Reklama

Nie vždy sa Google všetko podarilo. Toto je za nás 7 najväčších nepodarkov

Zdroj | unsplash/Alex Dudar
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Alex Dudar
Zdroj | unsplash/Alex Dudar

Spoločnosť Google len pre pár dňami na konferencii I/O predstavila okrem podareného skladacieho Pixelu Fold, Androidu 14 aj bohatú integráciu umelej inteligencie do takmer všetkých svojich služieb. Nie vždy všetky projekty Google vyšli.

Google má za sebou už nespočetne veľa služieb, ktoré spokojne používajú milióny ľudí po celom svete. Taktiež stihol vypustiť aj svoj hardvér na čele so smartfónmi Pixel. Za svoje pôsobenie však zaznamenal aj niekoľko sklamaní, keď veci nevyšli podľa plánu. Toto je sedem z nich.

Google+ (2011 – 2019)

Obsah pokračuje pod reklamou

Mala to byť odpoveď na Facebook, ale nikdy nezískal ani zlomok jeho popularity. Konečný redizajn premenil túto sociálnu sieť na niečo podobné ako informačný kanál založený na dlaždiciach. Posledný klinec do rakvy vyplynul z vážnej potreby prepracovať bezpečnostné komponenty platformy po objavení masívnej bezpečnostnej diery. Spomedzi všetkých sociálnych projektov Google predstavuje Google+ jeho najvýraznejšie zlyhanie.

Zdroj | Google

Google Play Music (2011 – 2020)

Google mal v minulosti aj konkurenta pre Apple Music a Spotify. Časom však prišiel na to, že lepším nápadom je službu integrovať do už existujúceho a populárneho YouTube, čím vznikla nová služba YouTube Music. Po zrušení Google Play Music všetci prešli na YouTube Music, ktoré funguje dodnes.

Zdroj | Google

Google Glass (2012 – 2023)

Išlo o smart okuliare s rozšírenou realitou, ovládané hlasom a pohybom. Obsahovali rôzne aplikácie, integrovaný fotoaparát a mnohé ďalšie. Ich cena však presahovala čiastku 1 500 dolárov a výdrž na jedno nabitie bola jednoducho nedostačujúca. Google Glass bolo skvelé zariadenie, len zrejme predstavené v nevhodný čas.

Zdroj | Google

Project ARA (2014 – 2016)

Tento projekt bol jedným z najlepších konceptov spoločnosti Google. Myšlienkou bolo rozdeliť všetky hlavné komponenty smartfónu do modulárnych častí, čím by zákazníci menili len konkrétny komponent namiesto celého zariadenia. Pri spätnom pohľade sa však zistilo, že takéto smartfóny prekračujú hranicu 1 000 dolárov, čo bolo v tom čase neprípustné.

Zdroj | Google

Google Daydream (2016 – 2019)

Náhlavná súprava a platforma Google Daydream patrili k tomu najlepšiemu, čo odvetvie mohlo v danom čase ponúknuť. Platforma podporovala množstvo zariadení a dokonca mala externé diaľkové ovládanie. Virtuálna realita (VR) však nebola tak prijatá, ako všetci očakávali. Google sa rozhodol posunúť pozornosť na iné projekty.

Zdroj | Google

Pixel 4 (2019)

Obsah pokračuje pod reklamou

Google každoročne vydáva vlastné smartfóny pod značkou Pixel. 4. generácia sa ale nezapísala najlepším spôsobom. Výrobca totiž použil netradičný dizajn, kedy horný rámček bol masívny a doňho integroval pokročilé 3D rozpoznávanie tváre po vzore Apple Face ID. Druhým problémom bola batéria s kapacitou 2 800 mAh, čo viedlo k naozaj slabej výdrži na jedno nabitie.

Zdroj | Google

Pixel Watch (2022)

V minulom roku Google po rokoch špekulácií konečne predstavil vlastné smart hodinky Pixel Watch. Zaujali dizajnom, ale sklamali v iných oblastiach, na ktorých vidno ich dlhý vývoj. Nepotešia najmä masívne rámčeky okolo malého 1,2-palcového AMOLED displeja, avšak Google to dobre maskuje do čierna ladeným prostredím. Druhým sklamaním je použitie staršieho procesora Exynos 9110, čo má za následok len slabú 1-dňovú výdrž.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.