Reklama

Našli ste si smartfón pod stromčekom? 3 veci, ktoré spravte ako prvé

Zdroj | Bing
Michal Sobek
Zdroj | Bing
Zdroj | Bing

Najdôležitejší deň Vianoc je za nami, a tak všetky darčeky sú už rozdané. Ak ste si pod symbolom Vianoc našli nový smartfón, tak vám poradíme, ako postupovať.

Počas tohto roka sme pre vás v redakcii otestovali skutočne desiatky smartfónov. Nezabudli sme na nich ani pri našich vianočných tipoch, napríklad na modely do cenových hladín 200 eur, 400 eur600 eur, ale zaradili sme tam aj skladacie modely.

Zdroj | unsplash/Bianca Ackermann
Obsah pokračuje pod reklamou

Veríme, že sa z neho maximálne tešíte a už sa neviete dočkať, kedy ho začnete naplno využívať, no všetko má svoje postupy. Rozhodne začnite tým, že smartfón vybaľte a skontrolujte, či je všetko v poriadku. Dajte z neho pritom dole aj prebytočné fólie a obaly. A čo ďalej?

1.

Prejdite úvodnými nastaveniami

Hneď po úvodnom zapnutí vás smartfón vyzve, aby ste zadali svoj údaje, pripojili sa k Wi-Fi sieti, a tak ďalej. To je proces, ktorý vás neminie. Nezabudnite si všetko poctivo vyplniť, pretože nikdy neviete, kedy sa vám to môže hodiť.

Odporúčame aj povolenie funkcie Nájdi moje zariadenie, ktorá úzko spolupracuje s polohou a GPS. Funkcia vám pri strate zariadenia môže byť veľmi nápomocná k znovuobjaveniu. Praktickou funkciou je aj automatické zálohovanie údajov a fotiek.

2.

Nastavte si biometrické overenie

Toto ste už zrejme spravili, ale ak nie, tak si nastavte aj biometrickú autentifikáciu na odblokovanie vášho smartfónu, aby sa vám tam nikto cudzí nedostal. Ide napríklad o čítačku odtlačkov prstov alebo skener tváre. Ak váš smartfón s operačným systémom Android obsahuje obidve možnosti, tak bezpečnejšou cestou je práve čítačka odtlačkov prstov.

Prečo je to tak? Android smartfóny totiž na skenovanie tváre používajú len prednú selfie kameru, ktorá robí 2D sken vašej tváre, teda pri troche šikovnosti sa do smartfónu dá dostať napríklad pomocou fotografie tváre. Na rozdiel od iPhonov, kde Face ID robí pomocou ďalších skenerov 3D sken tváre, preto sa tento systém nedá oklamať fotografiou.

Pozrite si

Našli ste si smart hodinky pod stromčekom? 3 veci, ktoré spravte ako prvé

3.

Prekopírujte si údaje zo starého smartfónu

Napokon je veľmi dôležité preniesť všetky údaje a dáta zo starého zariadenia do nového. Mnoho výrobcov to má vyriešených inak, napríklad pri iPhonoch sa vás to Apple spýta hneď pri úvodných nastaveniach, častokrát je to tak aj pri modeloch s operačným systémom Android.

Ide to buď bezdrôtovo alebo aj pomocou kábla, pričom môžete skúsiť oficiálne riešenia alebo v Obchode Google Play je na to aj mnoho riešení tretích strán. Následne sa do všetkých aplikácií poprihlasujte, preložte/aktivujte si SIM kartu a nový smartfón je pripravený na plnohodnotné používanie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.