Radšej byť zdravý a bohatý, ako chorý a chudobný. Recept na bohatstvo zatiaľ v redakcii nemáme, ale čo sa týka zdravia, tu nám dokážu pomôcť aj naše bežne používané zariadenia.
V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie voľného času počas (ne)dobrovoľnej domácej karantény.
Ani my neberieme tému zdravia na ľahkú váhu – venovali sme sa jej v množstve článkoch, no aj miniseriál Zdravie v kancli. Zdravie počas karantény sme však (pochopiteľne) doteraz neriešili.
Určite ste už na sociálnych sieťach postrehli množstvo vtipných memečiek ohľadne toho, ako priberieme, že uvidíme konečne ako vyzerajú naše drahé polovičky a podobne. Aby sme po niekoľkých týždňoch neriešili ako prvé väčšie čísla ošatenia, dali sme dokopy niekoľko tipov, ktoré by vám pomôžu s vašou kondičkou.
Aplikácie
Ak sa rozhodnete pre home-fitness, ale nemáte doma žiadne potrebné vybavenie, appka Home Workout vyrieši tento problém. Základná verzia je zadarmo, za rozšírenie bez reklám a s väčším obsahom si musíte zaplatiť.
Stiahnuť aplikáciu
Joga má svoje čaro a jej blahodarný vplyv si môžete užiť aj počas karantény. Appka Simply Yoga vám pomôže so základnými pózami a poskytne informácie o tom, ako robiť konkrétne pozície. Simply Yoga sa dá prepojiť s aplikáciou Zdravie v iPhone.
Stiahnuť aplikáciu
Appka 30 Day Fitness Challenge vás postaví pred 30-dňovú výzvu, počas ktorej budete musieť plniť vopred vytvorený cvičebný plán, pričom na jeho konci by ste mali vidieť výsledky na váhe, ale aj na sile.
Stiahnuť aplikáciu
Vysedávanie doma = vylihovanie na gauči = zaručené naberanie tukov. Aby ste mali dobrý prehľad o vašom dennom príjme kalórií a vykonaných aktivitách, prichádza na pomoc šikovaná appka Kalorické tabuľky.
Stiahnuť aplikáciu
Ak hľadáte zdravé recepty, určite vyskúšajte appku Fit recepty. Nájdete v nej množstvo chutných a zdravých receptov. V aplikácii si môžete vytvoriť svoj profil a ukladať obľúbené recepty.
Stiahnuť aplikáciu
Pitný režim je dobré dodržiavať nielen v lete, ale počas roka, Možno tomu nebudete veriť, aj počas karantény. Aplikácií na sledovanie denného príjmu vody je veľké množstvo, my sme vybrali Water Remunder. K dispozícii je pre obe platformy.
Stiahnuť aplikáciu
Pomoc smarthodiniek
O tom, že smarthodinky sú vynikajúcim pomocníkom pri cvičení a monitorovaní zdravia vám nemusíme opakovať. Aj v čase nechceného pobytu za štyrmi stenami dokážu merať vaše kroky, pripomenú vám, ak sa dlhšie nehýbete. Pokým sa nezavedie zákaz vychádzania, určite si naplánujte každý deň aspoň 30-minútovú prechádzku.
Pre tých, ktorí milujú rekreačný beh to platí tiež. Pokiaľ sa situácia nezmení, ako je to napríklad v Taliansku alebo Španielsku, beh v miestach, kde sa nepohybujú ľudia vám rozhodne prospeje.
Výbornou aplikáciou je tiež Dýchanie. Nachádza sa prakticky vo všetkých slušných smarthodinkách. Tento nástroj má slúžiť na odbúranie stresu a relaxovať, keď ste zahĺbení v práci alebo štúdiu. Aj v domácom prostredí má však svoje opodstatnenie, stačí si len pozrieť správy o šíriacej sa epidémii nového koronavírusu. Správne dýchanie má pozitívne účinky, okrem stresu dokáže lepšie riadiť emócie, znižuje úzkosť a depresie, pomáha zlepšovať koncentráciu a pamäť.
Nezabudnite si skontrolovať svoje inteligenté hodinky, či ste tieto funkcie nevypli, tak ako som to v slabej chvíľke urobil ja.
Ďalšie tipy pre vaše zdravie
Ak pracujete v režime home-office, skúste aspoň na časť dňa pracovať postojačky. Napríklad si položte počítač na barový pult pracujte z takejto pozície.
Existuje zariadenie, ktoré má každý z vás, ale len málokto ho má rád – volá sa váha. Nebude na škodu, ak sa raz za týždeň na ňu postavíte.
Ako sa staráte o svoje zdravie počas karantény vy? Podeľte sa s nami o vaše tipy, resp. aplikácie, ktoré sa vám osvedčili.