Huawei P9 nie je najnovším modelom tohto čínskeho výrobcu, aj napriek tomu sa však jedná o smartfón, ktorý ponúkne unikátnu kombináciu dvojice fotoaparátov s logom legendárnej značky Leica. Ja som mal jedinečnú možnosť stráviť týždeň v zemi, kde sa táto novinka zrodila. Pozrite sa teda spoločne s nami na Čínu prostredníctvom dvojice objektívov Huawei P9.
Huawei predstavil svoju vlajkovú loď, model Huawei P9 ešte v apríli tohto roku. „pé-devina“ prináša okrem výkonnejšieho hardvéru aj jednu, teda skôr dve novinky. Sú nimi, ako už istotne viete dva objektívy, na ktorých vývoji spolupracovala s čínskym výrobcom aj spoločnosť Leica.
Spoločnosť Huawei si je potenciálu dvojice fotoaparátov, z ktorých jeden disponuje štandardným „farebným“ snímačom a druhý je monochromatický vedomá. Práve preto na kvalitu samotného fotoaparátu upozorňuje kde je to možné.
Ako však najlepšie overiť, či sa fotoaparát v prípade Huawei P9 skutočne tak podaril, ako výrobca tvrdí? Odpoveď je jednoduchá, vyskúšať ako fotí. Celý trip do Číny som sa teda rozhodol fotiť iba prostredníctvom Huawei P9.
Všetky fotografie z Číny, ktoré v tomto článku nájdete sú fotografované prostredníctvom Huawei P9. Ich rozmery však boli pre použitie v článku zmenšené.
Má to hneď niekoľko výhod. Nemusel som zo sebou zbytočne ťahať veľkú zrkadlovku a starať sa o to, aby bola jej batéria nabitá. Možnosť vytvoriť skutočne zaujímavé fotografie iba prostredníctvom smartfónu a najmä možnosť ich okamžite zdieľať na sociálnych sieťach si jednoducho zamilujete.
Samozrejme každá takáto veľká cesta sa začína v lietadle a inak tomu nebolo ani teraz. Takže som si pekne zalietal z Prahy do Amsterdamu a odtiaľ zas priamo do Pekingu.
Takmer desať hodín v lietadle dá už poriadne zabrať, naštastie som sa mohol spoľahnúť na multimediálny systém, v ktorom nechýbali najnovšie filmy. O zábavu som mal teda postarané, keďže spánok na mňa aj napriek dlhej ceste akosi nešiel.
V Pekingu sme pristáli skoro ráno ich času, takže naša prvá cesta z hotela hneď smerovala do reštaurácie, kde sme vyskúšali hneď niekoľko domácich špecialít, vrátane Pekingskej kačky.
Potom, ako sme si konečne naplnili žalúdky a trochu si oddýchli sme sa hneď vybrali navštíviť jednu z najväčších kultúrnych atrakcií v okolí. Tou totiž je Zakázané mesto, čoby niekdajšie miesto, kde žila cisárska rodina počas dynastií Ming a Čching.
Celý areál je obohnaný takmer osemmetrov vysokým múrom a nájdete v ňom približne 980 budov. Do mesta môžete vstúpiť jednou zo štyroch brán, ktoré sú nasmerované na jednotlivé svetové strany.
To, že malý telefón sa hodí na cesty viac, ako veľká zrkadlovka som si mohol overiť už na začiatku výletu. Hneď na druhý deň potom, ako sme pristáli v Pekingu totiž naša cesta smerovala na Veľký čínsky múr.
Aj napriek tomu, že prechádzka po schodoch pôsobí lákavo, zdolať samotné schody dá poriadne zabrať. Nemajú totiž výšku štandardných schodov, ale sú asi v dvojnásobnej výške. Svalovej horúčke na druhý deň sme sa teda nevyhli.
Môj pôvodný plán, dostať sa na kopec a tam si pozrieť druhú časť Čínskeho múru tak ostal snom. Jednoducho to bolo na moje lenivé novinárske nohy veľa.
Pravdou však ostáva, že Čínsky múr je úchvatnou stavbou, najmä ak si uvedomíte, že bol postavený bez akejkoľvek ťažkej techniky, ktorá je dnes bežne k dispozícii.
Po návšteve Čínskeho múru sme museli okúsiť aj domácu kultúru a tak sme sa vybrali na fenomenálnu show Kung-Fu do známeho Red Theatre v Pekingu. Počas niekoľko hodinového predstavenia sme mohli naživo vidieť dychberúce ukážky tohto starého bojového umenia.
Počas predstavenia boli momenty, keď som bol spokojný, že sedím iba v hľadisku a nemusím sa snažiť odolať ostrej kópii.
Večer sme spokojní odpadli do postele. Už druhý deň sme totiž cestovali do Šen-čenu, kde sa mimochodom narodil aj Huawei P9. Práve tretí najväčší výrobca smartfónov na svete má v tomto meste svoj kampus.
O tom vám však porozprávam v druhej časti trojdielneho seriálu „Naprieč Činou s Huawei P9“.