Reklama

Huawei FreeBuds Pro 4 vs. Google Pixel Buds Pro 2, kto z koho? [súboj]

Michal Sobek

Len nedávno boli na slovenskom trhu oficiálne predstavené nové slúchadlá od spoločnosti Huawei, celým názvom Huawei FreeBuds Pro 4. Ako si však vedú proti konkurencii od Google?

Na redakčnom stole sa nám tak stretli Huawei FreeBuds Pro 4 a Google Pixel Buds Pro 2, teda vlajkové bezdrôtové slúchadlá dvoch zvučných mien, ktoré by mohli zaujímať aj vás.

Preto sme nerobili samostatnú recenziu na Huawei FreeBuds Pro 4, ale rovno sme ich postavili proti ťažkému súperovi, ktorý v našom súboji zdolal aj slúchadlá Samsung Galaxy Buds3 Pro.

Obsah pokračuje pod reklamou
NázovHuawei FreeBuds Pro 4Google Pixel Buds Pro 2
FarbyČierna, biela, zelenáHazel, Porcelain, Wintergreen, Peony
Rozmery puzdra46,9 x 65,9 x 24,5 mm63,6 x 59,9 x 25 mm
Hmotnosť puzdra65 g65 g
Odolnosť puzdraIPX4
Hmotnosť slúchadiel5,8 g4,7 g
Odolnosť slúchadielIP54IP54
Meniče11 mm11 mm
ANCÁnoÁno
Ambientný režimÁnoÁno
Počet mikrofónov3 mikrofóny3 mikrofóny
ProcesorGoogle Tensor A1
KonektivitaBluetooth 5.2Bluetooth 5.4
Výdrž6,5+308+30
Bezdrôtové nabíjanieÁnoÁno
1.

Dizajn a pohodlie

Začnime samotným dizajnom. Spoločnosť Huawei má v sérii Pro už štvrtú generáciu svojich bezdrôtových slúchadiel, Google vytiahol zatiaľ len druhú generáciu. Pri pohľade na nabíjacie puzdrá sú úplne odlišné.

Huawei aj po rokoch ostal verný dizajnu, ktorý vzdialene pripomína model Apple AirPods Pro 2. Plast je príjemne matný, navyše čiernu farbu efektne dopĺňajú zlaté prvky, čím tieto slúchadlá pôsobia skutočne luxusným a prémiovým dojmom. Na tele sa tiež nachádza fyzické tlačidlo, LED dióda, reproduktor a USB-C konektor.

Google zvolil viac oblý tvar z matného plastu v bielej farbe. Na tele sa nachádza fyzické tlačidlo, LED dióda, USB-C konektor a reproduktor. Navyše je tu aj certifikácia IPX4, Huawei nemá žiadnu ochranu puzdra proti vode.

Na bielom povrchu Google Pixel Buds Pro 2 síce viac vidno nečistoty, ale tie sa dajú veľmi rýchlo vyčistiť. Na čiernych Huawei FreeBuds Pro 4 zase budete viac vnímať prach, napríklad z vrecka nohavíc.

A ako sú na tom samotné slúchadlá? Huawei sa drží dizajnu s vystupujúcou nožičkou, Google zvolil minimalistický dizajn bez zbytočne vystupujúcich prvkov. Je tak na každom jednotlivcovi, čo preferuje a môže to byť v tomto prípade rozhodujúci prvok pre finálny výber.

Huawei FreeBuds Pro 4 sa spoliehajú na dizajn s vyčnievajúcou nožičkou, vďaka ktorej sa slúchadlá jednoduchšie vyberajú z uší. Samotný dizajn je navrhnutý tak, aby vyplnil celé ucho a slúchadlá držali pevne. Hlavne ma v balení privítalo množstvo náhradných nadstavcov, tri sú klasické silikónové, ďalšia trojica je z pamäťovej peny, takže pohodlie je rozhodne na prvom mieste.

Google Pixel Buds Pro 2 sú oproti svojmu predchodcovi značne menšie. Majú na sebe len akoby puk, ktorý sa pripája k samotnej časti patriacej do ucha. K príjemnejšiemu noseniu prispieva gumený háčik a ďalšie veľkosti gumených nadstavcov priamo v balení, avšak tu je len základná trojica zo silikónu.

Mne viac vyhovuje dizajn slúchadiel od Google, pretože z ucha mi nič extra nevytŕča a je to celé viac minimalistické. Zvlášť v zimnom počasí, kedy sa viac využívajú aj kapucne mikiny či vetrovky. Pri dizajne slúchadiel od Huawei tak môže dôjsť k ich zachyteniu a prípadnému pádu na zem.

Obsah pokračuje pod reklamou

Obe slúchadlá sú kvalitne spracované a pohodlné, a tak v tomto prípade udeľujem bod modelu od Huawei, hlavne za elegantnejší a prémiovejší dizajn a množstvo gumených nadstavcov priamo v balení.

Huawei FreeBuds Pro 4
1
:
Google Pixel Buds Pro 2
0
2.

Zvuk

Slúchadlá si kupujeme hlavne kvôli kvalite zvuku, pretože chceme, aby zneli čo najlepšie a mali čo najvernejšie podanie. Huawei FreeBuds Pro 4 a Google Pixel Buds Pro 2 majú vo výbave 11-milimetrové dynamické meniče, takže rozdiel v parametroch je takmer nepostrehnuteľný.

Ako by ste v tejto cenovej kategórii aj čakali, tak obe slúchadlá hrajú nadpriemerne dobre, teda právom im patrí výsada jedných z najlepších modelov na trhu. Zvuk je taktiež mimoriadne hlasný, bohato mi stačila hlasitosť okolo 70 až 75 %.

V jednotlivých mobilných aplikáciách máte niekoľko zvukových režimov. Huawei FreeBuds Pro 4 majú v ponuke predvolený, vyvážený, klasický, basový, výšky, symfonický, zosilnenie hlasu a Hi-Fi Live. Google Pixel Buds Pro 2 zase ponúkajú predvolený, silné basy, mierny bas, vyvážené, zosilnenie hlasu a jasnosť.

Druhou možnosťou je vytvoriť si vlastný ekvalizér, kde si pomocou posuvníkov prispôsobíte jednotlivé zložky zvuku. Ja som však na hodnotenie zvuku zvolil režim vyvážený. V tomto prípade mi zvuk znel lepšie zo slúchadiel Huawei FreeBuds Pro 4. Ten z modelu Google Pixel Buds Pro 2 mi znel trochu plocho. Aby som však bol maximálne spokojný, tak som si na oboch slúchadlách pridal na basách, a to zlepšilo zvuk pri oboch, keďže preferujem práve basovejší prednes.

Súboj

Sú lepšie top slúchadlá od Google alebo Samsungu? [súboj]

Pokiaľ plánujete s týmito slúchadlami telefonovať, tak si radšej zvoľte model od Huawei. Je to aj tým, že mikrofón je bližšie k ústam, tým pádom je hlas zreteľnejší. Pri slúchadlách od Google som od druhej strany počúval námietky k čistote zvuku.

Navyše majú slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 4 zabudované gestá hlavy, teda keď pri prichádzajúcom hovore pokývete hlavou hore a dole, tak sa hovor prijme a keď doprava a doľava, tak sa odmietne. Toto je veľmi šikovné a fungovalo to najmä spoľahlivo.

V tomto prípade ide za lepší zvuk aj mikrofóny bod slúchadlám od Huawei.

Huawei FreeBuds Pro 4
2
:
Google Pixel Buds Pro 2
0
3.

ANC a ambientný režim

Slúchadlá v tejto cenovej kategórii sa radi pýšia kvalitným odhlučnením okolitých ruchov (ANC). Opačnou funkciou ej zase ambientný režim, kedy sa naplno aktivujú vstavané mikrofóny, aby do vašich uší preniklo presne to, čo máte počuť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo sa týka práve funkcie ANC, tak tu sú rozdiely vo výkone skutočne minimálne a obe modely vás vedia vtiahnuť do takmer úplného ticha. V tomto by som povedal, že sú to maximálne rovnocenní súperi.

Inak to je ale v prípade ambientného režimu. Na slúchadlách Google Pixel Buds Pro 2 je ambientný režim zvládnutý na jednotku, skutočne som sa miestami cítil, ako keby som v ušiach žiadne slúchadlá ani nemal.

Avšak model Huawei FreeBuds Pro 4 nemá ambientný režim ani zďaleka taký čistý a okolitý zvuk pôsobí až zastretím dojmom, ako keby zvuk bol pasívne izolovaný silikónovými nadstavcami. Pochváliť by som ho mierne len v prípade, keby nemal proti sebe model od Google, ktorý je v tomto odvetví na popredných priečkach napríklad s Apple AirPods Pro 2.

V tejto kategórii tak získavajú bod jednoznačne slúchadlá od Google.

Huawei FreeBuds Pro 4
2
:
Google Pixel Buds Pro 2
1
4.

Aplikácia a konektivita

O konektivitu sa stará najnovší štandard Bluetooth 5.4, avšak Huawei z nejakého dôvodu zvolil starší Bluetooth 5.2, ale absolútne nulovo sa to neprejavilo na dosahu. Skúšal som ho merať a slúchadlá začali mať problémy presne na tom istom mieste. Taktiež som pri bežnom počúvaní nezaznamenal žiadne výpadky.

V oboch prípadoch je k dispozícii mobilná aplikácia. Google má Pixel Buds a Huawei má AI Life. Obe sú veľmi prehľadné a ponúkajú kompletné nastavenie slúchadiel vrátane ANC, nastavenia zvuku a ekvalizéru, ovládania hudby a aj prípadného prezvonenia jednotlivých slúchadiel, pokiaľ by ste ich niekde v blízkosti stratili.

Jednu výčitku mám k Huawei, že jeho aplikáciu nenájdete v Obchode Google Play, ale musíte si ju tiahnuť priamo z webovej stránky Huawei, našťastie máte QR kód s odkazom rovno na škatuli od samotných slúchadiel.

Slúchadlá od Google sú napojené na vyhľadávaciu sieť Find My Device. V prípade straty ich dokážete lepšie lokalizovať a práve aj cez vstavaný reproduktor na nich prehrať zvuk. slúchadlá od Huawei mi nič také neponúkli.

Z tohto dôvodu putuje bod pre slúchadlá od Google.

Obsah pokračuje pod reklamou
Huawei FreeBuds Pro 4
2
:
Google Pixel Buds Pro 2
2
5.

Výdrž

Hodnotiť výdrž je pri slúchadlách veľmi náročné, pretože len málokto z nás počúva naraz toľko skladieb, že batériu v slúchadlách úplne vyžmýka. Papierovo má navrch model od Google, ktorý sľubuje 8 hodín s ANC, zatiaľ čo Huawei zhruba 6,5 hodiny na jedno nabitie.

Tieto hodnoty sedia aj v realite, Google v tomto prípade nehlásal do éteru len prázdne marketingové reči, ale pri striedmej hlasitosti a s ANC je skutočne možné sa dostať na vyššie zmieňovaných 8 hodín. Je však pravdou, že ani Huawei veľmi nezaostáva, tam je výdrž zhruba 6 až 6,5 hodiny, čo je mimoriadne uspokojivý výsledok. Google si však vedie lepšie hoci puzdro dodá obom modelom ďalších približne 30 hodín, takže v tomto sú rovnocenné.

Pri slúchadlách od Huawei aj Google je na spodnej strane USB-C konektor na drôtové nabíjanie, ale je k dispozícii aj cievka pre bezdrôtové nabíjanie, takže stačí využiť ľubovoľnú nabíjaciu podložku, resp. využiť funkciu reverzného nabíjania priamo zo smartfónu.

Za výdrž na jedno nabitie udeľujem predposledný bod slúchadlám od Google.

Huawei FreeBuds Pro 4
2
:
Google Pixel Buds Pro 2
3
6.

Cena

Poďme sa však ešte v krátkosti pozrieť na predajné ceny. Google Pixel Buds Pro 2 prišli na trh koncom leta 2024 za pomerne štandardnú cenu 249 eur, dnes ich môžete zohnať už od 229 eur. Huawei FreeBuds Pro 4 už debutujú na trhu s veľmi príjemnou cenovkou 199 eur, teda o 50 eur menej. To môže byť kľúčovým prvkom pri výbere, pretože cena je vždy dôležitá. V tomto prípade si Huawei zaslúži veľký palec hore.

Huawei si tu pripisuje posledný bod práve za atraktívnu cenovku, ktorá je o 20 % nižšia, a to už môže pri rozhodovaní zavážiť.

Huawei FreeBuds Pro 4
3
:
Google Pixel Buds Pro 2
3

Verdikt

Ako môžete podľa spočítaných bodov zistiť, tak tu máme remízu 3:3, pretože obe slúchadlá sú lepšie v niečom inom. Model Huawei FreeBuds Pro 4 ma viac presvedčil v kategóriách dizajn a pohodlie, zvuk a cena, zatiaľ čo slúchadlá Google Pixel Buds Pro 2 excelovali v ANC a ambientnom režime, aplikácii a konektivite a výdrži.

Obsah pokračuje pod reklamou

Je tak už na vás, čo aktuálne preferujete, ale pokiaľ by som nemal obe slúchadlá oproti sebe, ale samostatne, tak s oboma by som bol maximálne spokojný po všetkých ich stránkach.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.