Reklama

FIFA spolupracuje s Mythical Games na spustení blockchainovej hry FIFA Rivals

Zdroj | PlayStation
Fumbi
Zdroj | PlayStation
Zdroj | PlayStation

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) uzatvorila spoluprácu so štúdiom blockchainových hier Mythical Games, aby spoločne vytvorili futbalovú hru FIFA Rivals. Ide o hru, kde hráči budú môcť manažovať vlastné futbalové kluby a súťažiť medzi sebou vo vzájomných zápasoch.

Hra využíva blockchain technológiu prostredníctvom Mythos blockchainu, ktorý je podporovaný Polkadotom, čo hráčom umožní vlastniť a obchodovať s hernými predmetmi v rámci play-to-earn modelu. Generálny riaditeľ Mythical Games, John Linden, verí v obrovský dosah hry. Poukazuje na úspech NFL Rivals, ktorá prilákala viac ako 6 miliónov hráčov, pričom očakáva, že FIFA Rivals by mohla osloviť viac ako 100 miliónov futbalových nadšencov po celom svete.

Táto spolupráca predstavuje ďalší krok v trende športového odvetvia, ktoré využíva blockchain technológie na zvýšenie angažovanosti fanúšikov. Mythical Games už dosiahlo úspech s hrami ako Blankos Block Party, ktorá v súčasnosti zaznamenáva približne 3 milióny transakcií mesačne.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Steam

SUI a Franklin Templeton uzavreli spoluprácu na podporu blockchainových inovácií

Kryptomenový projekt Sui oznámil partnerstvo so spoločnosťou Franklin Templeton Digital Assets s cieľom urýchliť adopciu Web3 technológií. Franklin Templeton má skúsenosti s blockchainom už od roku 2018 a pomáha pri správe blockchainových uzlov, vývoji investičných stratégií a využívaní dátovej analýzy na lepšie rozhodovanie.

Franklin Templeton prevádzkuje sieťových validátorov na rôznych blockchainoch už od roku 2018, čím získal bohaté skúsenosti na podporu blockchainových projektov. Spolupráca je zameraná na podporu projektov v Sui ekosystéme, ktoré zaujali Franklin Templeton. Medzi ne patria Deepbook (decentralizovaná burza pre obchodovanie), Karrier One (decentralizovaný mobilný operátor) či Ika (sieť umožňujúca bezpečné prepojenie blockchainov).

Toto partnerstvo je súčasťou širšieho trendu, kedy veľké spoločnosti prejavujú záujem o blockchain technológie. Napríklad spoločnosť Grayscale tento rok spustila Grayscale SUI Trust a na Sui platforme začalo fungovať niekoľko stablecoinov, ako USDC či AUSD.

Transformácia varovaní pred katastrofami pomocou decentralizovanej technológie

QUAKECore Network mení spôsob zvládania prírodných katastrof vytvorením najväčšej decentralizovanej siete seizmických senzorov. Na rozdiel od tradičných systémov, ktoré často trpia oneskoreniami, obmedzeným pokrytím a vysokými nákladmi, blockchainová infraštruktúra QUAKECore poskytuje rýchlejšie, spoľahlivejšie a inkluzívne varovania. Vďaka využívaniu tokenu $QCT a odmeňovaniu účastníkov za zdieľanie seizmických dát systém dáva komunitám väčšiu kontrolu nad pripravenosťou na katastrofy.

Zdroj | Chris Yang

Decentralizované siete fyzickej infraštruktúry (DePIN) spájajú blockchain s fyzickým hardvérom, čo umožňuje jednotlivcom vlastniť a prevádzkovať infraštruktúrne zariadenia a zároveň získavať odmeny.

Reálnym príkladom, ktorý zdôrazňuje potrebu takejto inovácie, sú ničivé záplavy v regióne Valencia v Španielsku, kde oneskorené varovania prispeli k strate viac ako 200 životov. Systém QUAKECore rieši takéto problémy tým, že obchádza centralizované prekážky a posiela varovania v reálnom čase priamo komunitám a záchranným zložkám.

Sieť QUAKECore spája seizmické senzory, vrátane vlastných zariadení QUAKE, staníc tretích strán a dokonca smartfónov. Účastníci zdieľajú lokálne seizmické údaje a získavajú za to odmeny v podobe tokenov $QCT. Keď senzory v určitej oblasti zaznamenajú nezvyčajnú seizmickú aktivitu, decentralizovaná platforma údaje analyzuje a v reálnom čase posiela výstrahy prostredníctvom aplikácie na výstrahy pred katastrofami. Tieto výstrahy sa dostanú k miestnym komunitám a záchranným zložkám rýchlejšie ako pri centralizovaných systémoch. Okrem výstrah plánuje QUAKECore monetizovať seizmické údaje ich predajom organizáciám, ktoré ich potrebujú na plánovanie a rozhodovanie, ako napríklad vládne agentúry či poistovne.

ASI Alliance predstavuje Cortex: Decentralizovanú AI pre priemyselnú inováciu

Aliancia Artificial Superintelligence (ASI) predstavila Cortex, decentralizovaný AI model prispôsobený pre špecifické priemyselné aplikácie. Cortex, spustený v rámci iniciatívy „ASI: Train“, rieši výzvy v oblastiach, ako sú robotika, biotechnológia a zdravotníctvo, s dôrazom na presnosť a škálovateľnosť.

Na rozdiel od tradičných univerzálnych AI modelov je Cortex navrhnutý na riešenie špecializovaných a kontextovo citlivých problémov, čo ho robí ideálnym pre odvetvia vyžadujúce pokročilé schopnosti riešenia problémov. Podľa Humayuna Sheikha (generálny riaditeľ Fetch.ai a predseda ASI Alliance) Cortex znižuje závislosť od centralizovaných AI riešení tým, že organizáciám umožňuje trénovať, vlastniť a vytvárať decentralizované AI modely.

Zdroj | Midjourney
Obsah pokračuje pod reklamou

Cieľom ASI Alliance je ponúknuť priemyslu inkluzívnu alternatívu vývoja AI, ktorá prekonáva obmedzenia centralizovaných systémov, prostredníctvom decentralizovaných modelov.

Okrem Cortexu Aliancia ASI v spolupráci so SingularityNET nedávno spustila Autonomous Intelligent Reinforcement Inferred Symbolism (AIRIS), samoučiaci sa proto-AGI model v prostredí Minecraft. Táto implementácia demonštruje potenciál autonómneho učenia v reálnom čase a otvára cestu k pokrokom v robotike, automatizácii a inteligentných systémoch.

Tento článok vznikol v spolupráci so slovenskou krypto spoločnosťou Fumbi, ktorá prináša kryptomeny bližšie k vám.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.