Reklama

Kryptomenovej burze Bithumb ukradli hackeri 32 miliónov dolárov

Zdroj | Digital Coin News | Cryptocurrency and Blockchain News
Michal Biznár
Zdroj | Digital Coin News | Cryptocurrency and Blockchain News
Zdroj | Digital Coin News | Cryptocurrency and Blockchain News

Kryptomeny v posledných dňoch opäť padajú a tento trend nezlepšila ani krádež 32 miliónov dolárov v kryptomenách z juhokórejskej burzy Bithumb.

O ukradnutej čiastke informovala samotná burza, ktorá zároveň oznámila, že pozastavila všetko obchodovanie. Bithumb patrí k najväčším kryptomenovým burzám na svete a obchoduje s viac ako 37 druhmi kryptomien.

Investície klientov vraj boli bezpečne uložené v offline peňaženkách, takže by sa k nim potenciálni hackeri dostať nemali. Niektorí klienti však mali kryptomeny uložené priamo na burze a práve tí o investície mohli prísť.

Zdroj | Bithumb
Pozrite si

Hackeri napadli burzu Coincheck a ukradli kryptomeny za 500 miliónov dolárov

Burza tiež dodala, že plne kompenzuje všetkých svojich zákazníkov, ktorí o peniaze prišli. Ďalší hackerský útok iba zvýši kritiku kryptomien a taktiež sprísni reguláciu v jednotlivých krajinách, ktorá je už aj tak veľmi prísna.

Spolu s krádežou sa znížila aj hodnota Bitcoinu, ktorá momentálne je na 5 700 eurách za 1 Bitcoin. Celkom smutná hodnota, keď zvážime, že v období Vianoc dosahovala 15 000 eur za 1 BTC.

Zdroj | Coinmarketcap
Pozrite si

BitGrail – ďalšia kryptomenová burza bola okradnutá

Čo sa týka hackerských útokov, v priebehu júna už ide o druhý. 11. júna iná juhokórejská burza Coinrail oznámila, že bola hacknutá.

Naposledy boli takéto veľké hackerské útoky zaznamenané začiatkom roku, kedy sme informovali o hacku na japonskú burzu Coinchceck. Vo februári zase došlo k útoku na taliansku burzu BitGrail.

Uvidíme, ako sa bude situácia na kryptomenovom trhu ďalej vyvíjať. Mnohí prognostici píšu, že v priebehu leta by mali kryptomeny opäť posilniť, no v prípade podobných útokov je to otázne. Znížiť hodnotu Bitcoinov môžu aj regulácie zo strany štátov, ktoré sú čoraz častejšie a prísnejšie. Neplatí to len pre Južnú Kóreu, Čínu, Irán či Rusko, ale aj pre krajiny Európskej únie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.