Reklama

Našli sme 3 výborné obrie televízory ako stvorené na sledovanie EURO 2024

Zdroj | Hisense
Števo Porubský
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Ak ste fanúšik futbalu, určite sa už chystáte na sledovanie zápasov Majstrovstiev Európy vo futbale, UEFA EURO 2024. Množstvo zápasov, na ktoré bude radosť pozerať si ale môžete vychutnať ešte viac – na obrovskom televízore.

Pozreli sme sa po aktuálnej ponuke a vybrali 3 obrovské televízory, ktoré by vás mohli zaujať natoľko, že ich do EURO 2024 ešte kúpite a rozbalíte v obývačke či kancelárii.

Pozrite si

Telky, ktoré už radšej nekupujte, nedávajú zmysel

Obsah pokračuje pod reklamou

Minuloročný 4K Ultra HD Mini LED televízor čínskeho výrobcu s 120 Hz displejom Mini-LED PRO s technológiou Quantum Dot. Aj vďaka nim má tiež špičkový jas viac ako 1 500 nitov a 1 300 priamo ovládaných zón lokálneho stmievania. Okrem Dolby Vision IQ podporuje aj HDR10, HLG či HDR 10+ Adaptive, má certifikáciu UHD Premium a IMAX Enhanced a nechýba mu ani Filmmaker Mode. Navyše na povrchu displeja je nový antireflexná vrstva s pridanými filtrami v polarizátore pre minimalizáciu odleskov. O chod sa pritom stará Hi-View Engine, vylepšenia má na starosti Hisense AI Picture Optimization.

Zdroj | Hisense

Nechýba ani Game Mode PRO s technológiou HSR (Hardware Super Resolution) s frekvenciou až 240 Hz. Novinkou je aj podpora AMD Freesync Premium PRO, no nechýba ani podpora ALLM či VRR. Hisense sa pohralo aj so zvukom. Ten podporuje Dolby Atmos či DTS Virtual-X, pričom využíva dva predné reproduktory (2x 15 W), 20 W subwoofer a dvojicu horných reproduktorov (2x 5W). Potešia aj štyri HDMI 2.1, AirPlay, zdieľanie TV či WISA Ready, ale aj Wi-Fi 6e či Bluetooth modul. Televízor beží na najnovšej verzii systému VIDAA 7.0. Spotreba modelu Hisense 75U8KQ je 116 kWh/1 000 hod, resp. 240 kWh/1 000 hod. v HDR.

Zdroj | Hisense

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Vybrali sme aj čosi z iného súdka, a to rovno OLED televízor. Displej minuloročného modelu má až 77″, teda 195 cm. Displej má rozlíšenie 4K UHD čo je 3 840 x 2 160 px. Má 10-bitovú hĺbku, 30-bitové farby a odozvu len 0,1 milisekundy. Zároveň dosahuje frekvenciu 100 Hz čo ako fanúšikovia futbalu určite oceníte. Pri hrách je ale možné využiť VRR, no hráči ocenia aj podporu ALLM či NVIDIA G-Sync a AMD FreeSync. O chod sa stará 4-jadrový a9 Gen 5 procesor s podporou AI. Práve vďaka nemu je televízor schopný nielen upscalingu do 4K UHD, ale aj vylepšovania obrazu pomocou AI Picture Pro, AI Super Resolution, AI Brightness Control, AI Noise Reduction apod. Operačný systém webOS 23 má všetky známe streamovacie appky, má ale aj viaceré hry a množstvo rôznych iných aplikácií.

Zdroj | LG

Samozrejmosťou LG OLED77C31LA je podpora HDR štandardov, ako HDR10, HDR10 Pro, Dolby Vision, Dolby Vision IQ. Nechýba ani Filmmaker Mode, podpora Google Home či ovládanie hlasom. V balení je diaľkové ovládanie Magic Remote s virtuálnou myšou. Zvuk z 40 W 2.2ch systému ale odporúčame nahradiť aspoň sebelepším soundbarom. Samozrejmosťou je však množstvo vylepšení aj zvuku ako AI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro atď. Zároveň LG OLED42C31 ale podporuje aj Dolby Atmos, Dolby Digital či DTS, poteší aj možnosť rozšírenia systému pomocou Bluetooth reproduktorov. K dispozícii je nielen Bluetooth 5.0, ale aj Wi-Fi 5, 3 USB porty, 4 HDMI 2.1 porty či Ethernet port. Spotreba televízora je 126 kWh, resp. 239 kWh v HDR režime.

Zdroj | LG

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Tohtoročná novinka z dielne juhokórejského výrobcu patrí síce do strednej triedy, ale aj tak ponúka špičkovú výbavu s prvkami z top-end modelov. QLED displej má 189 cm uhlopriečku, je typu VA LCD a má priame LED podsvietenie. Poteší určite aj 120 Hz frekvencia obrazu, s ktorou vie pracovať aj herný režim s podporou VRR, ALLM, ale aj Motion Xcelerator Turbo+ či FreeSync Premium od AMD. Aj tu je samozrejmosťou podpora množstva HDR formátov, od HDR10, cez HLG, HDR10+ až po HDR10+Adaptive či HDR10+ Gaming. Dolby Vision ale chýba. Na druhej strane má ale certifikáciu Pnatone pre vernosť farieb.

Zdroj | Samsung

Chod má na starosti výkonný procesor s funkciou hlbokého učenia. 4K Upscaling podporený umelou inteligenciou má zaisťovať plné 4K rozlíšenie sledovaného obsahu. Zaujímavá je aj funkcia Real Depth Enhancer, ktorá napodobňuje spôsob, akým ľudské oko spracováva hĺbku zvýšením kontrastu na objekte v popredí. O oči sa stará aj funkcia EyeComfort, ktorá automaticky nastavuje jas podľa času dňa. Operačným systémom je Tizen OS so všetkými známymi i menej známymi streamingovými službami. Samozrejmosťou je podpora Dolby Atmos, ale Samsung má aj vlastný systém OTS Lite, 3D zvuk sledujúci akciu na televízore. Nechýba ani Q-Symphony pre využitie 40 W 2.2ch systému televízora po pripojení kompatibilného soundbaru. Samsung QE75Q80C Séria Q80C  má spotrebu 141 kWh/1 000 hod., resp. 384 kWh/1 000 hod. v HDR.

Zdroj | Samsung

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám wigdet nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.