Reklama

Náramok Elonga je pre tých, ktorí nechcú nosiť smart hodinky ani prsteň

Zdroj | Elonga
Stanislav Vinc
Zdroj | Elonga
Zdroj | Elonga

Český a slovenský trh podľahol novému trendu v oblasti nositeľnej elektroniky. Česká spoločnosť mySASY priniesla na trh nekonvenčné smart zariadenie, ktoré má za cieľ predĺžiť a skvalitniť váš život.

Na rozdiel od smart hodiniek či prsteňov, ale dokáže Elonga vykonať všetky merania ráno v priebehu 3 minút. Potom náramok môžete odložiť na nočný stolík.

Komu nevyhovuje spávanie s hodinkami, pripravuje sa o dáta, ktoré mu môžu pomôcť vylepšiť kvalitu svojho spánku. Mnohí by ale taktiež radi oželeli nosenie elektroniky aj počas dňa, hoci údaje o zdraví a pripravenosti na aktuálny deň, by určite ocenili. Presne pre tých je určený náramok Elonga.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Elonga

Na tomto českom náramku nenájdete žiaden displej a nijak neohúri ani jeho dizajn. To ale v praxi ani nie je potrebné. Náramok si máte nasadiť na ruku len ráno, krátko po zobudení, aby ste si v pokoji popri ležaní v posteli zmerali vašu regeneráciu, úroveň stresu a celkovú pripravenosť na deň (readiness score).

Náramok meria dĺžku intervalu medzi srdcovými tepkmi na s presnosťou na niekoľko milisekúnd. Účelom tohto merania je zachytenie aktivity nervového systému, na ktorom možno poznať, či ste v strese alebo či by ste si mali kvôli zlému spánku či náročnému tréningu dnes odpočinúť.

Tieto údaje dokážu poskytnúť aj športovo ladené smart hodinky a prstene, ktoré je však pre ich získanie potrebné nosiť po celý deň. Pri svojich meraniach sa totiž do veľkej miery spoliehajú na históriu, teda absolvované tréningy, počet spálených kalórií a prejdených krokov. Náramok Elonga naopak meria len to, v akom stave je váš nervový systém v reálnom čase ráno krátko po prebudení.

Spoločnosť mySASY sama uvádza, že Elonga môže priamo doplniť ostatné smart zariadenia. Dáta si s nimi dokáže vymieňať prostredníctvom platforiem Apple Zdravie a Google Fit.

Aj vzhľadom na rozdiel v spôsobe merania a absenciu práce s absolvovanými tréningmi, môže Elonga svojimi meraniami prekvapiť. Ukázalo to aj priame porovnanie týchto dvoch spôsobov meraní portálu MobilMania.cz, ktorý proti náramku postavil hodinky Garmin Forerunner 965. V niektoré dni tieto zariadenia ukazovali diametrálne odlišné hodnoty, zatiaľ čo jedno odporúčalo oddych, druhé nabádalo na tréning a naopak.

Náramok je aktuálne k dispozícii za cenu 75 eur, ktorá zahŕňa meranie pripravenosti, regenerácie a stresu v rámci bezplatného programu ElongaFree. Aplikáciu si je možné za 4 eurá mesačne rozšíriť o predplatné Elonga+, ktoré do nej dopĺňa slovnú interpretáciu všetkých hodnôt, pohybový plán a denné odporúčania na mieru, fitnes skóre (ukazovateľ celkovej kondície), dlhodobé trendy a vývoj hodnôt v priebehu času.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.