ktorá je nutná, máte hneď možnosť vybrať si okruhy, ktoré vás zaujímajú. Toto spektrum začína menším číslom, postupne sa ku každej téme, ktorá vás zaujíma rozrolujú ďalšie podkategórie, ktoré by sa vám mohli páčiť tiež.
Po dôkladnom výbere toho najzaujímavejšieho je používateľ presmerovaný na záložku „Read“, ktorá funguje na spôsob Timelinu od Facebooku. Ďalej sa tu nachádza sekcia „Answer“, „Notifs“ a „More“. Ľuďom s čo i len základnou znalosťou angličtiny by ale prostredie problém robiť nemalo. Je intuitívne a jednoduché.
Obrovskou výhodou aplikácie Quora je jej otvorenosť. Prispievať či pýtať sa môže každý. Komunita je však inteligentná, a tak sú prehnané alebo nevhodné reakcie naozaj zriedkavé. Je vidieť, že ľudia si príležitosť byť súčasťou tohto projektu vážia.
Otázky sú rôznorodé. Od typu „Fotí lepšie biely alebo čierny iPhone 6s“ až po úvahy či je vesmír nekonečný.
Ďalšou prednosťou sú aj časté akcie, kedy na otázky odpovedajú priamo slávni ľudia. Ide o rôznych hercov, rečníkov, zakladateľov. Odpoveď od Baracka Obamu bola tiež veľkým prekvapením.
Ak si naozaj vyberiete, čo vás zaujíma, na Quore môžete stráviť hodiny a hodiny čítania zaujímavých príspevkov. A ak máte pocit, že ku niektorej téme sa môžete vyjadriť aj vy, smelo do toho. To je na tom to úžasné. Ľudia tvoria obsah pre ľudí.
Ako už bolo spomenuté, služba je zadarmo a je dostupná pre majiteľov iOS, ako aj Android.