Reklama

Horúce letné počasie a smartfón nie sú kamaráti, ako ho čo najlepšie ochrániť?

Zdroj | unsplash/Krys Amon
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/Krys Amon
Zdroj | unsplash/Krys Amon

Leto sa v posledných dňoch pripomína v plnej sile, čo znamená vysoké čísla na teplomeroch. Je dobré poznamenať, že elektronika v takomto počasí trpí, najmä tá, ktorú máme neustále pri sebe. Čo to je? No jednoznačne váš smartfón.

Prednedávnom sme sa pozreli na to, čo robiť, ak sa vám smartfón utopí, tentokrát si dáme pár tipov k tomu, aby váš smartfón prežil tieto horúce letné mesiace ideálne aj bez minimálnej ujmy. Ako to teda dosiahnete?

Pozrite si

Utopený smartfón?! Čo s ním robiť? Na misku s ryžou rovno zabudnite

Obsah pokračuje pod reklamou

Udržujte smartfón v tieni, ideálne bez krytu

Priame slnko a smartfón nie je dobrá kombinácia, preto ak sa dá, udržujte ho v tieni. Pár stupňov mu týmto krokom určite ušetríte. Ak mu chcete ešte viac pomôcť, tak by ste mali zvážiť aj odobratie krytu, najmä ak ten váš je masívny a nepriepustný. Smartfón sa v ňom bude v lete len zbytočne zahrievať.

Nenechávať smartfón v aute

Auto na priamom slnečnom žiarení sa mení na saunu. Veď tam môže teplota vystúpiť pokojne až na 70°C. Preto v aute nenechávame deti, domácich miláčikov, ale ani naše smartfóny. V takomto rozpálenom aute sa môže jednoducho stať, že v dôsledku vysokej teploty sa smartfón nenávratne poškodí, a to nechcete.

Navigácia v aute

Určite to poznáte. Ste niekde na dovolenke na vlastnú päsť a v požičanom aute. Najlepší spôsob ako nezablúdiť je použitie navigácie v smartfóne. Cez rozpálené čelné sklo na smartfón svietia slnečné lúče, čím sa skôr či neskôr prehreje. Ideálnou pozíciou na držiak nie sú ani výduchy klimatizácie. Studený vzduch smartfónu taktiež neprospieva.

Nehrajte hry na priamom slnku

Dnešné smartfóny majú naozaj vysoký výkon, čo dáva používateľom rôzne možnosti, napríklad hranie náročných 3D hier. Táto aktivita však ťaží z výkonu smartfónu maximum, čo vedie k jeho zahrievaniu. Určite sa vyhnite hraniu hier na priamom slnku. Baterka vám poďakuje.

Zdroj | unsplash/Frank Albrecht

Nenatáčajte dlhé videá

Okrem hrania hier je tu ešte jedna aktivita, ktorá dokáže váš smartfón zahriať na teplotu rozpáleného uhlíka, a tou je natáčanie videí. Vyhnite sa nahrávaniu dlhších videí v maximálnych rozlíšeniach. Už po pár minútach zacítite v zadnej strane teplo. Niektoré smartfóny vám v takomto prípade môžu aj nahrávanie ukončiť.

Povypínajte nepotrebné aplikácie

Pokiaľ patríte medzi tých, čo nevypínajú aplikácie z multitaskingu, tak pokojne vo svojom postupe zotrvajte, ale zvlášť v lete si dajte pozor, aby ste tam zbytočne nemali uspaté náročné aplikácie a hry. Tie už síce dokážu moderné operačné systémy úspešne dať do hibernácie, ale aj tak je lepším krokom ich ukončiť manuálne.

Používajte menej výkonnú nabíjačku

Pokiaľ máte smartfón v miestnosti, kde je skutočne vysoká teplota, tak odporúčame na jeho nabíjanie využívať menej výkonné nabíjačky, ideálne s výkonom 5 W. Takýto výkon určite nerozpáli váš smartfón tak, ako keby ste pripojili vašu napríklad 120-wattovú nabíjačku. Myslite na to.

Obsah pokračuje pod reklamou

A rada na záver. Ak sa vám už smartfón prehreje, tak za žiadnych okolností ho, v mylnej predstave čo najrýchlejšieho ochladenia, nedávajte do chladničky alebo mrazničky. Materiály majú tendenciu sa v teple rozpínať a v chlade sa zmršťovať. Prudká zmena teploty by mohla spôsobiť rozlámanie vnútorných súčiastok a trvalé poškodenie smartfónu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.