Obľúbený výrobca nedávno predstavil novú generáciu prémiových slúchadiel. Ako to už býva, sú opäť lepšie, výkonnejšie a inovatívnejšie.
Inak to nie je ani v prípade JBL Tour One. Druhá generácia bola predstavená začiatkom minulého roka, jej nástupca uzrel svetlo sveta na CES 2025.
Najlepšie slúchadlá od JBL ponúkajú audiofilský zvuk, špičkové ANC (True Adaptive Noise Cancelling) s funkciou Smart Ambient, prémiové spracovanie a dajú sa kúpiť za relatívne slušnú sumu.
Pozrite si, v čom sa líšia a čo ostalo nezmenené.
Dizajn
Pri náhlavných slúchadlách predstavených s rozdielom cca jedného roka sa veľké dizajnové zmeny neočakávajú. Je to tak aj v našom prípade, slúchadlá sú od seba prakticky na nerozoznanie. Jediným rozdielom môže byť farba. JBL Tour One M2 sú k dispozícii v dvoch farbách (Black a Champagne), nový model je až v troch farbách (Latte, Black, Blue).
Oba modely získavajú po prvom bode.
Zvuk
JBL Tour One M2 majú 40 mm menčie s frekvenčnou charakteristikou 10 až 40 000 Hz a 32 ohmovou impedanciou. Sú vybavené Bluetooth 5.3 podporujúcim LE audio. Aplikácia JBL Headphones umožňuje prispôsobenie zvuku cez EQ, nechýba podpora priestorového zvuku JBL Spatial Sound.
JBL Tour One M3 majú 40 mm menčie s frekvenčnou charakteristikou 10 až 40 000 Hz a 18 ohmovou impedanciou. Aj tieto majú Bluetooth 5.3 podporujúcim LE audio, využiť môžete prenos aj cez Auracast. Majú tiež vstavaný DAC prevodník, vďaka ktorému si môžete vychutnať bezstratové Hi-Res Audio s nízkym skreslením z akéhokoľvek zariadenia cez USB-C kábel.
Tour One M3 prinášajú oproti 2. generácii vylepšený priestorový zvuk, JBL Spatial 360. Využijete ho počúvaní hudbu, pozeraní filmov, alebo hraní. Priestorový zvuk JBL novej generácie je prirodzenejší, integrované sledovanie hlavy sa totiž postará o to, že zvuky zostanú fixované v priestore, aj keď otočíte hlavu, čím sa do vášho pohlcujúceho počúvania pridá naozaj realistický pocit (Head Tracking).
ANC
Rozdiely nájdeme aj v aktívnom filtri hluku. V JBL Tour One M2 True Adaptive Noise Canceling využíva 4 mikrofóny na snímanie hluku. Takto sa dokážu prispôsobiť vášmu okoliu a eliminujú nežiadúce rušivé zvuky. Naopak, ak nechcete stratiť kontakt s okolím, poslúži vám funkcia Smart Ambient. Pomocou nej si dokážete nastaviť úroveň okolitého zvuku. Pomocou Personal Sound Amplification v aplikácii JBL Headphones, si viete zmeniť hlasitosť konverzácií (+15 / -20 dB) a upraviť vyváženie ľavého a pravého slúchadla.
JBL Tour One M3 má vyspelejšie ANC, výrobca uvádza, že ide o jedno z najlepších filtrov hluku vôbec. Stará sa o to 8 mikrofónov (4 na a v každom náušníku), tie v reálnom čase snímajú okolité zvuky a automaticky vracajú do meničov inverznú fázu. Samozrejme, nechýbajú funkcie na lepšie vnímania okolia – Ambient Aware a TalkThru. V aplikácii si prispôsobíte intenzitu toho, koľko budete počuť.
Výdrž batérie
Slúchadlá JBL Tour One M2 majú Li-ion batériu s kapacitou 920 mAh. Čas prehrávania hudby cez Bluetooth a vypnutým ANC je 50 hodín, so zapnutým ANC je to 30 hodín. Čas hovoru s vypnutým ANC, je 30 hodín, so zapnutým ANC je to 21 hodín.
JBL Tour One M3 má Li.ion batériu s kapacitou 850 mAh. Čas prehrávania hudby cez Bluetooth a vypnutým ANC je 70 hodín, so zapnutým ANC je to 40 hodín. Čas hovoru s vypnutým ANC, je 38 hodín, so zapnutým ANC je to 24 hodín.
Opäť bod pre Tour One M3.
Cena
Ide o modul, ktorý umožňuje prehrávať zvuk zo zdrojov, ako sú palubné zábavné systémy, alebo analógové káblové pripojenia. Smart Tx má ovládacie prvky na dotykovej obrazovke, získate prístup k prehrávaniu, regulácii hlasitosti, či k nastaveniam ekvalizéra a tiež k Auracast. Cena tejto verzie bude 399 €.
V tomto prípade si bod pripisujú slúchadlá JBL Tour One M2.
Či sa vám oplatí priplatiť si za najnovší model, ostáva na vašom zvážení. Ani v jednom prípade neurobíte zlé rozhodnutie.