Reklama

Nikola Zero - elektrická bugina za 30 000 eur!

Zdroj | Nikolamotor
Michal Spiegel
Zdroj | Nikolamotor
Zdroj | Nikolamotor

Elektrické vozidlá sú v móde a firma Nikola uviedla na trh zaujímavú 4×4 off-road buginu. Nikola Zero od amerického startupu si vás určite získa.

Jedná sa o 4-sedadlové vozidlo, ktoré bude dostupné v dvoch verziách. Prvá „slabšia“ 415-koňová verzia a extrémne silná 555-koňová verzia, s ktorou sa môžete skutočne vyblázniť. Aby ste boli v obraze, Nikola Zero je výkonnejšia než Mustang GT.

Zdroj | Nikolamotor
Pozrite si

Vodíkový kamión Nikola Motor prejde Európou na jednu nádrž

O pohon sa stará elektrická energia a každé koleso je monitorované jedným počítačom, ktorý monitoruje krútiaci moment, ktorý je podľa vývojárov vyšší než má tank M1 Abrams.

Nikola Zero dosiahne 100 kilometrov za 3,9 sekundy, čo sa dá porovnať s Aston Martinom DB11. Zabudovaná 125-kWh batéria sľubuje dojazd 321 kilometrov. Dostupná je aj verzia s nižšou 75-kWh alebo 100-kWh batériou.

Zdroj | Nikolamotor
Pozrite si

Nikola má 2,3 miliardy v objednávkach na kamión, ktorý nikto nevidel!

Ak by ste si chceli s týmto kúskom zajazdiť po vode či po mokrom teréne, motor je chránený IP67 certifikátom, ktorý by mal zabrániť prípadnému poškodeniu. Vo vnútri nechýbajú informačné displeje.

Zaujímavosťou tohto vozidla je aj absencia klinového remeňa, čo bol zámer výrobcu. Všetky časti motora tvoria ozubené kolieska, ktoré sú vraj spoľahlivejšie a teda aj pri ceste ťažkým terénom nehrozí poškodenie.

Zdroj | Nikolamotor
Pozrite si

Velor-X-trike – pozornosť okolia zaručená

Nikola Zero sa do predaja dostane v januári za cenu pohybujúcu sa okolo 29 750 eur. Jednorazová záloha je okolo 637 eur. Výkonná bugina Nikola Zero by pravdepodobne na ceste prekvapila množstvo motoristov. Druhá stránka mince je otázka bezpečnosti, ktorá je pri takýchto vozidlách určite nižšia než pri bežných automobiloch.

Výrobca však udáva aj bezpečnostné výhody ako je napríklad zmena ťažiska pri elektrickom pohone, absencia paliva, ktoré by mohlo vznietiť, absencia znečistenia, kamery v prednej a zadnej časti a tiež silné LED svetlá. Samotné nabíjanie batérie prebieha cez zabudované strešné solárne panely, cez klasickú elektrickú zásuvku alebo cez nabíjaciu stanicu. Pre terén je však možné využiť aj generátor.

Zdroj | Nikolamotor
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.