Hodnota jeho majetku je okolo 54,7-miliárd amerických dolárov a na svete takmer neexistuje informácia, ktorá by neprešla jeho projektom. Larry Page (46) stojí za vyhľadávačom Google.
Larry Page sa narodil 26. marca 1973 v East Lansing v Michigane. Otec bol profesorom informatiky na Michiganskej štátnej univerzite a matka učila programovanie na Lyman Briggs College. Že mali dom zaprataný odbornými časopismi a počítačovými súčiastkami zrejme neprekvapí nikoho. Malý Page mal tak viac ako silné zázemie na to, aby sa vrhol do sveta IT.
Už ako dvanásť ročný hovoril o tom, že raz založí vlastnú firmu orientovanú na výpočtovú techniku. Bakalársky titul získal z počítačového inžinierstva na Michinganskej Univerzite, diplom si už preberal na Stanforde.
Pri výbere dizertačnej práce doktorandského štúdia prvýkrát prišla myšlienka na nový vyhľadávač. Page na dizertačnej práci začal pracovať spolu so svojim priateľom a doktorandským kolegom Sergeyom Brinom. Projekt pôvodne nazvali BackRub. S obrovským nadšním sa obaja pustili do vývoja vyhľadávača, ktorý konvertoval backlink dáta a zoraďoval ich podľa dôležitosti. Vznikol tak algoritmus PageRank. Tu si dvojica uvedomila, že ich vyhľadávač môže ďaleko prerásť všetky v tej dobe používané.
Prvá verejne dostupná verzia vyhľadávača, už nazvaného Google, bola spustená na stránkach univerzity v roku 1996. google.stanford.edu bola však tak veľká, že zhltla polovicu univerzitnej siete.
V septembri 1997 sa Larry Page a Sergey Brin rozhodli osamostatniť, registrujú vlastnú doménu a sťahujú sa do vlastnej kancelárie, garáže spoločného kamaráta. V roku 1998 zakladajú a registrujú Google Inc. Názov vznikol skomolením slova googol, pod ktorým sa skrýva číslo 10100, čo má reprezentovať množstvo informácií, ktoré vyhľadávač ponúkne.
Page so svojim obchodným partnerom uviedli, že ich poslaním je zorganizovať informácie sveta a sprístupniť ich pre všetkých. Veľkolepé vyhlásenie môže znieť priveľmi sebavedomo, no nakoľko sa už v roku 1999 Google udomácňoval v kalifornskom Googleplexe, je jasné, že nepreháňali. Základňa jednej z najdominantnejších IT firiem sveta patrí dodnes medzi najúchvatnejšie pracoviská sveta s množstvom športových a rekreačných oblastí.
Larry Page vystupuje ako CEO Google a Sergey Brin zastupuje post prezidenta spoločnosti.
Od roku 2001 Google rástol doslova sveteľnou rýchlosťou a jeho zisky boli ako na steroidoch. Prvýkrát sa začalo hovoriť o hodnote spoločnosti a hneď v naozaj slušných číslach. Trhová cena Googlu bola na hodnote 23 miliárd amerických dolárov a Page tak bol oficiálne, vo svojich 27-rokoch, zaradený do rebríčku svetových miliardárov. Google získal v roku 2004 ocenenie Golden Plate Award.
V roku 2006 Google počítal viac ako 10-tisíc zamestnancov s ročným príjmom viac ako 10 miliárd dolárov. Firma stále rástla a kúpila viacero softvérových a hardvérových spoločností, z ktorých najlepšou investíciou bol YouTube. Videoplatforma stála Google 1,65 miliardy dolárov.
Larry Page v auguste 2015 na blogu spoločnosti oznámil, že Google prešiel reštrukturalizáciou a patrí pod novú materskú spoločnosť Alphabet Inc. Pod novú matku samozrejme patria aj všetky subprojekty ako Waymo, Verily, Sidewalk Labs alebo Google Fiber. Alphabet Inc. sa takmer okamžite stala jednou z najcennejších spoločnosti na svete.
Page putuje na stoličku generálneho riaditeľa Alphabet, nerozlučný Brin je prezidentom a post CEO Google obsadil Sundar Pichai.
Svojráznosť, komplikovaná povaha, tvrdohlavosť a často nezmyselné konflikty neobchádzajú ani Larry Pagea. Ostatne, len málo géniov z IT sveta bolo a je znesiteľných. Napriek tomu Page dokázal vniesť zmenu do štýlu riadenia tímov. V Silicon Valley pred jeho príchodom na čele inžinierskych tímov stáli manažéri bez potrebných technickyćh znalostí. Page to zmenil, spravil z inžinierov lídrov a tento štandard si osvojilo celé Silicon Valley.
Larry Page sa v roku 2007 oženil s výskumníčkou Lucindou Southworth na súkromnom Karibskom ostrove. Majú dve deti, ktoré sa narodili v rokoch 2009 a 2011. V súčastnosti rodinka žije v Palo Alto v ekorezidencii s rozlohou približne 560 štvorcových metrov z roku 2009.
Page je obzvlášť háklivý na svoje súkromie, preto o ňom nájdete minimum informácií. Ak niečo, tak výhradne v spojení s jeho spoločnosťou. Je tu však jedna výnimka. Page trpí autoimunitným ochorením, ktoré mu devastuje hlasivky. Zo svojho majetku investuje nemalé finančné prostriedky do organizácií venujúcim sa hľadaniu liekov tohto problému. Tiež sa angažoval v boji proti epidémii Eboly v roku 2014.