Reklama

Microsoft v roku 2016 nakupoval za viac než 29 miliárd dolárov

Microsoft v roku 2016
Zdroj | Microsoft
Marek Hudák
Microsoft v roku 2016
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Veľké nadnárodné spoločnosti ako je Google alebo Microsoft pravidelne nakupujú zaujímavé firmy a značky. Kam teda Microsoft investoval v roku 2016?

Medzi najzaujímavejšie nákupy patri jednoznačne akvizícia populárnej aplikácie SwiftKey a pracovnej siete LinkedIn. Čítajte ďalej a dozviete sa prečo a hlavne za koľko.

Event Zero

Microsoft v polovici januára kúpil za nezverejnenú sumu austrálsku spoločnosť Event Zero, ktorá je hlavným poskytovateľom služieb pre Skype for Business. Spoločnosť bola založená už v roku 2005 trojicou David Tucker, Matt Crump a Jerome Witmann.

Zdroj | Event Zero

MinecraftEdu

Určite už viete, že Microsoft kúpil v roku 2014 za 2,5 miliardy dolárov hru Minecraft, no tentokrát koncom januára akvizoval aj MinecraftEdu od spoločnosti Teacher Gaming LLC za nešpecifikovanú sumu.

Pozrite si

Hodina kódu umožnuje komukoľvek sa naučiť základy programovania

Cieľom bolo prostredníctvom populárnej hry vytvoriť zaujímavé vzdelávacie projekty. Napríklad nezisková organizácia stojaca za stránkou Code.org pracuje práve s Minecraftom, prostredníctvom ktorého sa snaží už žiakov základných škôl naučiť základy programovania.

SwiftKey

Spoločnosť pokračovala v investovaní, čomu nasvedčuje kúpa populárnej softvérovej klávesnice na platforme iOS a Android. Microsoft podľa uvedených informácií zaplatil za SwiftKey 250 miliónov dolárov (vraj cashom 🙂 ) po čom nasledovalo, že 150 zamestnancov spoločnosti začalo pracovať vo vývojových oddeleniach Microsoftu.

Pozrite si

SwiftKey Keyboard – najlepšia klávesnica ešte lepšou?

Spoločnosť touto kúpou nechce priniesť lepšiu klávesnicu, ale skôr chce podporiť svoj tím vo vývoji umelej inteligencie, ktorú SwiftKey používa na predpovedanie nasledujúcich slov.

Klávesnica SwiftKey patrí v súčasnej dobe medzi najlepšie klávesnice, aké môžete na Google Play či AppStore nájsť. Ponúka rýchlosť a presnosť, to ale neznamená, že nie je čo vylepšovať.

Na platforme Android je použitý už niekoľko rokov dobre známy Material Design. Najdôležitejším faktorom je však rýchlosť písania a presnosť predikcie.

Groove

Microsoft opäť nakupoval. Prekvapivo kúpil appku Groove. Nejde ale o odkúpenie vlastnej služby Groove, ale o aplikáciu Groove od štúdia Zikera, informuje portál VentureBeat.com.

https://youtu.be/Ob_LA84b6t8

Xamarin

Microsoft odkúpil spoločnosť Xamarin za nešpecifikovanú sumu, ktorá sa špecializuje na vývoj aplikácií pre rôzne platformy. Microsoft by v budúcnosti mohol využiť znalosti tejto spoločnosti na vývoj aplikácií, ktoré by mohli byť veľmi ľahko použiteľné aj na iných platformách.

https://youtu.be/sbVepAi1kHk

Solair

Americký gigant sa rozhodol začiatkom mája obohatiť svoje portfólio o službu zameranú na IoT(internet vecí). Konkrétne odkúpil taliansku firmu Solair založenú v roku 2011 za neuverejnenú sumu.

Pozrite si

Slováci testujú „vesmírny“ internet vecí

Cieľom spoločnosti je integrovať technológiu Solair do cloud platformy Microsoft Azure IoT Suite za účelom rozšírenia služieb súvisiacich s internetom vecí.

LinkedIn

Americký gigant Microsoft oznámil júnovú akvizíciu pracovnej sociálnej siete LinkedIn za neuveriteľných 26,2 miliardy dolárov (cca 23,28 mld eur). Jeff Weiner, súčasný CEO spoločnosti, bude šéfovať aj naďalej, spovedať sa bude jedine šéfovi Microsoftu, Satya Nadellovi.

Pozrite si

Microsoft kúpil LinkedIn za 26,2 miliardy dolárov

https://youtu.be/-89PWn0QaaY

LinkedIn je zároveň majiteľom úspešnej platformy Lynda.com, ktorá ponúka obrovské množstvo vzdelávacích on-line programov. V súčasnosti má pracovná sieť viac než 435 miliónov používateľov, mesačne ho navštívi 105 miliónov používateľov, z ktorých 60% je cez mobilné platformy.

Ak však plánujete dlhodobý výlet do východného Ruska a súčasne chcete sledovať stav na sieti LinkedIn, podľa dostupných informácií sa v Rusku na svoj účet neprihlásite. Vláda ma problém s politikou uchovávania osobných údajov americkou spoločnosťou.

Za zmienku stojí aktivita Facebooku. Najväčšia sociálna sieť chce postupne vytlačiť asi všetky konkurenčné spoločnosti. Najnovšie sa snaží o vytvorenie prostredia pre prijímanie žiadostí o prácu, životopisov a rozhrania pre pracovné príležitosti. Pôjde tak o sociálne funkcie ako má práve sociálno-pracovná sieť LinkedIn.

Wand Labs

Microsoft po kúpe sociálnej siete LinkedIn kupuje ďalšiu spoločnosť. Softvérová spoločnosť Wand Labs, ktorá stojí za vývojom konverzačnej inteligencie, sémantickej ontológie, mapovaním služieb a integráciou developerov tretích strán sa stane súčasťou giganta. Má mu pomôcť s rastom vízie a stratégie konverzačnej platformy. Sumu júnovej akvizície spoločnosti neprezradili.

Zdroj | Wand Labs

Beam

Microsoft oznámil začiatkom augusta akvizíciu spoločnosti Beam, ktorá stojí za interaktívnou službou pre živé vysielania. Využívajú ju hlavne hráči počítačových hier a ich fanúšikovia. Suma akvizície nie je známa.

Genee

Po veľkých nákupoch sa Microsoft zameral tentokrát na aplikáciu Genee, ktorá sľubuje zvýšenie produktivity, s cieľom prepojenia s populárnou službou Office 365.

Zdroj | TechCrunch

Genee ste mohli zaregistrovať už v minulom roku, kedy spoločnosť spustila verejné beta testovanie zamerané na integráciu s kalendármi.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému môžete príspieť k obohateniu tejto témy.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.