Ako už isto viete, tak túto noc sa mení letný čas na zimný. Mnoho zariadení v našom okolí to registruje a zmení čas automaticky. Kde to ale musíme urobiť stále manuálne?
Množstvo ľudí sa na zimný čas teší, pretože budú spať o hodinu dlhšie. Nevýhoda je však v tom, že sa bude už skôr stmievať a bude viac sychravo. Možno je čas zamyslieť sa, aké filmy by ste si chceli pozrieť.
Aj keď už tu bolo mnoho snáh o to, aby sa tieto zmeny času zrušili a celoročne platil len jeden, stále sa tomu tak nestalo a v nedeľu ráno sa tak čas posúva z 3:00 späť na 2:00.
Nemajte strach o váš prípadný budík na smartfóne či smart hodinkách, pretože tie sú online a rozpoznajú, že sa udiala zmena času. To platí prakticky pre všetky zariadenia pripojené nejakým spôsobom k internetu.
Sú však také zariadenia, kde sa to automaticky nestane, a tak čas o hodinu skôr tam musíme nastaviť manuálne. Čo ale medzi také zariadenia patrí? Toto sú tri príklady.
Nástenné a tradičné analógové hodinky
Kto má na ruke smart hodinky, ten nemusí nič riešiť. Iné je to ale v prípade klasických analógových hodiniek. Avšak to nie je nič náročné, stačí povytiahnuť korunku a upraviť si čas. To isté platí aj o nástenných hodinách, kde je princíp v podstate rovnaký.
Domáce spotrebiče
Pokiaľ sledujete náš seriál o smart spotrebičoch, tak viete, že aj takéto spotrebiče by mali prestaviť čas automaticky. Nie všetci také niečo doma máme a na tých nesmart spotrebičoch si musíme čas prestaviť sami. Tam patrí napríklad rúra a mikrovlnka. Taktiež nezabudnite ani na tradičný digitálny budík, ktorý máte pri posteli.
Staršie autá
Mnoho z nás vlastní autá, niektorí aj staršie, kde sa nachádzajú buď už digitálne hodiny alebo ešte aj analógové. Tie nemajú pripojenie k internetu alebo GPS, teda sa čas automaticky nezmení. Preto na to myslite, aby vás to zbytočne nezmiatlo, keď pôjdete ráno do práce.