Reklama

AutoSleep - oprávnený líder v monitorovaní spánku pomocou Apple Watch

Zdroj | cuncon/Tantsissa
Stanislav Vinc
Zdroj | cuncon/Tantsissa
Zdroj | cuncon/Tantsissa

Pri práci a štúdiu z domu je trochu obtiažnejšie dodržať pravidelný spánkový režim. Ak vám v súčasnej situácii napadlo vyskúšať si sledovať váš spánok pomocou smartfónu, resp. smart hodiniek, v rebríčku najpopulárnejších aplikácií v App Store ste mohli naraziť na aplikáciu AutoSleep. Stojí za kúpu?

Hneď na úvod je potrebné povedať, že aplikácia AutoSleep je vytvorená špeciálne pre majiteľov hodiniek Apple Watch. Aj keď čiastočne dokáže fungovať aj bez nich, pre využitie jej potenciálu by ste mali hodinky vlastniť a počas spánku ich mať nasadené na ruke. Ak Apple Watch nevlastníte, siahnite radšej po aplikáciách Sleep Cycle alebo Pillow.

Keďže aj hodinky Apple Watch využívajú na vizualizáciu vášho pohybu a státia kruhy, na rovnakom princípe stavia aj aplikácia AutoSleep. Po jej prvom spustení vás privítajú úvodné nastavenia, kde si zvolíte vaše spánkové ciele a návyky. Tieto ciele sa premietnu do kruhov, ktoré budete vaším spánkom každú noc plniť.

Údaje o vašom spánku môžete v aplikácii sledovať podľa rôznych ukazovateľov v závislosti od toho, ktoré údaje sú pre vás dôležité. V zobrazení Today uvidíte vo vrchnej časti obrazovky prehľad striedania vašich spánkových cyklov aj so zobrazením tepu. Pod tým v kruhoch uvidíte zobrazený čas spánku, hodnotenie kvality spánku, čas strávený v posteli a vašu „pripravenosť“ na dnešný deň ohodnotenú jednou až piatimi hviezdičkami.

Aplikácia dokonca dokáže sledovať, ako dlho vám trvá zaspať. Stlačením tlačidla Lights off v aplikácii na hodinkách dáte aplikácii najavo, že sa idete pokúsiť zaspať. AutoSleep následne prekvapivo presne zaznamená, za akú dobu sa vám od stlačenia tohto tlačidla reálne podarilo zaspať. Ak tento údaj nechcete sledovať, monitorovanie spánku sa spustí automaticky bez toho, aby ste pred spaním na hodinkách čokoľvek zapínali.

AutoSleep vás možno na úvod zavalí množstvom informácií a štatistík, no netreba sa nechať odradiť. Na úvod pokojne sledujte iba údaje o dĺžke spánku a kvalite a s ostatnými štatistikami sa môžete oboznamovať postupne. Každý aspekt aplikácie nájdete vysvetlený v jej nastaveniach, i keď bohužiaľ iba v anglickom jazyku.

Čo ak nechcem spať s hodinkami na ruke?

Ak nechcete spať s hodinkami na ruke, AutoSleep môžete použiť ako približný merač času stráveného v posteli. Aplikácia zaznamená, kedy ste večer odložili hodinky na nabíjačku a kedy ste si ich ráno opäť nasadili (alebo chytili do ruky váš iPhone a hodinky nasadili do 30 minút od tohto momentu).

Takéto sledovanie spánku však nemá veľký význam a v podstate na tento účel môžete použiť aj vstavanú funkciu Večierka vo vašom iPhone. Ak sa teda naozaj chcete o vašom spánku niečo dozvedieť, odporúčam vám spanie s hodinkami na ruke aspoň vyskúšať.

Zdroj | Apple

Je to skutočne len o zvyku. Remienok hodiniek si oproti bežnému noseniu pokojne uvolnite, aby vás hodinky v noci na ruke príliš netlačili. Hodinky by ste však mali mať na ruke upevnené tak, aby vám aj v noci mohli monitorovať váš tep.

Režim Nerušiť a režim Divadlo

Nočné emaily, ranné notifikácie a žiarivá obrazovka hodiniek vám môžu pokojný spánok s hodinkami ľahko pokaziť. Pred spaním, alebo aj vopred na základe automatického zapnutia podľa času, si preto nezabudnite aktivovať režim Nerušiť, ktorý zablokuje všetky prichádzajúce notifikácie, správy a hovory.

Pred spaním je tiež dobré zapnúť si režim Divadlo, v ktorom hodinky nereagujú na otočenie zápästím a týmto spôsobom teda nezapnú displej, ktorý by vás mohol v noci dočasne oslepiť. Displej hodiniek sa v tomto režime rozsvieti iba po stlačení jedného z dvoch fyzických tlačidiel na boku hodiniek.

Ako je to s nabíjaním?

Keďže výdrž hodiniek Apple Watch je stavaná zhruba na jeden deň, väčšina majiteľov ich zvykne nabíjať v noci. Kedy teda hodinky nabíjať, ak ich máte celú noc na ruke? Výhodou aplikácie AutoSleep je, že hodinky v noci takmer vôbec nevybíja. Hodinky vám tak stačí položiť na nabíjací dok, kým sa večer chystáte do postele (prípadne kým si niečo pozriete/prečítate) a kým si ráno dáte sprchu. Treba si len uvedomiť, v ktorých situáciách pre vás nemá zmysel mať práve hodinky na ruke a tieto chvíle využiť na dobitie hodiniek.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.