Apple ponúka v iPhone svoju aplikáciu Zdravie, no povedzme si úprimne, jej používateľské prostredie nie je úplne najlepšie. Zastúpiť ju našťastie môže konkurenčná aplikácia Google Fit.
Zo sledovania vášho zdravia cez aplikácie, športové náramky a hodinky môže byť niekedy pekný chaos. Každý výrobca takéhoto príslušenstva má svoju vlastnú aplikáciu a každá aplikácia takéto dáta zapisuje iným spôsobom. Pre získanie komplexného pohľadu na vaše zdravie je preto nutné používať centrálne aplikácie, akými sú napríklad aplikácie Apple Zdravie alebo Google Fit.
Aplikácia Google Fit na rozdiel od aplikácie Apple Zdravie prekročila hranice svojej platformy a po Androide sa dostáva už aj na iOS. Navyše plne spolupracuje s aplikáciou Zdravie, takže dokáže spracovať akékoľvek dáta o vašom pohybe z takmer akejkoľvek aplikácie 3. strany.
Google pri tvorbe tejto aplikácie spolupracoval so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a Americkou zdravotníckou organizáciou (AHA). Aj z tohto dôvodu sa aplikácia sústredí na počítanie minút v pohybe a bodov za zvýšený srdcový tep.
V prípade druhého ukazovateľa vás aplikácia odmení jedným bodom za každú minútu, počas ktorej vykonávate akúkoľvek pohybovú aktivitu a dvomi bodmi za každú minútu, počas ktorej vykonávate náročnejšiu športovú aktivitu. Za beh tak dostanete dvojnásobok bodov, ako za obyčajnú prechádzku.
Informácie o pohybe aplikácia získava z pohybových senzorov v smartfóne, alebo z aplikácií, športových náramkov a hodiniek, ktoré spolupracujú s aplikáciou Apple Zdravie. Medzi ne patria aj populárne aplikácie, ako napríklad Lifesum, Strava, Headspace a ďalšie.
Hoci to môže pôsobiť zvláštne, Google Fit môžete pokojne používať aj spolu s hodinkami Apple Watch. Viac však bude vyhovovať tým, ktorí vlastnia náramky a hodinky od iných výrobcov a nevyhovuje im ich originálna aplikácia.