Výhody
- Dobrá hrúbka
- Príjemná klávesnica
- Postačujúci výkon na každodennú prácu
Nevýhody
- Priemerná výdrž batérie
- Webkamera mohla byť kvalitnejšia
- Nepresný a hlučný trackpad
Spoločnosť HP je jednou z tých, ktoré si nepotrpia na špeciálnych predstaveniach či dátumoch. Jednoducho modely vyrábajú. HP Pavilion x360 nie je výnimkou, a preto príchod tohto zariadenia nemusel zaregistrovať každý. Nám sa ale notebook dostal do redakcie a teraz vám prinášame to, čo sme si všimli za dobu jeho používania.
Musím sa priznať, že keď som sa dozvedel, že na test dostanem notebook značky HP, moje pocity boli zmiešané. S touto značkou totiž nemám nejaké dobré skúsenosti. Aktuálny notebook, ktorý používam je od tej istej značky, ako aj tlačiareň, ktorú mám doma už nejaký čas.
Ani s jedným nie som veľmi spokojný, záhadou je pre mňa je stále fakt, že tieto dve zariadenia spolu nevedia spolupracovať. Aby som to však upresnil, tlačiareň nechce spolupracovať prakticky s ničím. Ale to je na iný článok.
Na druhej strane som sa tešil. Čo ak si výrobca vstúpil do svedomia? Čo ak chcel ukázať, že to s notebookmi vie. Netrpezlivo som teda čakal a tu sú moje postrehy.
Po následnom zapnutí a konfigurácii celého systému na vás čaká Windows 10. Tento fakt ma neprekvapil, no osobne by som radšej privítal nižšiu verziu s možnosťou aktualizácie.
Nakoľko som dlhoročným používateľom Windowsu 7, chvíľu mi trvalo, kým som všetko našiel. Raz mi musel pomôcť aj Google. Inak by ste sa však stratiť nemali. Systém je plný kontroverzností,o tých ale asi písať nemusím.
Čo sa mi páčilo je Cortana, akási konkurentka Siri, ktorá sa nachádza aj v novom MacOS Sierra. Pozitívne hodnotím aj rýchly štart systému po otvorení. Naopak, notebook pravdepodobne jednou rukou neotvoríte tak, ako je tomu u konkurencie. Vždy som si musel spodnú časť pridržiavať.
HP Pavilion x360 som používal prevažne na prehliadanie webu či písanie článkov. Nešlo o žiadne namáhavé procesy, koniec koncov, na tie ani notebook nie je stavaný. Tu som sa nestretol s problémami, postaral sa o to Intel Core i5, 8 GB DDR4 pamäte RAM a integrovaná grafická karta Intel HD 520. Keď sa x360-ka veľmi posnaží, na najnižších detailoch potiahne aj CS:GO. Otravný bol ale neustály chod ventilátora. V jeho prípade bolo jedno, čo som na notebooku robil.
Čo sa týka samotného tela notebooku, ku tomu by som nemal výhrady, nebyť nedoliehajúceho pántu. Je to detail, ale pri zariadení za takmer 800 € človek čaká úroveň spracovania na vyššej úrovni. Hrúbka ani nie 2 centimetre je na občasné prenášania dobrá.
Jednou z najpodstatnejších vlastností dobrého kancelárskeho notebooku by mala byť klávesnica a trackpad. Prvá z menovaných vlastností je vyriešená dobre a písanie na nej bolo príjemné. Aká dobrá je klávesnica, taký zlý je trackpad. Práci s ním som sa vyhýbal.
Ďalšou funkciou, ktorou sa výrobca pýši sú reproduktory Bang & Olufsen. Predtým to bolo SRS vylepšenie, potom spolupráca s Beats. Netvrdím, že B&O hrajú zle, len som od nich čakal viac. Pri vyššej hlasitosti bolo počuteľné aj praskanie. Prekvapilo ma fyzické tlačidlo hlasitosti na ľavej stene, ja som ale zostal verný klávesovým skratkám. Slabý je ale výstup zo slúchadiel. Bol plytký a nevyvážený.
Displej bol v našom prípade Full HD, na 13-palcovej obrazovke postačoval. Farby boli pekné, živé, jas by som uvítal aj trochu nižší. Okrem toho bol panel dotykový. Na to je čiastočne stavaný aj Windows 10. Úprimne si ale povedzme, kto bude 1,7 kilogramový notebook používať ako tablet? Pravdepodobne len milovníci posilňovania.
Veľmi dôležitým faktorom je aj výdrž batérie. Výrobca tvrdí, že HP Pavilion x360 vydrží viac, ako osem hodín. Rád by som sa pozrel na ten spôsob používania. Mne sa aj pri zapnutom šetriacom režime nepodarilo pokoriť hranicu šiestich hodín.
HP Pavilion x360 je tak trošku nepochopený 2v1 notebook, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou patrí niekde medzi pracovné a hracie zariadenia. Ja by som moju skúsenosť s ním hodnotil ako príjemnú, no za cenu takmer 800 € by som určite pokukoval po inej alternatíve.