Reklama

Toto je 6 najhorších zariadení Samsung v histórii

Zdroj | DALL-E 3
Richard Pliešovský
Zdroj | DALL-E 3
Zdroj | DALL-E 3

Zdá sa, že je to naozaj tak – každý úspech sprevádza niekoľko nezdarov. Neúspech je neoddeliteľná časť úspechu. Šikovný sa z nich poučí a berie to ako odrazový mostík.

Pokračujeme v seriáli o zariadeniach, ktoré patrili k najväčším prepadákom známych spoločností. V našom seriáli o neúspešných produktoch ste si mohli pozrieť prešľapy od Apple, Microsoftu, Google, Sony, Xiaomi, iRobotu, Nokii, LenovaTesly, či LG.

Známa značka o pár dní predstaví nové vlajkové skladačky, ktoré budú mať medzi prvými na svete integrovanú generatívnu AI. No ani tento gigant sa nevyhol kiksom, škandálom a neúspechom.

Obsah pokračuje pod reklamou
1.

Galaxy Note7

V prípade Samsungu nemusíme dlho rozmýšľať o tom, aký bol ich najväčší prepadák. Ak si aj nepamätáte presné číslo modelu, určite viete, že Samsung mal „vybuchujúci“ mobil Note.

Pozrite si

Samsung končí s výrobou Galaxy Note7, vybuchujú aj vymenené kusy

Achilovou päťou smutne slávneho Samsung Galaxy Note7 bola jeho batéria. Vďaka nesprávnej konštrukcii spôsobovala vznietenie, či dokonca explóziu zariadenia. Potvrdený je minimálne jeden prípad, keď mobil spôsobil požiar automobilu. Krátko po vypuknutí aféry boli smartfóny zakázané prevážať v lietadlách. Napokon musel Samsung stiahnuť z trhu všetky zariadenia a ukončiť výrobu.

Dnes je úspešným nástupcom modelu Note prémiový smartfón Galaxy S24 Ultra.

2.

Galaxy Gear

Inteligentné hodinky Galaxy Gear boli uvedené na trh v roku 2013, boli to prvé hodinky od Samsungu. Napriek pôsobivému dizajnu a funkciám bola novinka kritizovaná za slabú výdrž batérie, obmedzenú funkčnosť a vysokú cenu. Aj vďaka tomu nové zariadenie nedokázalo dosiahnuť komerčný úspech. Samsung sa z neúspechu poučil, dnes patria jeho inteligentné hodinky medzi najpredávanejšie modely.

3.

Galaxy S5

Ani smartfón Galaxy S5 nebol obrovským úspechom. Viac ako funkciami sa zviditeľnil veľkým technologickým zlyhaním. Zariadenie malo totiž snímač odtlačkov prstov, ktorý ste jednoducho oklamali. Stačilo použiť obrázok odtlačku prsta. V praxi to znamenalo, že ktokoľvek s obrázkom vášho odtlačku prsta mohol ľahko odomknúť váš „zabezpečený“ mobil.

Pozrite si

Toto je 5 najhorších zariadení Microsoft v histórii

Samsung musel rýchlo aktualizovať bezpečnostné opatrenia zariadenia, aby uistil majiteľov, že je Galaxy S5 naozaj bezpečné.

4.

Galaxy Beam

Zdroj | Samsung

Galaxy Beam bol na prvý pohľad zaujímavý nápad, ktorý priniesol inovatívne zariadenie. Išlo o smartfón so zabudovaným projektorom umožňujúcim premietať videá na steny. Galaxy Beam nedosiahol komerčný úspech. Hlavným dôvodov zlyhania bolo, že vreckový projektor nedokázal premietať jasný obraz. Bol neostrý a slabo viditeľný, najmä v lepšie osvetlenom prostredí.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Samsung The Freestyle: 2. generácia ponúka podivuhodné možnosti

Kompaktné rozmery sa postarali aj o krátku výdrž batérie, čo obmedzovalo jeho využitie. Slabé predaje sa rýchlo postarali o ukončenie výroby.

5.

Galaxy Alpha

Samsung Galaxy Alpha bolo špičkové zariadenie uvedené na trh v roku 2014. Malo nadčasový kovový dizajn a (na tú dobu) slušný hardvér. Alpha mala HD displej a poháňal ju 8-jadrový procesor Exynos. Hovorilo sa, že ide o priamu konkurenciu iPhonu 6. Smartfón však nedokázal vygenerovať dostatočné predaje, čoskoro bola pre jeho vysokú cenu a obmedzenú funkčnosť ukončená výroba.

6.

Galaxy Fold

Spustenie predaja prvého skladacieho smartfónu bolo bez akýchkoľvek pochýb veľkou vecou. Prvá generácia Samsung Galaxy Fold z roku 2019 však mala problémy s displejom. Prví používatelia však zistili, že skladacia obrazovka bola náchylná na poškodenia a bola poruchová.

Samsung najprv odložil spustenie predaja, aby vyriešil problémy, no tie pretrvávali aj pri revidovaných modeloch. Samsung bol nútený stiahnuť všetky smartfóny z trhu a ukončiť výrobu. Následne popracoval na dizajne pántov a pridal ďalšie vrstvy ochrany, vďaka čomu sa dnes tešíme stále väčšej popularite „skladačiek“.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.