Výhody
- odolnosť IP68 a Mil-SPEC 810G
- protišmykový odolný povrch
- programovateľné tlačidlo
Nevýhody
- slabší výkon
- malá vnútorná pamäť
- chýba notifikačná dióda
Áno, v portfóliu mobilných telefónov sa pod hlavičkou známeho výrobcu stavebnej techniky objavujú zariadenia, ktoré nikoho nenechajú na pochybách s ich príslušnosťou k značke.
Hoci jeho hmotnosť blížiacu sa k dvom stovkám gramov v ruke pocítite, smartfón sa vďaka povrchovej úprave dobre drží a nešmýka sa. Keby vám aj nechtiac vypadol z ruky, hoci aj z výšky 1,8 m, tak to s veľkou pravdepodobnosťou prežije bez väčšej ujmy. Nami testovaný telefón to prežil.
Odolnosť S30-ky voči vode zabezpečujú aj gumové kryty všetkých otvorov vrátane micro USB konektora na spodnej strane a tiež 3,5 mm audio konektora navrchu. Vďaka podpore funkcie OTG k smartfónu pripojíte aj USB kľúč.
Pri audio jacku pamätajte, že kvôli jeho čiastočnému zapusteniu do tela smartfónu do neho nezasuniete kábel s hrubšou plastovou časťou za kolíkom konektora. Zakryté sú aj sloty microSD karty a dvojice SIM kariet veľkosti Nano. Pri odchode z domu nezabudnite skontrolovať, či máte všetky kryty vždy dobre uzatvorené. Aby ste potom nemuseli plakať nad rozliatym mliekom. Teda, zatečeným telefónom.
4,5” displej má na ploche 56 x 99 mm rozlíšenie 480 x 854 px. Hoci mohlo byť o trochu jemnejšie, aspoň qHD, v tomto jeho problém nie je. TFT technológia, ktorou je vyrobený, jednoducho neposkytuje takú vernosť farieb a pozorovacie uhly, ako IPS či AMOLED panely.
Pri nastavení jasu na maximálnu hodnotu je jeho viditeľnosť výborná aj v exteriéri. Ďalšiu pochvalu si CAT S30 zaslúži za umiestnenie reproduktora na prednú stranu pod displej. Vďaka tomu je pri hlasitom odposluchu druhú stranu počas hovoru dobre počuť. Tak isto zvonenie, alebo iné zvukové upozornenie len tak ľahko neprepočujete.
Pozitívne hodnotím aj všetky ovládacie prvky. Funkčná trojica naspodu je hardvérová, dobre nahmatateľná, rovnako i tlačidlá hlasitosti na pravej strane i tlačidlo napájania a programovateľné tlačidlo na ľavej.
Programovateľné tlačidlo je výraznej žltej farby, takže ho vizuálne nemôžete prehliadnuť. Jeho výhodou je možnosť spúšťania niektorej z aplikácií alebo funkcií smartfónu podržaním, a to aj pri zamknutom displeji. Stačí si len vybrať tú, ktorú najčastejšie používate, alebo je pre vás nepostrádateľná.
V menu aplikácií by som upriamil vašu pozornosť na položku Odolné telefóny so žltou štvorcovou ikonou s nástrčkovým kľúčom na nej. Táto vás v prehliadači nasmeruje na stránky podpory.
Viac pozornosti ale púta okrúhla ikona Apps spúšťajúca App Toolbox. Je to obchod s mnohými zaujímavými a užitočnými aplikáciami, ktorý dopĺňa klasický Obchod Play. Je tu mnoho užitočných aplikácií, špeciálne pre smartfóny CAT, ktoré v klasickom Google obchode nenájdete.
V App Toolbox som medzi bezplatnými aplikáciami, okrem zábavných hier, konštrukčných kalkulačiek či manažérov, našiel napr. Zello Walkie Talkie. Táto aplikácia premení S30-ku na push-to-talk zariadenie. Od 5 Mpx hlavného fotoaparátu zázraky nečakajte. Na bežné fotenie a zdokumentovanie však postačí. Niekoľko vzorových fotografií nájdete pod recenziou.
Smartfón Caterpillar CAT S30 síce nevyniká extrémnym výkonom, predsalen procesor Snapdragon 210 patrí k tým základnejším, zato odolnosť smartfónu nechýba. Aj výdrž 3 000 mAh batérie je ukážková. Pri bežnej činnosti bez hrania hier som S30-ku väčšinou nabíjal zhruba každé dva dni.
Nesmiem zabudnúť ani na možnosť ovládania smartfónu v rukaviciach, čo je u používateľov, pre ktorých je určený, podstatné. Určite si vďaka svojim vlastnostiam i vďaka zaujímavej cene nájde uplatnenie nielen v industriálnom odvetví, ale aj medzi menej náročnými aktívnymi fanúšikmi outdoorových aktivít. O tento odolný smartfón môžete do 3. apríla 2016 súťažiť v našej veľkej súťaži.
Smartfónu Caterpillar CAT S30 sme udelili ocenenie DOBRÁ CENA.
Pozrite si aj fotografie vytvorené smartfónom Caterpillar CAT S30.