Reklama

Google vydal pri príležitosti Dňa na podporu prístupnosti sériu video-návodov

Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Včera bol Svetový deň na podporu povedomia o prístupnosti (GAAD). Ten má pomáhať hendikepovaným ľuďom s prístupom k informáciám, uľahčeniu využívania digitálnych technológií a inteligentných zariadení.

Pri príležitosti GAAD zverejnil Google na YouTube sériu tutoriálov, ktoré majú pomôcť s nastavením a používaním inteligentných zariadení s podporou Google asistenta.

Videá sa zaoberajú rôznymi témami, napríklad ako nastaviť Google Home, alebo ako ovládať inteligentnú domácnosť. Sú tu aj videá, ktoré vysvetľujú pochopenie funkcií zjednodušenia zvukovej dostupnosti služby Google Home.

Prvé video je príručka o prístupnosti v Google asistentovi:

Pomocou aplikácie Google Assistant môžeme ovládať svoj domov. Divák získa viac informácií o tom, ako môže táto aplikácia pomôcť ľuďom so zdravotným postihnutím tak, aby získali viac nezávislosti.

Ako používať podrobný režim aplikácie Google Assistant so zariadením Chromecast ukazuje tretie video.

Pozrite si

Dnes je Svetový deň na podporu prístupnosti. Čo to znamená?

Funkcie prístupu k službe Google Home Audio Accessibility:

Viete, že služba Google Home sa dá nastaviť pomocou programu na čítanie obrazovky?

Aj keď predstavené videá neukazujú žiadne nové služby a funkcie, určite sú šikovným spôsobom, ako poukázať na možnosti využitia prístupnosti v súčasných zariadeniach od Google. Samozrejme, takéto ovládanie využije každý, nielen zdravotne znevýhodnený človek.

Google, podobne ako napríklad Apple, Microsoft či Samsung, kladie veľký dôraz na prístupnosť. Túto tému zdôraznil aj na nedávnej konferencii vývojárov I/O.

Na konferencii I/O Google predstavil napríklad svoj projekt na prepisovanie telefonických hovorov, podcastov a videí na YouTube pre nepočujúcich používateľov.

Google tiež uviedol, že chce pomôcť ľuďom s rečovými vadami. Tí budú môcť odpovedať na telefonický hovor formou správy. Umelá inteligencia bude pomáhať pri vývoji nástrojov na rozpoznávanie reči pre pacientov s ALS. Další nástroj, aplikácia Lookout pomáha nevidiacim používateľom s orientáciou vo svojom okolí.

Pozrite si

Apple predstavilo sériu videí poukazujúcich na užitočnosť funkcie Prístupnosť

Ako vidieť, Google berie svoje sľuby o pomoci pre zdravotne znevýhodnených vážne. Táto snaha prirodzene nekončí pri spomenutých funkciách a nástrojoch, postupne ako bude vývoj pokračovať, bude sa zlepšovať aj prístupnosť. Google tiež potvrdil, že k zverejneným tutoriálom časom pribudnú ďalšie, takže sa na ich stránku oplatí vrátiť aj neskôr.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.