Reklama

Garmin fēnix 8 majú v ponuke AMOLED displej a aj si s nimi zavoláte

Zdroj | Garmin
Michal Sobek
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Vlajková séria Garmin fēnix je späť, konkrétne už vo svojej ôsmej generácii. Prináša mierne upravený dizajn, ale najmä aj to, po čom fanúšikovia značky volali už dlhšie, a to doslova.

Séria fēnix vždy predstavovala to najlepšie pre športovcov, čo tento výrobca dokázal ponúknuť. Nová generácia je aj naďalej toho dôkazom. Na výber sú tri veľkosti – 43, 47 a 51 mm, pričom telo je z ocele alebo titánu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Certifikácia je tu 10 ATM, takže nie je problém sa s novinkou potápať až do hĺbky 40 metrov k čomu sa pridáva aj nový režim potápania. Avšak Garmin tu nasadil niečo, čo bolo doteraz len výsadou série Venu. S fēnix 8 sa dá telefonovať, pretože na tele je mikrofón aj reproduktor. Nie je to len o telefonovaní, môžete diktovať príkazy hlasovému asistentovi, pričom Garmin tu pridal aj vlastného offline asistenta, ktorý zvláda jednoduché príkazy aj bez internetu, avšak nepodporuje slovenčinu.

Ďalšou novinkou je 1,3-palcový displej. Na výber sú dve technológie, a to tradičný MIP displej s rozlíšením 260 x 260 pixelov, ale po novom si budete môcť do radu Fénix dať aj AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov a uhlopriečkou 1,4-palca. To v konečnom dôsledku znamená zánik pre sériu Epix.

Displej kryje buď odolné sklo Corning Gorilla Glass alebo zafírové sklo, ktoré len tak ľahko nepoškrabete. V prípade verzie s MIP displejom je k dispozícii aj solárne nabíjanie, ktoré je vylepšené po vzore taktiež nového modelu Garmin Enduro 3.

Zdroj | Garmin

Všetky verzie modelu Garmin fēnix 8 obsahujú LED svietidlo, ktoré sa dokáže synchronizovať s vašim tempom pri behu alebo ho využijete ako normálne svetlo, napríklad v noci. Nechýba nový silový tréning alebo vylepšené meranie lyžovania.

Ďalej tu máme tradične vychytávky ako NFC čip na platenie pomocou Garmin Pay, 32-gigabajtové úložisko na hudbu, aplikácie alebo offline mapy či senzor Garmin Elevate 5. generácie spolu s dvojpásmovým GPS modulom. S novou generáciou prišlo aj nové prostredie operačného systému.

Opäť je na tom výdrž skvelo. V prípade AMOLED verzie dokážu hodinky v smart režime vydržať až 29 dní, pokiaľ sa pozrieme na verziu s MIP displejom, tak výdrž poskočí na hodnotu 30 dní, resp. 48 dní so solárnym nabíjaním.

Recenzia predchádzajúcej generácie

Hodinky Garmin fenix 7 Pro sú nezničiteľné perpetuum mobile

Nebude to však lacná záležitosť. Model Garmin fēnix 5 s AMOLED displejom v najmenšej 43 mm verzii štartuje na sume 999 eur a najvyššia verzia dosahuje sumu 1 199 eur. V prípade MIP displeja je to čiastka od 1 099 do 1 199 eur.

Prekvapením však bolo predstavenie modelu Garmin fēnix E. Výrobca zrejme chcel priniesť niečo ako odľahčený model. Ten ponúka 1,3-palcový AMOLED displej a lunetu z nehrdzavejúcej ocele, pričom je dostupný iba v jednej 47 mm verzii.

Zdroj | Garmin

Na displeji je ochranné sklo Corning Gorilla Glass. Batéria je tu taktiež slušná, na jedno nabitie by mali zvládnuť približne 16 dní, v režime GPS merania je to až 42 hodín. Nevýhodou modelu môže byť pre niekoho absencia mikrofónu a reproduktora, avšak boduje cenou, ktorá je 799 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.