Reklama

3 produkty, ktoré radšej na Vianoce nekupujte, budete sklamaný

Zdroj | Bruce Mars/Unsplash
Michal Sobek
Zdroj | Bruce Mars/Unsplash
Zdroj | Bruce Mars/Unsplash

Vianoce sa nezadržateľne blížia, nakupovanie darčekov dosahuje tak svoj vrchol. Avšak, aby ste neboli na Vianoce sklamaný, tak sa zdržte nakupovania týchto veci, pretože sa to už neoplatí.

Darčeky sú super, no či ich kupujeme sebe alebo niekomu druhému, tak chceme, aby bola daná osoba maximálne spokojná, preto je dobré sa vyhnúť nejakým formám faux pas.

Pokiaľ by ste od nás chceli tipy na skutočne skvelé darčeky, ktoré sa rozhodne oplatí kúpiť nielen na Vianoce, tak dávame do pozornosti náš vianočný seriál s rôznymi tipmi darčekov, z ktorých si určite vyberiete.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Staré televízory

Ako prvé sme tu zaradili televízory. Možno sa tomu čudujete, ale na trhu sú stále také modely, ktorým sa oplatí radšej vyhnúť. Máme na mysli napríklad také s malými uhlopriečkami, ktoré disponujú už dnes zúfalým HD rozlíšením. Menej ako Full HD už rozhodne nekupujte, ideálne sa je držať 4K rozlíšenia. Samozrejme rozumieme tomu, ak to má byť televízor do kuchyne či kúpeľne, kde nie je miesta nazvyš.

Určite sa oplatí vyhnúť takým modelom, o ktorých výrobcovi ste doteraz nepočuli. Niekedy sa ani neznámych značiek netreba báť, pretože to, že ich nepoznáte, neznamená to, že niekde inde vo svete nie sú populárne. Preto pripomíname náš seriál o noname značkách s históriou.

Zdroj | Sencor

Aj keď samotný trh bol nadšený, keď naň prišli 3D televízory alebo tie zo zahnutou obrazovkou, tak prax ukázala, že ide o zbytočnosť a takéto televízory rýchlo zapadli prachom. Televízory v domácnosti idú skutočne často, preto treba myslieť aj na energetickú triedu a vyhnúť sa modelom s triedami F a G.

2.

Staré notebooky

Taktiež sa dobré sa vyhnúť aj starým notebookom, ktoré sú hrubé, ťažké alebo majú staršie typy vnútorností. Dnešné notebooky sú čoraz tenšie a ľahšie, aby boli čo najkomfortnejšie na cestovanie. Modely s optickou mechanikou tak už nenájdete a ak áno, tak radšej ruky od nich preč, pretože práve tento komponent zvyšuje hrúbku a hmotnosť notebooku.

Je potrebné sa pozrieť aj na samotnú výbavu, teda či použitý procesor nie je príliš starý, resp. či pamäť RAM nie je staršieho typu DDR4 a či samotný pevný disk je už taktiež moderný SSD a nie HDD. Taktiež staršie grafické karty vám už o nejaký čas nemusia spustiť moderné hry a programy. Dbajte aj o to, aby bezdrôtové technológie Wi-Fi a Bluetooth nemali príliš staré štandardy, ktoré vás budú do budúcna obmedzovať.

Zdroj | Microsoft

Staršie konektory ako VGA tiež nepatria k tomu najmodernejšiemu. Aj keď displeje sú väčšinou IPS, tak pri drahších kúskoch nájdete aj OLED technológiu. Samotná obnovovacia frekvencia je pri lacnejších modeloch 60 Hz, no celý systém bude svižnejší pri 90 Hz a viac.

3.

Staré herné konzoly

Herné konzoly opäť zažívajú svoju zlatú éru a niet sa čomu čudovať, pretože herný priemysel sa skutočne neustále rozrastá a je v ňom množstvo peňazí. Moderné prenosné herné konzoly (handheldy) sa reinkarnovali len prednedávnom, takže tam kúpou žiadnej neurobíte krok vedľa, aj keď možno je dobré sa vyhnúť pôvodnému Nintendu Switch, pretože ten by mal začiatkom roka dostať svojho nástupcu.

Máme na mysli skôr také herné konzoly, ktoré pripájate k televízoru. Medzi najnovšie generácie patria PlayStation 5 (klasický, Slim a Pro model) a Xbox Series (X a S). Staršie konzoly ako PlayStation 4 a Xbox One sa rozhodne neoplatí kupovať.

Zdroj | Sony

Je to hlavne tým, že vývojári hier sa zameriavajú na aktuálne generácie konzol, kde majú vďaka vyššiemu výkonu omnoho viac príležitostí. A aj na najnovších herných konzolách si zahráte všetky hry zo starších modelov. Tu sa šetriť naozaj neoplatí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.