Z náhlavnej súpravy pre AR/VR od Apple sa stáva telenovela, ktorej podrobný dej sa dostal na verejnosť skôr, než samotný seriál. Úspech pritom nie je vôbec istý.
Človek akosi logicky predpokladá, že gigant, akým Apple bez pochýb je, má svoje kroky naplánované na pekne dlhú dobu a vývoj typu pokus-omyl necháva na začínajúce startupy. Zdá sa však, že ani on nevie vždy čo chce, mení svoje vízie a plány. Rukolapným dôkazom je jeho headset pre AR/VR.
Najnovšie informácie priniesol portál The Information. Podľa neho sa Apple rozhodol použiť samostatný headset namiesto výkonnejšieho, no previazaného dizajnu spárovaného so základňovou stanicou. Práve toto riešenie uprednostňoval Mike Rockwell, líder Apple v oblasti AR/VR. Základňová stanica vraj bola vybavená procesorom podobným dnešnému M1 Ultra. Šéfovia Apple sa rozhodli prísť so samostatným produktom.
Táto zmena počas tretej tretiny vývoja má vplyv na jeho meškanie. Spoločnosť pracuje na headsete už od roku 2016 a tak sa nemôže jednoducho vrátiť k rysovacím doskám a navrhnúť nový čip, ktorý sa vloží do náhlavnej súpravy. Ďalší hlavybôľ hardvérovým a algoritmickým inžinierom údajne spôsobilo začlenenie 14 kamier do súpravy.
Zaujímavo znie informácia o pokračujúcich konzultáciách ex-šéfdizjanéra Apple Jonyho Ivea. Tipnete si, akému riešeniu dáva prednosť Ive? Uprednostňuje nositeľnú batériu, niečo podobné ako Magic Leap, aj keď je výsledná kvalita oveľa horšia, než v prípade verzie so základňou.
Apple nedávno predstavil prototyp správnej rade, čo naznačuje jeho blížiace sa predstavenie. Pripomíname, že Apple zároveň pracuje na AR okuliaroch, tie ale prídu na trh neskôr. Otázkou ostáva, aký úspech headset zožne. V posledných rokoch majú síce nositeľné produkty veľký úspech (slúchadlá, hodinky), headsety vo všeobecnosti nie sú megapredajný artikel. Apple v poslednej dobe nedokázal predať ani svoje reproduktory série HomePod, aj keď je o tento typ výrobkov veľký dopyt. Nechajme sa prekvapiť.