Reklama

Instagram pritvrdzuje v boji proti online šikane

Zdroj | pixabay.com
Juraj Recký
Zdroj | pixabay.com
Zdroj | pixabay.com

Instagram ponúkne dve nové funkcie proti online šikane. Oznámil to Adam Mosseri, riaditeľ sociálnej siete, vo včerajšom oficiálnom blogu.

Obrázková sociálna sieť Instagram má podľa hlavného predstaviteľa Adama Mosseriho spájať ľudí s ľuďmi, témami a vecami, ktoré milujú. Má to byť priestor, v ktorom sa cítime príjemne a neohrození. Preto je podľa CEO Instagramu dôležité, aby sociálna sieť čo najúčinnejšie bojovala proti online šikane.

Zdroj | gizmodo.com

Instagram vraj už roky učí umelú inteligenciu, aby pochopila a dokázala identifikovať online šikanu a zabránila jej. Najjednoduchšie by, samozrejme, bolo, ak by samotní používatelia Instagramu šikanu nahlasovali. Avšak, podľa informácií, ktoré má sociálna sieť k dispozícii, sa tak nedeje zo strachu, že sa šikana bude stupňovať. Najviac sa tento problém rieši medzi mladými používateľmi.

K dispozícií budú preto dve nové funkcie. Prvou je upozornenie na nevhodný komentár. Ak budete chcieť komentovať fotografiu niečim, čo umelá inteligencia vyhodnotí ako šikanujúci príspevok, rozhoduje sa na základe podobnosti s komentármi označenými za nevhodné, objaví sa upozornenie, ktoré vás vyzve na prehodnotenie príspevku.

Tento spôsob má byť ústretový pre obe strany. Dáva vám priestor voľne vyjadriť svoj názor, zároveň chráni autora fotografie. Mosseri v blogu tvrdí, že výzva počas prvotných testovaní naozaj na ľudí zapôsobila a svoje komentáre preformulovali na menej problematické.

Zdroj | instagram-press.com

 

Druhou, zatiaľ len testovanou novinkou, je obmedzenie niektorých používateľov. Instagram na základe získaných údajov tvrdí, že šikanovaní používatelia sa boja blokovať agresorov, pretože by tak mohli šikanu vygradovať. Môžu ich preto obmedziť. Používateľ označený ako obmedzený môže síce pridávať komentáre, no tie sa budú zobrazovať len jemu a autorovi príspevku. Autor komentovanej fotografie sa môže rozhodnúť, či komentár zverejní alebo nie.

Ochrana autora v tomto prípade spočíva v tom, že agresorovi sa bude jeho komentár javiť ako verejný. Nebude tušiť, že to čo pod fotografiu napísal nevidí tretia strana. Teda len do momentu, kým sa neprihlási pod iným účtom a komentáre si neskontroluje.

Zdroj | instagram-press.com

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.