Reklama

Chcete tento rok ísť do e-biku? Na toto si dajte pozor

Zdroj | unsplash/KBO Bike
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/KBO Bike
Zdroj | unsplash/KBO Bike

Aj keď mnohí výrobcovia predstavujú nové modely e-bikov aj počas zimy, väčšina potenciálnych majiteľov si ale kúpu necháva až na teplejšie počasie. Čo však treba pred kúpou vedieť?

E-biky zrejme zažívajú svoj zlatý vek, mimoriadne obľúbené sú po celom svete a aj v Európe si na nich ľudia zvykli pomerne rýchlo, pričom ich prijali rozhodne lepšie ako e-kolobežky, na ktoré po novom musíte platiť aj PZP.

Pozrite si

PZP pre e-kolobežky je realitou! Koho každého sa týka?

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj keď ste ešte e-bike nezaradili do svojho vozového parku, ale prinajmenšom o tom uvažujete, nezabudnite si prečítať naše články, kde sme zhrnuli najväčšie výhodynajväčšie nedostatky práve e-bikov.

Kúpu e-biku si treba rozhodne premyslieť, keďže nejde o najlacnejšie zariadenie. Preto netreba podceniť niektoré veci, ktoré by ste potom následne mohli ľutovať. Pre lepší prehľad si prečítajte aj naše články o kúpe nového e-biku, prípadne modelu z bazáru.

Dôležitý je správny výber

Určite si pred kúpou treba spraviť poriadny prieskum, ale ešte predtým si jasne urovnať priority. Veľmi dôležité bude jeho budúce využitie, či ho chcete používať na dochádzanie do práce alebo na horské túry.

Najuniverzálnejším riešením je kategória gravelov, čo sú v podstate modely určené na asfaltové cesty, ale vďaka svojej konštrukcii sa nestratia ani v teréne. Ak však viete, že budete e-bike používať len na cesty do práce na vozovke, tak stačí aj cestný model e-biku.

Zdroj | unsplash/Honbike

Pokiaľ neplánujete cestovať sami, vhodnou alternatívou sú aj cargo e-biky, teda pre viacerých členov, resp. na prevážanie vecí. Ak je možnosť, určite si samotný e-bike pred kúpou vyskúšajte.

Prilba je základ

Kvôli elektromotoru a rýchlejšiemu nástupu výkonu aj s minimom pedálovania, je jazda na e-biku o niečo nebezpečnejšia ako na tom klasickom. Preto by ste mali dbať na zvýšenú ochranu častí tela, najmä hlavy. Na prilbe na bicykel sa neoplatí šetriť, v mnohých prípadoch vám dokáže zachrániť život.

Taktiež sa oplatí investovať do vystužených cyklistických nohavíc, s ktorými sa vám bude mäkšie sedieť na sedadle a predídete nepríjemným bolestiam. Vhodným doplnkom sú aj cyklistické rukavice, ktoré môžu tiež zabrániť tomu, aby vás boleli po čase ruky a zaistia dobrú priľnavosť e-biku.

Naučte sa základné úkony

E-biky sú zariadenia, ktoré sa môžu časom pokaziť, preto je nevyhnutné, aby ste sa naučili nejaké základné opravy. Napríklad ako vymeniť reťaz alebo odmontovať koleso pre ľahšie prenášanie v aute atď.

Taktiež treba mať stále so sebou vhodné náradie, ktoré dnes už vôbec nestojí veľa, prípadne pumpu alebo náhradné duše do vášho e-biku. Nikdy neviete, kedy sa vám podobné veci budú skutočne hodiť.

E-biky majú rozhodne potenciál, aj na našom trhu je veľa modelov aj za veľmi atraktívne ceny. Určite neprehliadnite náš článok, na čo si dať pozor pri kúpe e-biku, pričom sa e-bikom aj pravidelne venujeme.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Na čo si dať pri kúpe e-biku pozor? Najskôr si zodpovedzte niekoľko otázok

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.