Spoločnosť LeEco predstavila začiatkom roka plne bezdrôtové slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku. Teraz rozposiela pozvánky na akciu naplánovanú na 18. mája. Pozvánka je stručná s nápisom písmom I’m back. Spoločnosť LeTV sa transformovala do spoločnosti LeEco a fungovala ako streamovacia platforma. Okrem iného sa venovala aj výrobe televízorov, smartfónov, smarthodiniek a inej elektroniky. Podľa pozvánky sa vracia ku koreňom a zameria sa na multimédiá. (weibo)
Výsledky vyhľadávania leeco
Vizio obvinil spoločnosť LeEco z porušenia dohody pri neúspešnej fúzii v hodnote 2 miliárd dolárov. LeEco sa v minulosti označoval za čínsky Netflix. V roku 2016 kúpil Vizio za 2 miliardy dolárov, ktoré jej však chýbali na ďalšie podnikanie a viedli k vážnym finančným problémom.
Jia Yueting, spoluzakladateľ spoločnosti LeEco, sa vzpiera čínskej komisie pre reguláciu cenných papierov, ktorá ho koncom minulého roka požiadala o návrat do Číny za účelom vyrovnania dlhov. Jia tvrdí, že musí zostať v Spojených štátoch, aby mohol dohliadať na rast LeEco a automobilky Faraday Future.
Hong Kongská pobočka čínskeho konglomerátu LeEco podala petíciu na najvyšší súd a požiadala o likvidáciu. Súčasťou pobočky sú aj lokálne médiá ako napríklad Radio Television Hong Kong, informovala agentúra Reuters.

Spoločnosť s názvom In Motion pripravuje kampaň na Kickstarteri na trojkolesovú elektrickú kolobežku. Jej maximálna rýchlosť je 24 kilometrov a jej dojazd je 15 kilometrov. Cieľom je suma len 25 000 dolárov, suma za kolobežku s názvom ScooterBoard ale zatiaľ oznámená nebola.
Looking for a new feel? Our Kickstarter launches end of Aug. Join the Founder's list for first access https://t.co/uiHbaKadLt #rollwithus pic.twitter.com/Pwgo9TuF5V
— InMotion USA (@MyInMotion) August 12, 2017
LeEco sa rúca ako domček z karát. Najnovšie sa s čínskou spoločnosťou dostala do sporu americká firma Vizio, ktorú malo LeEco kúpiť za 2 miliardy dolárov ešte v apríli tohto roku. Aj keď sa akvizícia po čase zrušila, Vizio malo postupne od LeEco dostať 100 miliónov dolárov. Nestalo sa tak, Vizio dostalo len 40%. O zvyšok sa súdi.
LeEco sa topí v problémoch. Najnovšie na to doplatila aj spoločnosť Faraday Future, ktorá zastavila budovanie miliardovej továrne na elektromobily v americkej Nevade. Podľa vyjadrení pre agentúru Reuters plánuje Faraday Future presunúť výrobu pripravovaného modelu FF91 na iné miesto.

Čínska spoločnosť LeEco má problémy. V domácej krajine jej predstaviteľom zmrazili na nariadenie súdu účty. LeEco totiž nespláca svoje pohľadávky. Čínska spoločnosť pritom figuruje za takými projektami elektromobility ako Faraday Future, Lucid Motors či LeSee, ale aj mnohými ďalšími smart zariadeniami.
Aston Martin sa po vystúpení investičného partnera LeEco z projektu prvého elektrického auta britskej automobilky rozhodol, že z modelu RapidE vyrobí v limitovanej edícii iba 155 kusov za cenu od 200 tisíc £ / ks, čo je asi tretina pôvodného plánu, informovala agentúra Reuters. Podľa vyjadrenia samotnej automobilky RapidE bude uvedený do produkcie v roku 2019.

Čínsky konglomerát LeEco a jeho športová divízia dostali investície, ktorých odhadovaná hodnota je 3,5 miliardy dolárov, informovala agentúra Reuters. Táto nemalá suma by mala slúžiť na prekonanie finančných problémov, ktoré boli spôsobené agresívnou expanziou. Len pre predstavu, spoločnosť LeEco prešla z televízií, smartfónov cez elektrické autá až po bicykle len za posledných desať rokov.
