Reklama

Honor Magic7 Lite - mimoriadna výdrž a odolný dizajn, ktorý veľa znesie [test]

Michal Sobek

Spoločnosť Honor aj tento rok chce dokazovať, že jej patrí miesto medzi elitou trhu, preto predstavila modely série Magic7. Nám sa do redakcie aktuálne dostal kúsok s prívlastkom Lite, ktorý rozhodne má čím bodovať.

Rovnako ako pri predchodcovi, tak aj tentokrát sa výrobca zameral na niektoré kľúčové prvky, máme na mysli hlavný fotoaparát a najmä skutočne obrovskú batériu. Bude to však stačiť?

87 %
Honor Magic7 Lite niektoré veci zvláda skvelo, iné zase len priemerne. Vyzdvihnúť musíme hlavne mimoriadne odolnú konštrukciu s IP64, sýty AMOLED displej, kvalitný hlavný fotoaparát a skutočne nadpriemernú výdrž na jedno nabitie.

Výhody

  • odolná konštrukcia
  • podarený AMOLED displej
  • kvalitný hlavný fotoaparát
  • mimoriadne dlhá výdrž na jedno nabitie

Nevýhody

  • nízko umiestnená čítačka odtlačkov prstov
  • nižšia kvalita ultraširokouhlého fotoaparátu
  • menej kvalitné reproduktory
Obsah pokračuje pod reklamou

Smartfón Honor Magic7 Lite dorazil v nenápadnej bielej škatuli. Pri jej kompaktných rozmeroch mi bolo okamžite jasné, že nabíjací adaptér v nej nenájdem a po otvorení som zistil, že sa tu nachádza iba biely kábel z USB-A na USB-C.

Avšak absenciu akéhokoľvek puzdra sčasti zachraňuje aspoň od výroby nalepená fólia na displeji. Zvlášť aj z toho dôvodu, že displej je jemne zahnutý a kúpa ochranného skla tak môže byť skutočným orieškom.

Po uchopení do ruky som okamžite zaznamenal nízku hmotnosť smartfónu, papierovo je to príjemných 189 gramov. Môže za to zrejme aj plastová zadná stena spolu s rámom. Plast je matný, avšak v ruke sa nepríjemne šmýka, takže kúpa puzdra bude zrejme nevyhnutná. Inak rozmery sú 162,8 x 75,5 x 8 mm. Zaoblené hrany spôsobujú, že smartfón pekne sadne do ruky. Pochváliť ale musím aj v tejto cenovej kategórii ochranu proti vode a prachu IP64, avšak ku tej sa ešte dostanem neskôr.

A môžeme sa pomaly presunúť k AMOLED displeju, ktorý je, ako som už spomínal vyššie, mierne zahnutý, čoho nie som ani po tých rokoch rozhodne fanúšikom. Inak má ale veľkosť 6,78-palca, rozlíšenie 2 700 x 1 224 pixelov, 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu a maximálny jas dosahuje hodnotu až 4 000 nitov. K samotnému panelu tak nemám výhrady.

V priestrele sa nachádza 16-megapixelová selfie kamera a má tvar pilulky, teda niečo čo poznáme už z Honoru Magic6 Pro a iných modelov značky. Tento priestrel reaguje na dianie v systéme, napríklad pri prichádzajúcom hovore alebo pri spustenom časovači. Niekedy praktické, no chcelo by to väčšie využitie.

Súčasťou displeja je aj optická čítačka prstov, ktorá patrí k priemeru. Je pomerne rýchla a presná, no pri používaní mi prekážalo jej nízke umiestnenie, preto by som si ju prial o niečo vyššie, aby aj manipulácia s ňou bola oveľa príjemnejšia.

Po stránke výkonu tu máme procesor Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 s 8 jadrami a podporou 5G sietí, ktorému sekunduje 8 GB RAM a 256-gigabajtové úložisko bez možnosti rozšírenia. Avšak to sú na vlas rovnaké parametre, ako v prípade minulej generácie, čo mi príde trochu zvláštne. Výrobca mohol rozhodne nasadiť už niečo modernejšie.

Musím však povedať, že samotný chod systému Android 14 spolu s nadstavbou MagicOS 8.0 je plynulý a pri bežných činnostiach som nenarazil na výrazné spomalenia alebo sekanie animácií. Je pravdou, že smartfón už mohol doraziť rovno s verziou Androidu 15. Pochváliť musím aj menší počet predinštalovaných aplikácií tretích strán, vidím tu len Facebook.

Ako som už spomínal v úvode, tak Honor sa v prípade tohto modelu zameral na fotoaparát. Zadná strana obsahuje kruhový modul, ktorý zo zadnej strany vystupuje, zároveň má vrúbkovanú obrubu, čo vyzerá skutočne elegantne.

Možno by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že tu máme štvoricu fotoaparátov, no v skutočnosti sú tu len dva. Tým hlavným je 108-megapixelový senzor s clonou f/1,8, druhým je 5-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát. Oproti predchodcovi sme prišli o makro fotoaparát.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia je už tradične podarená. Je prehľadná, pričom sa tu nachádza viacero režimov, mňa napríklad zaujal ten s názvom Multi-Video. Vtedy sa aktivujú obe kamery, teda predná a zadná a sníma sa obraz z oboch súčasne. Maximálne rozlíšenie je 4K pri 30 fps.

Ak sa zameriame na hlavný fotoaparát, tak s výslednými fotkami budete spokojný. Fotografie majú pekný dynamický rozsah aj sýte farby, inak tomu nie je ani keď si fotky prezeráte napríklad na väčšom monitore. Avšak s ubúdajúcim svetlom sa čoraz viac vyskytuje neželaný šum, ktorý zase vyriešite nočným režimom.

Horšie je to už s ultraširokouhlým fotoaparátom, ktorý síce disponuje dostatočným zorným poľom, ale rozlíšenie 5 Mpx sa odzrkadlí na výslednej kvalite fotografií. Tu rozhodne nečakajte zázraky, čo je škoda.

Približovať môžete až do maximálne 10-násobného zoomu. Pri dobrom svetle som bol doslova prekvapený z pomerne slušnej kvality, aj keď samozrejme nie je to také kvalitné, ako základný režim.

Minulý rok som modelu Lite vyčítal, že výrobca nasadil iba jeden hlasný reproduktor, tentoraz sme sa už konečne dočkali rovno dvoch. Avšak výsledný prejav je viac plechový a nie je tu ani náznak basov. Bezdrôtovú konektivitu zaobstaráva Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.1, pričom som nezaznamenal žiadne problémy so stabilitou signálu.

Okamžite mi však horkú chuť napravila batéria, ktorá disponuje priam až neuveriteľnou kapacitou 6 600 mAh spolu so 66-wattovým drôtovým nabíjaním, hoci to bezdrôtové tu chýba. Nabíjací adaptér v balení nehľadajte, takže na rýchlosť 66 W budete potrebovať aj adekvátny adaptér.

Samotná výdrž na jedno nabitie je skutočne excelentná a nemyslím si, že máte šancu tento smartfón vybiť za jeden deň. Pri bežnom používaní zvládnete hravo dva dni, pri striedmom aj celý predlžený víkend bez nabíjačky. Tu Honor jednoznačne dokázal, že sa máme na čo tešiť aj v budúcnosti.

Avšak aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, tak smartfón Honor Magic7 Lite je podľa slov výrobcu aj poriadne odolný. Aby nám to výrobca dokázal, tak si pripravil rôzne testy odolnosti pod hlavičkou výzvy Not So Fragile Challenge.

Spolu so smartfónom tak došla aj brožúrka a rôzne príslušenstvo, aby som mohol v praxi otestovať jeho odolnosť. Prvým testom malo byť poškrabanie displeja aj zadnej strany pomocou otvárača na fľaše. V tomto prípade som to vyskúšal a naozaj to funguje, teda smartfón odolá každodennej záťaži.

Druhým testom bol pád z výšky dvoch metrov. Tu som už bol mierne skeptický, preto som zvolil ako podklad najskôr koberec a sneh, potom aj plávajúcu podlahu a dúfal, že sa smartfónu skutočne nič nestane a skutočne sa ani nestalo! Bravó.

Obsah pokračuje pod reklamou

Honor ďalej tvrdil, že smartfón vydrží aj výkyvy teplôt, tak som ho na 10 minút vložil priamo do mrazničky. Po uplynutí času smartfón fungoval naďalej, akoby sa ani nič nestalo.

Poslednou skúškou odolnosti bolo lúskanie vlašských orechov, a to priamo hranou tohto modelu. Predsa len orech má pomerne tvrdú škrupinu a rám je z plastu. Čuduj sa svete, rám ostal bez známok použitia a škrupina orecha sa skutočne rozlomila na malé časti. Tieto testy dokazujú, že aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, tak s Honorom Magic7 Lite toho prežijete skutočne veľa.

Na záver musím povedať, že z tohto modelu som mierne rozčarovaný, pretože niektoré veci zvláda skvelo, iné zase len priemerne. Vyzdvihnúť musím hlavne mimoriadne odolnú konštrukciu s IP64, sýty AMOLED displej, kvalitný hlavný fotoaparát a skutočne nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Ak sú to veci, ktoré preferujete, zrejme ste našli svoj ďalší smartfón.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.