Reklama

Nepriestrelný návod ako nebyť očipovaný a ani sledovaný

Zdroj | HTC
Števo Porubský
Zdroj | HTC
Zdroj | HTC

Aj vy sa bojíte plošného testovania na COVID-19 a toho, že do tela vám implantujú nanočip? Aj vy máte obavu, že vás chce vláda sledovať? Aj vy vidíte to množstvo základňových BTS staníc na 5G sieť od operátorov všade navôkol? Máme pre vás nepriestrelný návod ako nebyť sledovaný! „Zdieľajte, kým to nezmažú!“

Pozrite si

5G siete naozaj ubližujú! Cez konšpiračné teórie o ich škodlivosti

Zdroj | Thom Holmes (Unsplash)

Internetom sa šíri obrovské množstvo dát a informácií, ktoré človeka dokážu kompletne zahltiť. To je jasný fakt, ktorý už teraz riešia zodpovední a uvažujú aj o jeho obmedzení. Medzi nimi sú aj desiatky správ o tom, ako nás chce vláda a prípadne tretie strany a záujmové skupiny očipovať a s využitím nastávajúcej novej mobilnej siete 5G aj sledovať či dokonca ovládať na každom kroku.

Ako seriózne médium máme pre vás ale podstatne horšiu správu. Ak čítate tento text v počítači, alebo v smartfóne, už vás aj tak sledujú!

Ako postupovať, aby ste sa sledovania vyhli?

Úplne jednoducho, v dvoch krokoch:

1. Okamžite zoberte zničte svoj smartfón, notebook alebo počítač!

Alebo lepšie a rozumnejšie riešenie, odovzdajte svoj smartfón či inú elektroniku tam, kde si nájde ešte svoje využitie, prípadne na recykláciu.

2. Už nikdy sa nepripojte do on-line sveta

Kúpte si tlačidlový mobilný telefón bez internetu a správy sledujte už len v televízii, novinách, alebo v rozhlase. Nebolo pred desiatkami rokov predsa len lepšie? Stačili nám noviny a správy v televízii či rozhlase.

Zdroj | HTC

Takto si budete môcť byť 100% istí, že vás už nikto nebude sledovať. Minimálne nie tak, ako vás sledujú dnes.

A nemajte obavu, na výterovej tyčinke na COVID test nie je žiadny nanočip. Také ešte nevyrobili (neexistujú ani na liečebné účely, nie to ešte na masovú výrobu pre aplikáciu na výterové tyčinky) a ak sa pozriete okolo seba, v sci-fi filme stále nežijeme.

Kto nás sleduje dnes?

Je dobré si „záujmové skupiny“ aj definovať, nech vieme, kto a prečo nás sleduje. V prvom rade ide o Facebook a všetky ďalšie sociálne siete, ktoré patria i nepatria Facebooku. To isté platí aj o Alphabete a vyhľadávači Google, ale aj Microsofte a jeho vyhľadávači Bing. To ale nie je zďaleka všetko. Ak využívate akúkoľvek on-line službu, hru či kvíz zadarmo, s viac ako 100% istotou vás jej tvorca sleduje!

Dôvod je jednoduchý – dnes nič nie je zadarmo! Služby Google sú tak rozsiahle (Android, Gmail, Mapy, Fotky, Vyhľadávač, Kalendár, YouTube, Disk, Hangouts, Keep…), že dnes už mnohí nedokážu bez nich existovať a museli by pomerne dlho hľadať alternatívy. To isté platí aj o Facebooku, pretože ten nevlastní iba rovnomennú sociálnu sieť, ale aj Instagram či chatovaciu appku WhatsApp. Microsoft tiež nevlastní iba Bing, ale aj Skype a stále patrí medzi najväčších tvorcov operačného systému pre osobné počítače, Windows.

Zdroj | Tim Bennett

Všetky tieto služby musel niekto „napísať“. Ide o rozsiahle počítačové programy, nad ktorými musia denno-denne sedieť stovky, ak nie tisícky programátorov a mnohých ďalších pracovníkov. Tí to nerobia zadarmo, dostávajú za to primeranú plácu. A na tú musia „záujmové skupiny“ zarobiť od nás. Buď za tieto služby platíme (viď Windows), alebo ich máme zadarmo, no sme konzumenti reklamy, ktorá sa na nich zobrazuje.

A aby bola táto reklama účinnejšia, teda aby sa napríklad reklama na počítačovú hru nezobrazovala babičke milujúcej svoju záhradku, firmy využívajú cielenie reklamy. To je (zväčša) dôvod, prečo sme sledovaní. Poskytovatelia „bezplatného“ obsahu sledujú čo máme radi a následne nám ponúknu reklamu od niektorého zo svojich klientov.

Tieto „záujmové skupiny“ sledujú hlavne čo robíte vo svete internetu, ale aj mimo neho. Vedia čo máte radi a čo nie, čo zdieľate, čo komentuje, čo vyhľadávate, s kým sa stretáte, kam jazdíte… Vedia o vás viac ako si myslíte. Ako to teda riešiť? Návod sme ponúkli vyššie. Ak ale chcete tieto služby využívať, musíte súhlasiť s ich podmienkami (tie už našťastie roky reguluje toľko nenávidená EÚ, takže by mali byť podstatne chránenejšie ako kedysi). Nikto vás totiž nenúti byť na Facebooku či na chatovanie využívať WhatsApp alebo inú podobnú službu.

Zdroj | Facebook

Nezabudnite ale, na výterovej tyčinke na COVID-19 nie sú žiadne nanočipy, 5G sieť nie je o nič horšia ako 4G, 3G či 2G sieť a štát vás nepotrebuje sledovať. Viete si vôbec predstaviť tú výpočtovú silu, ktorá by bola potrebná na sledovanie už len pár tisíc ľudí, nie to ešte 5,5 milióna v našej krajine? Nebuďte naivní a všetko čo vidíte na internete nemusí byť vždy pravda. A pritom overenie faktov trvá iba niekoľko sekúnd, maximálne minút.

Pozrite si

Ako overovať fakty aj na sociálnych sieťach? Stačí zväčša jeden krok!

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.