Reklama

Lenovo Yoga Slim 7 Aura Edition - získa si vás nielen dlhou výdržou [test]

Michal Sobek

Aj spoločnosť Lenovo ukazuje, že sa nebojí zakomponovať do svojich notebookov prvky umelej inteligencie a celé to zabaliť do skutočne atraktívneho kovového tela.

Reč je o novinke s názvom Lenovo Yoga Slim 7 Aura Edition, ktorú sme pred nejakým časom mohli vidieť aj naživo v zaujímavých priestoroch umeleckej galérie Space By Haas v Bratislave.

Teraz sa však k nám dostal do redakcie aj na plnohodnotný test, pričom musíme hneď na začiatku priznať, že tento notebook má rozhodne veľký potenciál pohroziť aj svojim priamym konkurentom na trhu.

Obsah pokračuje pod reklamou
94 %
Lenovo Yoga Slim 7 Aura Edition je skutočne výborný notebook. Vyslúži si to kovovou konštrukciou s rozumnými rozmermi a nízkou hmotnosťou, skvelým dotykovým OLED displejom so 120 Hz, vysokým výkonom, pričom to celé podčiarkuje samotná výdrž na jedno nabitie.

Výhody

  • kvalitný dotykový OLED displej
  • vysoký výkon procesora Intel Core Ultra 7 258V
  • fantastická výdrž

Nevýhody

  • prehýbajúca sa spodná strana základne
  • pre niekoho absencia numerickej klávesnice

Balenie je v prípade notebookov Lenovo úplne štandardné, takže v škatuli nájdete iba samotný notebook a nabíjací adaptér s výkonom 65 W. Ten je pomerne kompaktný, ale opäť sa skladá z dvoch častí. V tomto prípade by som však už rád videl pokrok v tom, že sa nabíjačky od notebookov viac priblížia k tým smartfónovým, teda nabíjací adaptér + obojsmerný USB-C kábel, ako to robí napríklad konkurencia.

Dizajnovo sa Lenovo Yoga Slim 7 Aura Edition skutočne podaril. Ide o elegantný kovový notebook s rozmermi 343,8 x 235,4 x 13,9 mm s hmotnosťou 1,46 kilogramu, čo sú na 15-palcové zariadenie veľmi príjemné hodnoty. Svoj podiel má na tom aj farba Luna Grey a aj vojenská certifikácia MIL-STD 810H.

Konštrukcia je veľmi pevná, avšak narazil som na problém so spodnou stranou notebooku, kedy po uchopení sa spodok jemne nepríjemne prehne smerom dovnútra. Nie je to nič dramatické, ale ihneď som si ti všimol.

Taktiež tuhosť veka je skutočne enormná a otvorenie notebooku jednou rukou je prakticky nemožné. Tak, ako som spomínal príliš vysokú vôľu veka pri recenzii notebooku ASUS ExpertBook P5, tak tu, na druhej strane, by som chcel o niečo menej. Avšak zase chápem aj to, že notebook má dotykový displej a tuhosť veka prispieva k pohodlnému ovládaniu dotykom. Veko sa však dá otvoriť až do roviny, pričom z vonkajšej strany je len logo výrobcu.

Nasadený dotykový OLED displej patrí medzi špičku v danom segmente. Má veľkosť 15,3-palca, čo je trochu netypická hodnota, ale s rozlíšením 2 880 x 1 800 pixelov, navyše poteší 120-hertrzová obnovovacia frekvencia a maximálny jas 500 nitov. Navyše nechýba 100-percentné pokrytie gamutu DCI-P3 a certifikácie TÜV Low Blue Light a Eyesafe.

Skutočne ide o jednu z pých tohto notebooku. Všetko je maximálne ostré, čierna je čiernou a maximálny jas postačujúci. Má lesklý povrch, ale osobne sa mi zdá, že je o niečo menej lesklejší ako v prípade konkurencie.

Webkamera má Full HD a jej kvalita je obstojná, navyše prináša aj odomykanie tvárou pomocou Windows Hello. Ak by ste ju nechceli používať, stačí na pravej strane prepnúť posuvník E-shutter do ľavej polohy.

Lenovo ide rozhodne s dobou, čo vidno aj na použitom procesore. Konkrétne ide o Intel Core Ultra 7 258V (Series 2) s ôsmimi jadrami a jednotkou NPU s výkonom viac ako 45 TOPS, čo zaisťuje vysoký výpočtový výkon s podporou umelej inteligencie. Sekunduje mu 32 GB RAM typu LPDDR5X a 1-terabajtový SSD disk. Operačným systémom je Windows 11 Home.

K samotnému chodu systému nemám čo povedať, všetko je maximálne plynulé, reakcie okamžité a na nič tu prakticky nečakáte. Ani počas práce sa notebook neprehrieva, čo je rozhodne pozitívna správa. Absencia samostatnej grafickej karty vám naznačuje, že toto nie je žiaden herný stroj, aj keď staršie tituly tu určite rozbehnete a taktiež postriháte aj nejaké to video.

Avšak Lenovo sa pri tomto modeli pýši hlavne Copilot+ funkciami. Navyše Lenovo išlo ešte ďalej a prinieslo AI Režimy, ktoré si môžete prispôsobiť v aplikácii Lenovo Vantage. Na výber je ich niekoľko a už je na vás, ako sa notebook pri nich bude správať, aby bol čo najviac nápomocný.

Obsah pokračuje pod reklamou

Za zmienku stojí režim Wellness, ktorý má zlepšiť váš posed, zároveň aj ochrániť váš zrak. Pokiaľ notebook pomocou webkamery zistí, že sa pri práci hrbíte, upozorní vás na to. Verím, že to Lenovo myslí dobre, no občas ma takéto upozornenie vyviedlo zo sústredenia a tak som to po čase vypol.

V prípade zraku sa výrobca opiera o zaužívaný systém 20-20-20, čo v preklade znamená, že každých 20 minút práce by ste sa mali pozrieť na 20 sekúnd do vzdialenosti 20 metrov. Na tento úkon dostanete aj upozornenie. Aj keď sa pri týchto úkonoch stále aktivuje webkamera, tak Lenovo deklaruje, že dáta sa neodosielajú mimo počítač.

Čo sa týka integrovanej klávesnice, tak tá nemá numerickú časť, čo by mohlo niektorým používateľom, vrátane mňa, prekážať. Zdvih je však dobrý, podsvietenie je tu v dvoch stupňoch spolu s automatickým režimom. Použitý touchpad patrí skôr k priemeru, je dostatočne veľký, ale keby Lenovo chcelo, tak by ho ešte vedelo natiahnuť viac ku hranám zariadenia.

Za zmienku stojí štvorica 2-wattových reproduktorov, ktoré hrajú nahlas a prekvapivo čisto, a to všetko s podporu Dolby Atmos. O konektivitu sa stará Wi-Fi 7 a Bluetooth 5.4, takže aktuálne to najlepšie, preto som nezaznamenal ani žiadne výpadky pripojenia.

Ak sa pozrieme na konektorovú výbavu, tak na ľavej strane sa nachádza HDMI 2.1, Thunderbolt 4 konektor a audio konektor, na tej opačnej je to ďalší Thunderbolt 4 konektor a USB-A konektor. Navyše je tu aj zapínacie tlačidlo a posuvník E-shutter.

Mnoho používateľov má od Copilot+ notebookov očakávania hlavne v dlhej výdrži na jedno nabitie. Kapacita vstavanej batérie je 70 Wh a nabíjanie prebieha maximálnym výkonom 65 W. Možno to nie sú najviac oslnivé hodnoty na papieri, no je tu druhá generácia Lunar Lake procesorov od Intelu, ktoré sľubujú nižšiu náročnosť. V praxi sa to prejaví tak, že pokiaľ budete vykonávať bežnú kancelársku prácu, čo odzrkadľuje môj scenár používania, tak sa pripravte na výdrž zhruba 9 hodín, čo je skutočne fantastické. Záleží však na tom, čo na ňom robíte. Pokiaľ si pustíte hru alebo začnete strihať video, výdrž sa, pochopiteľne, skráti. Aj tak sú to na Intel procesor výborné hodnoty.

A sme v závere. Lenovo Yoga Slim 7 Aura Edition je skutočne výborný notebook. Vyslúžil si to kovovou konštrukciou s rozumnými rozmermi a hmotnosťou, skvelým dotykovým OLED displejom so 120 Hz, vysokým výkonom, a to celé podčiarkuje samotná výdrž na jedno nabitie.

Pokiaľ hľadáte notebook tejto veľkosti a ste zaňho ochotný zaplatiť sumu 1 599 eur, tak verte mi, že ste ho našli a že s ním najbližšie roky budete nadpriemerne spokojný.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.