Honor dnes začína predávať svoj najnovší fitness náramok Honor Band 6. Do redakcie nám novinka prišla v predstihu, takže už dnes sa s vami môžeme podeliť o naše skúsenosti s jej používaním.
Prináša množstvo funkcií, ktoré ho približujú k smarthodinkám, napriek tomu si dokázali udržať nízku cenu a dlhú výdrž na jedno nabitie.
Hodinky sú zabalené v ekologickom balení, kde okrem samotného náramku nájdete pribalenú nabíjačku a návod na použitie. Výrobca ponúka tri farby, Meteorite Black, Sandstone Grey, Coral Pink, nám sa ušla univerzálna čierna. Náramok je mimoriadne ľahký, bez remienka má zanedbateľných 18 gramov.
So smartfónom sa spárujete pomocou aplikácie Zdravie. Honor Band 6 ponúka užitočné funkcie, ako je Ovládanie prehrávania hudby, Baterka, Vzdialená spúšť fotoaparátu či Nájdi môj telefón. Na pravej strane pribudlo bočné tlačidlo, ovládanie je tak veľmi pohodlné a rýchle. Prostredie náramku, ako aj aplikácie je v slovenskom jazyku.
Akých 5 P teda ponúka táto drobná novinka?
Parádny displej
Honor Band 6 ponúka 1,47“ AMOLED farebný displej s rozlíšením 194 x 368 pixlov s jemnosťou 282 ppi, čo naznačuje, že displej už dokáže ponúknuť dostatok informácií a nebudete sa musieť k nim preklikávať ako na prvých mobiloch s jednoriadkovým displejom.
Výrobca udáva, že novinka má oproti Honoru Band 5 až o 148 % väčšiu plochu displeja. Pomer obrazovky k telu je 64 %, čo je nárast o 42 %. Displej je vyrobený z 2,5D zakriveného vysokolešteného skla. Vrstva proti odtlačkom prstom má zabrániť nepekným šmuhám.
Perfektná výdrž batérie
Výdrž batérie Honor Band 6 je niečo, čo sa len tak ľahko nevidí. Zvlášť, ak ich má na zápästí majiteľ Apple Watch, ktoré treba nabíjať prakticky každý deň. Samozrejme, porovnávam hodinky s náramkom, ktoré donedávna nebývali príliš smart. Situácia sa však dramaticky zmenila, čo veľmi dobre ilustruje Honor Band.
Prvá generácia Honor Band nemala ani displej! Ďalšie dve mali čiernobiele displeje, štvrtá a piata generácia ponúkala farebný 0,95″ OLED displej. Novinka má už veľký AMOLED panel. To si, samozrejme, vyberá daň v podobne výdrže. Napriek tomu sa môžete tešiť na reálnu 14-dňovú výdrž. V prípade naozaj intenzívneho používania podľa výrobcu neklesnete pod 10 dní. Aká je prax? Náramok som na prvý raz nabíjal po troch týždňoch!
Ako vidíte, „nabíjačka“ je skutočne miniatúrna, ide v podstate o USB-A kábel zakončený magnetickou koncovkou. Výborne, takto si to predstavujem, ani v prípade cestovania nezaberie veľa miesta. Ak teda pôjdete na viac ako 2 týždne
Batéria sa na 100 % kapacity nabije za 80 minút. Nechýba rýchlonabíjanie, za 10 minút si náramok nabijete na 3 dni, takže ak ho chcete používať naozaj nonstop, stačí ho pripojiť dvakrát týždenne na nabíjačku počas sprchovania.
Pokročilé funkcie monitorovanie zdravia
Honor Band 6 využijete na monitorovanie športových aktivít. Podporuje 10 cvičebných režimov (napríklad chôdzu, beh, cyklistiku, plávanie). Automaticky rozpozná šesť rôznych cvičení, keď si zabudnete zapnúť sledovanie, pripomenie vám to.
Systém prináša rozšírenú sadu monitorovania spánku. Dokáže zaznamenať priebeh a ľahkého i hlbokého spánku, fázy REM či bdenia. Na základe ich výsledkov vie ponúknuť návrhy na jeho vylepšenie.
Honor Band 6 ponúka možnosť merania SpO2, čo je užitočný indikátor stavu dýchacieho systému človeka, v čase koronavírusu zvlášť. SpO2 má však tendenciu klesať aj vtedy, ak ponocujete, alebo dlho vykonávate namáhavé činnosti.
Technológia TruSeen 4.0 monitoruje srdcovú frekvenciu vďaka kvalitnej optike a algoritmov AI. Presná detekcia vás upozorní na vašu vysokú, resp. nízku frekvenciu. Mne našťastie počas testovania srdiečko pracovalo v rámci normy.
Milo ma prekvapila funkcia merania stresu. Zodpoviete na niekoľko otázok a potom už všetko beží na automatike. Tú obsluhuje TruRelax, ďalší algoritmus vyvinutý vyslovene pre meranie stresu. Pri konkurenčných zariadeniach si viete stres odmerať podobne ako EKG, čo nie je príliš praktické a človek sa zvyčajne pre takéto meria nie rozhodne, keď už cíti, že je vystresovaný.
Prémiový vzhľad
Fitness náramky majú zvyčajne jednu nevýhodu. Ich dizajn pôsobí lacno. Poviete si, však oni aj lacné sú. To je pravda, ale prečo si kupovať také náramky, keď sa nájdu aj výnimky, kombinujúce praktické funkcie s pekným vzhľadom, za ktoré sa nemusíte hanbiť.
Na hodinkách pribudlo tlačidlo na pravej strane, vďaka čomu je ich ovládanie oveľa pohodlnejšie a intuitívnejšie. Aj vďaka nemu sa tento model viac približuje k inteligentným hodinkám ako k fitness náramkom.
Priaznivá cena
Honor Band 6 sa bude na Slovensku predávať za 49 eur. Je to veľmi dobre zvolená suma vzhľadom na to, čo náramok dokáže.
Verdikt
Samozrejme, aj tu sa našlo niekoľko vecí, ktoré ma nenadchli. Išlo však len o drobnosti, ktoré sa dajú, vzhľadom na cenu zariadenia, tolerovať.
O čo išlo? Občas sa náramok odpojil od smartfónu. Zvyčajne pomohlo opätovné spárovanie, niekedy som musel vypnúť Bluetooth a nanovo vyhľadať zariadenie.
Majitelia iPhonov nemôžu využívať funkciu prehrávania hudby, tam je však problém na strane Apple, ktorý nechce povoliť túto funkcionalitu. Vzdialenú spúšť fotoaparátu využijete len vtedy, ak máte softvérovú nadstavbu Magic UI 2.0.
Aj keď ide o fitness náramok, v budúcnosti by som privítal podporu bezkontaktných platieb. Či je to reálne v náramku za 49 eur je otázne.
Ako vidíte, ide o naozaj vydarený model. Zariadenie „šľape ako hodinky“, systém je bleskurýchly, neseká, ako to často vidieť na konkurenčných modeloch. Na záver ešte poznatok z praxe. Nedávno sme kúpili oximeter. V zľave zhruba za 10 eur, bežne sa predáva za raz tak viac. Napriek tomu oveľa komfortnejšie a presnejšie meranie SpO2 ponúka Honor Band 6. Už len kvôli tomu sa oplatí kúpiť tohto šikovného pomocníka.
Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).