Reklama

Obrázky pomocou umelej inteligencie už môže vytvárať každý. Kde a ako na to?

Zdroj | Microsoft
Stanislav Vinc
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Umelá inteligencia sa dostáva do rúk čoraz väčšiemu počtu používateľov a to aj vďaka technologickým gigantom, ktorí AI nástroje integrujú do svojich existujúcich služieb.

Najnovším príkladom toho je Microsoft, ktorý si investíciou do spoločnosti OpenAI zaistil integráciu služby ChatGPT do vyhľadávača Bing, k čomu najnovšie pridal aj službu DALL-E na tvorbu obrázkov.

Microsoft integráciu tejto umelej inteligencie do svojho internetového vyhľadávača oznámil ešte minulý mesiac, no spočiatku ju sprístupnil iba úzkej skupine používateľov. Teraz sa Bing Image Creator otvára všetkým, pod jednou podmienkou.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový nástroj je dostupný na všetkých operačných systémoch (Windows, macOS a Linux), avšak spustiť ho je možné iba prostredníctvom internetového prehliadača Microsoft Edge. Aj týmto spôsobom sa Microsoft snaží dostať do popredia svoj prehliadač, ktorý z pohľadu trhového podielu ďaleko zaostáva za konkurenciou.

Bing Image Creator, či v slovenskej verzii známy ako Autor obrázka (?), je aktuálne dostupný na adrese bing.com/create. Tipujeme však, že je iba otázkou času, kedy Microsoft tento nástroj integruje aj priamo do prakticky všetkých svojich kreatívnych programov.

Už v samotnom blogu Microsoft navrhuje, že Autora obrázkov je možné použiť na vytvorenie vizuálov pre sociálne siete či prezentáciu vytváranú v programe PowerPoint. Pridajte si k tomu spomínaný nástroj ChatGPT, ktorý je už v prehliadači Edge integrovaný a rázom už za vás niektoré pracovné či školské zadania kompletne vytvorí umelá inteligencia.

Microsoft investovaním do umelej inteligencie získal veľkú konkurenčnú výhodu, ktorú sa aktuálne pokúša využiť na rozšírenie trhových podielov svojich produktov a služieb. Používateľov sa pomocou AI nástrojov snaží získať na svoju stranu na poli internetového vyhľadávania, aj prehliadania. Napokon, Microsoft Edge je už zhruba 5 rokov postavený na rovnakom jadre (Chromium) ako internetový prehliadač Google Chrome, vďaka čomu v ňom fungujú identicky všetky webové stránky a kompatibilný s ním sú aj všetky rozšírenia (plug-iny) vytvorené pôvodne pre Chrome.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.