Výhody
- Vodeodolnosť
- Dlhá výdrž batérie
Nevýhody
- Chýba meranie počtu bazénov
- Nepresný krokomer
Po nejakom čase tu máme opäť fitness náramok, tentokrát od značky Honor. Fitness wearable zariadenie Honor Band 3 sme skúšali v rôznych podmienkach a počas rôznych športov, tak sa poďme pozrieť, ako sa mu v našom teste darilo.
Po dizajnovej stránke sa jedná o klasický silikónový remienok s malým OLED displejom, pod ktorým nájdeme dotykové tlačidlo. Na spodnej časti sa nedá nevšimnúť snímač srdcového tepu, čo je určite výhoda.
Lákadlom Honor Band 3 náramkov môže byť farebné spracovanie, ktoré okrem bežných farieb ako je čierna či modrá ponúka aj mnou testovanú oranžovú (Dynamic Orange).
Honor Band 3 si viete aj veľmi jednoducho nasadiť, keďže stačí, aby ste zaklapli dva cvoky do príslušných otvorov. Keďže náramok mi prišiel vybitý, pribalená USB nabíjačka s magnetickými konektormi slúži na jednoduché nabitie, ktoré nepotrvá viac než 1,5 hodiny.
Systém nabíjania nie je až tak elegantný ako pri iných hodinkách, kde ich stačí len položiť na nabíjaciu podložku, no cena Honor Band 3 nejaké extravagancie ani nedovoľuje.
Na druhej strane, po nabití náramku môžete nabíjačku na niekoľko týždňov odložiť, keďže Honor Band 3 sa môže pochváliť skutočne dlhou výdržou, ktorá sľubuje viac ako 30 dní používania na jedno nabitie.
Keďže som mal náramok približne dva týždne a ukazovateľ mi oznámil, že ostalo ešte 50% batérie, sľubovaná výdrž neklamala.
Poďme sa pozrieť na jednotlivé funkcie, ktoré v prípade low-cost náramku prekvapili. Pre plnohodnotné využitie všetkých funkcií je potrebné inštalovať aplikáciu na váš smartfón a náramok s ňou spárovať.
V prehľadnej aplikácii Huawei Wear si jednoducho nastavíte osobné údaje o veku, váhe, pohlaví a výške a môžete začať so sledovaním svojej aktivity.
Okrem Huawei Wear aplikácie si môžete nainštalovať ešte doplniteľnú aplikáciu Zdravie s Huawei, ktorá ponúka analýzu vašich zdravotných údajov. Škoda, že táto funkcia nie je už priamo integrovaná do jednej aplikácie a pre plnohodnotné fungovanie si ich musíte inštalovať obe.
Rozhranie aplikácie disponuje základnými údajmi o stave batérie a jednotlivých funkciách. Priznám sa, že som mal možnosť testovať niekoľko športových hodiniek a náramkov a aplikácia Huawei Wear patrí medzi tie prehľadnejšie.
Honor Band 3 okrem bežného merania krokov, kalórií a prejdenej vzdialenosti, dokáže monitorovať a analyzovať spánok a to vďaka technológií Huawei TruSleep, na ktorej sa podieľalo zdravotné stredisko DBIOM v Izraeli.
Keď však patríte k jedincom ako ja, ktorí neobľubujú nosenie náramkov (obzvlášť elektronických) pri spánku, skôr sa potešíte ostatným funkciám.
Honor Band 3 vám napríklad vie pripomenúť, že už sedíte viac ako hodinu a že by ste sa mali už aj trochu pohnúť od počítača. Srdcový snímač vám tiež monitoruje aktivitu, čo je jedna z najlepších vlastností tohto kúsku.
Čo sa týka smart upozornení, viete si nastaviť, čo všetko vám bude náramok písať. Osobne som ho ocenil najmä pri prichádzajúcich hovoroch, kedy mi náramok vypísal meno volajúceho a začal vibrovať aj keď som mal smartfón v tichom režime.
Je to ako keby ste nosili pri sebe starý pager. Napriek tomu, že sa jedná o maličkosť, poteší, že upozornenia, ktoré náramok vypisuje, sú bez chýbajúcich písmen ako tomu je pri niektorých náramkoch, ktoré nepodporujú slovenskú lokalizáciu.
Samotné ovládanie náramku prebieha intuitívne pomocou pohybu palca po dotykovom tlačidle. Nefunguje vždy na 100% ale zvyknete si naň v priebehu pár sekúnd. Navyše si viete nastaviť pohybové funkcie a pri otočení zápästia sa vám napríklad zapne displej alebo prepne obrazovka.
V prípade, že chcete podrobnejšie údaje o vašom pohybe, srdcovom tepe a spánku, musíte prejsť do spomínanej aplikácie Zdravie.
Oproti ostatným športovým náramkom sa môže náramok pochváliť ešte jednou funkciou a tou je odolnosť voči vode až do 50 metrov.
Okrem krokov, behania a merania tepu si v rozhraní môžete zapnúť režim plávania, kedy vám hodinky merajú čas a srdcový tep. K dokonalosti chýba už len zobrazovanie dĺžok a celkovej vzdialenosti, ktorú preplávate.
Osobne mi na náramku chýbala možnosť cyklistiky, no v aplikácii zdravie si ju viete spustiť. Musíte však so sebou nosiť aj smartfón kvôli lokalizácii GPS, náramok vám však bude aspoň merať srdcový tep.
Ultra-ľahký náramok Honor Band 3 sa príjemne nosí a po chvíli aj zabudnete, že ho máte na ruke. Za cenu 69 eur ponúka množstvo zaujímavých funkcií vrátane merania spánku, srdcového tepu a možnosti s ním plávať.
Na druhej strane mu v každej z funkcií chýba niečo málo k dokonalosti ako napríklad integrované GPS, možnosť merania dĺžok v bazéne, integrovaný mód pre cyklistiku či presnejší krokomer, ktorý niekedy ukazoval viac krokov, než som reálne spravil.
Napriek tomu, že vo svojej cenovej kategórii ponúka viac ako dosť, osobne by som siahol po lacnejšej konkurencii v podobe náramku Xiaomi Mi Band 2, prípadne po kvalitnejšom a drahšom fitness náramku Fitbit Charge 2.
Keď hľadáte ideálneho pomocníka pre vaše športové aktivity, ktorý zároveň bude slúžiť ako predĺžená ruka telefónu a nechcete zaň zaplatiť veľa, potom je Honor Band 3 takmer ideálnym riešením.